mediateka

„Smutek dziecka. Jak pomóc dziecku przeżyć stratę i żałobę?”

„Smutek dziecka. Jak pomóc dziecku przeżyć stratę i żałobę?”

Manu Keirse; Polwen; 2005

Książkę tą napisało samo życie. Historie młodszych i starszych dzieci, które doświadczyły bólu z powodu utraty bliskiego człowieka, odkrywają przed nami rzeczywistość psychiki cierpiącego dziecka. Opatrzone cennymi sugestiami i wskazówkami uczą, jak przekroczyć barierę lęku i podać pomocną dłoń młodemu człowiekowi, jak wspólnie z nim dojrzale przejść przez smugę smutku, jak otrzeć niejedną dziecięcą łzę, jak wesprzeć proces gojenia się ran. Obowiązkowa to lektura wszystkich kochających młodzież i dzieci, obowiązkowa to lektura wszystkich, którym nie jest obojętny los tych najmniejszych, tych najsłabszych spośród ludzkiej społeczności. (opis za wydawcą)

Więcej informacji znajdziesz tutaj

 

 

 

 

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.