});

Aktualności

16/11/2017

Fundacja Nagle Sami wśród organizacji, które można wesprzeć za pośrednictwem serwisu Fanimani.pl

więcej >

 

Teraz możesz bezpłatnie wesprzeć osoby w żałobie, po stracie bliskich robiąc swoje zakupy online.

Ty płacisz tyle co zwykle, a my dostajemy 2 proc. wartości Twoich zakupów! Trzeba tylko zainstalować specjalną przypominajkę www.fanimani.pl 

Sklepów, które biorą udział w akcji jest ponad 900, m.in. Empik, Zalando, Booking.com, Smyk, Sephora, Iperfumy, TaniaKsiążka.pl, MediaMarkt i wiele, wiele innych.

To kilka kliknięć więcej przy kolejnych zakupach online, zero kosztów finansowych, a pomagasz innym!

 

 

 

 

 

13/11/2017

„Maksik, czyli tu i z powrotem” Joanny Radczuk - książka napisana przez matkę po śmierci syna.

więcej >

 

„Maksik, czyli tu i z powrotem” to wzruszająca i wstrząsająca zarazem opowieść o odwadze i dzielności małego chłopca oraz walce jego najbliższych o życie malca. Nie jest to melodramat, tylko "kawałek życia" opowiedziany prostymi, a przez to tym bardziej trafiającymi do serca, słowami matki. Obowiązkowa lektura dla ludzi wrażliwych i rozumiejących, co to jest strach i cierpienie, ale też radość drobnych, ulotnych chwil, które składają się na mozaikę dni, miesięcy i lat z najbliższym człowiekiem - własnym dzieckiem... ( za wydawcą).

Pani Joanna sama mówi o książce:Wierzę, że ta książka pomoże innym ludziom inaczej spojrzeć na świat, a innym osieroconym rodzicom przyniesie zrozumienie i sprawi, że nie poczują się tak osamotnieni, bo jest nas więcej. Ja po śmierci synka w książkach na temat straty często odnajdywałam wsparcie w trudnych chwilach. Chciałabym, żeby moja książka stała się tym samym dla innych potrzebujących pomocy.”

Więcej książek i filmów poruszających temat straty znajdą Państwo w naszej mediatece.

 

08/11/2017

Fundacja Nagle Sami gościem Funeral Forum w Poznaniu 9-10. 11. 2017

więcej >

Podczas forum naszą fundację będzie reprezentował psycholog dr Piotr Kiembłowski.

Podczas swojego wystąpienia pt.  „Żałoba – przełamujemy tabu” będzie mówił o empatii względem klienta w żałobie i względem siebie.

Więcej informacji o forum tutaj. 

07/11/2017

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenie 24.11.2017

więcej >

Poprzez szkolenie Dobre praktyki HR w przypadku śmierci pracownika lub bliskiej mu osoby przygotowujemy organizacje na wystąpienie kryzysowej sytuacji w przyszłości. Mówimy o aspektach prawnych, organizacyjnych, komunikacyjnych, psychologicznych, bo wiemy, jak trudne i ważne jest skuteczne działanie w czasie kryzysu związanego ze stratą. Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby związane z obszarem HR, w tym przede wszystkim dyrektorów, managerów i specjalistów HR. Dzięki wsparciu Fundacji Energa udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Najbliższe szkolenie już 24 listopada w Warszawie! Kolejne planowane terminy: 2 lutego i 23 marca 2018. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt telefoniczny: 502 568 636 lub mailowy: szkolenia@naglesami.org.pl

Więcej informacji na temat szkolenia dostępnych jest na stronie naszego projektu NAGLE ZMIANA

Zapraszamy!

06/11/2017

Fundacja Nagle Sami w mediach w okresie Wszystkich Świętych

więcej >

W okresie Wszystkich Świętych Fundacja Nagle Sami była obecna w mediach. W rozmowach i artykułach poruszaliśmy różne wątki związane z procesem żałoby.  Mówiliśmy między innymi o tym  jak przebiega on u dorosłych i u dzieci,  jak wspierać osoby w żałobie. Kilkakrotnie poruszaliśmy też temat  żałoby po stracie dziecka. Mówiliśmy też o sprawach  finansowych i prawnych, które należy załatwić po śmierci bliskiego  oraz o działalności naszej fundacji. 

Pojawiliśmy się w następujących mediach:

listopadowy numer miesięcznika „Twój styl”  i magazynu  „Cała Ty!”  

Newsweek  ,  Newsweek.plPuls Biznesu  , Dzieci są ważne

PR3: „Czas niezwykły” ,  PR1 : „Damska torebka” ,  Polskie Radio Dzieciom : „Strefa rodzica”, 

Radio dla Ciebie: „Wieczór RDC” ,  Radio Zet:  „Popołudnie z radiem Zet” , 

TVP2 : „Pytanie na Śniadanie”  ,  Wpolsce.pl : „Magazyn”  

Oprócz tego nasi psychologowie wypowiadali się w: Superstacji,  PR4 i Polsat News

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.