Aktualności

09/11/2012

Rozmowa z Olgą na gazeta.pl

"Jestem wdową i tym nie zarażam" - rozmowa o tym, jak przejść od siedzenia i płakania do życia na nowo

więcej >

"Krótkie jasne włosy i taki płaszczyk, tysiące pomysłów i jak na jesienną szarzyznę zaskakująca witalność. Czy tak wygląda młoda wdowa? Tak wygląda Olga Morawska, której mąż, znany himalaista, zginął trzy lata temu w górach wysokich. Opowiada o przejściu od "trzeba żyć" do "chce się żyć" i fundacji Nagle Sami, którą powołała, by w tym procesie wspierać także innych nagle osamotnionych."


Cały wywiad z Olgą - kliknij tutaj.

06/11/2012

Byliśmy w kinie - więc polecamy!

Tak, wiemy jaka jest pogoda - ale dajcie się namówić!

więcej >

Georges i Anna są kochającym się małżeństwem z 50-latnim stażem. Ich spokój zakłóci postępująca choroba Anny. Film opowiada o prawdziwym, całkowitym oddaniu drugiej osobie. O długim życiu pełnym zrozumienia, czułości i wspólnego pokonywania problemów. I przede wszystkim o tym, jak takie życie się kończy. A kończy się jak każde inne – cierpieniem i śmiercią. Pierwsza scena nie pozostawia wątpliwości, jaki będzie kres tej opowieści: do zamkniętego mieszkania wkraczają zaalarmowani przez sąsiadów strażacy. Po chwili poszukiwań w zamkniętym pokoju na łóżku znajdują sine już zwłoki kobiety, otoczone płatkami kwiatów. Wówczas na ekranie pojawia się napis: "L'Amour". Reżyser z wirtuozerią cofa nas do przeszłości pary, głównie poprzez muzykę. George słucha i patrzy na Anne przy fortepianie.
[z recenzji filmu na filmweb.pl]

"Miłość", reż. Michael Haneke, Austria / Francja / Niemcy, premiera polska: 2.11.2012r.

03/11/2012

1 listopada, a do tego jeszcze długi weekend.

Przemyślenia, wspomnienia, impresje

więcej >

Tak ogólnie to ja lubię bardzo długie weekendy, ale jednak nadal, pomimo upływu czasu nie przepadam za 1 listopada, a już jak ten trudny dzień przemienia się w długi weekend, to ciężko wytrzymać.
Bardzo lubiłam rodzinne spacery po cmentarzu. Od dziecka uwielbiałam wycieczkę z dziadkami, rodziną bliższą i dalszą, moimi rodzicami i braćmi na Powązki, szliśmy na groby pradziadków, prawujków, rodziny znanej mi tylko ze wspomnień dziadka i babci, a także groby powstańców warszawskich i znanych, wielkich ludzi. Po odwiedzeniu grobów, zapaleniu lampek, dziadek kupował dla dzieci pańską skórkę, a potem dorośli piechotą, a dzieci z jakąś opieką cudem wpychaliśmy się do autobusu i jechaliśmy do babci na gorący obiad. Bardzo lubiłam to Święto.
W tym roku gdy umarł mój mąż nie poszłam na groby w ogóle. Poszłam z synami pod jego tablicę i to było jak dla mnie i tak zbyt trudne przeżycie. W kolejnych latach już chodzę. Powoli wraca to poczucie znane mi z dzieciństwa, że to miłe odwiedziny i teraz także już moje wspomnienia o ludziach, którzy już odeszli. Pod tablicą Piotrka zawsze jest najtrudniej, ale jednak z każdym rokiem ciut lżej. Po synach i tym jacy robią się wysocy widzę upływa czasu... Ciężkie to wszystko, ale co zrobić? Trzeba iść dalej tą drogą, z tymi co raz wyższymi wciąż synami.
Spokoju życzę. Spokoju. Proszę myśleć, że jednak nie jesteście w tym sami.

Olga Morawska - 3 listopada 2012 r.

31/10/2012

Polecamy audycję w radiowej TRÓJCE!

Krystyna Janda gościem Michała Olszańskiego

więcej >

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Krystyną Jandą w radiowej TRÓJCE - 2 listopada o godz. 12:05, audycja "Godzina prawdy" - tak, to właśnie w tej niezwykłej audycji kilka tygodni temu gościła również Olga :-)

Trójki można też słuchać w internecie:

Strona internetowa TRÓJKI

Zapraszamy do wysłuchania audycji

p.s. O Krystynie Jandzie i Edwardzie Kłosińskim... 

 

31/10/2012

Polskie Radio CZWÓRKA - Olga opowie o Fundacji

Słuchajcie 1 listopada o 8:30

więcej >

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Olgą w Polskim Radiu CZWÓRKA - 1 listopada o godz. 8:30

Czwórki można też słuchać w internecie:

Strona internetowa CZWÓRKI

Częstotliwości:

 

Archiwum - audycji z 1. listopada można posłuchać tutaj

Zapraszamy!

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.