mediateka

A czego tu się bać?

A czego tu się bać?

reżyseria: Małgorzata Szumowska, 2007

Doskonały dokument Małgorzaty Szumowskiej opowiada o śmierci oczami mieszkańców mazurskiej wsi. W spojrzeniu tych ludzi odnajdujemy coś, co nam się już gdzieś zagubiło – pełne prostoty, mądrości, wiary, a nawet humoru zrozumienie śmierci. Śmierci będącej czymś codziennym, czymś zwyczajnym, czymś oswojonym i bliskim tak samo jak święta, coroczne obrzędy i tradycyjne rytuały. Próba pomyślenia o śmierci, jako części życia, takiej samej jak chrzciny, „osiemnastka” i ślub, wyzwala nas z lęku przed własnym końcem, o którym nie chcemy nawet myśleć i na który jesteśmy wiecznie niegotowi. A przecież – czego tu się bać?

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.