mediateka

33 sceny z życia

33 sceny z życia

reżyseria: Małgorzata Szumowska; Niemcy, Polska; 2008

Prawdziwy, przejmujący, trudny, chwilami kontrowersyjny. To epitety, które wydają się być adekwatne, aby po krótce opisać „33 sceny z życia”. Film ukazuje losy młodej fotograficzki, której rzeczywistość zmienia się diametralnie w momencie, w którym dowiaduje się o chorobie nowotworowej własnej matki. Bolesne doświadczenia terminalnej choroby dotykają całą rodzinę. Jedna śmierć ciągnie za sobą kolejną. Film pokazuje, że przeżywanie żałoby może mieć przeróżne oblicza, a w chwilach tak ogromnego cierpienia, człowiek dostrzega rzeczy, których dotychczas nie zauważał. Siła więzi rodzinnych zostaje wystawiona na próbę, osoby dalsze stają się niekiedy bliższymi. Warto dodać, iż film ma charakter autobiograficzny. Obraz ma liczne konotacje z osobistymi doświadczeniami reżyserki, w tym odejścia obojga rodziców w przeciągu jednego miesiąca.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.