Aktualności

13/09/2013

W niedzielę w Warszawie podczas Urodzin Placu Wilsona odbędzie się szereg atrakcji – dla rodzin z dziećmi, ale także dla seniorów.

więcej >

W Warszawie w weekend każdy znajdzie coś dla siebie. Na Żoliborzu - podczas Urodzin Placu Wilsona odbędzie się szereg atrakcji – dla rodzin z dziećmi, ale także dla seniorów. Dzień rozpocznie się uroczystym Targiem Śniadaniowym, a w samo południe, w zielonym Parku Żeromskiego nastąpi oficjalne otwarcie. Dla najmłodszych będą gry i zabawy, a każdy kto odwiedzi Żoliborz w tę wrześniową sobotę będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stylizacji, posłuchać koncertów lub wziąć udział w m.in. zwiedzaniu okolic Placu Wilsona z przewodnikiem, warsztatach sitodruku lub dołączając się do wspólnego śpiewania w strefie seniora.
http://www.urodzinyplacuwilsona.pl/


 

 

10/09/2013

ECCO Walkathon 2013 - zachęcamy - my będziemy!

więcej >
ECCO Walkathon 2013, 14 września, Warszawa, Agrykola!
Spacer odbędzie się dwóch malowniczych trasach 6km (familijna) & 10km (nowa Warszawa). ECCO Walkathon czyli Spacer Ludzi Dobrej Woli to inicjatywa ECCO, gdzie główne obszary wsparcia to:
1.Zdrowie i edukacja dzieci
2.Ochrona przyrody i wspomaganie natury
Zachęcamy - my będziemy!
Szczegóły znajdziecie Państwo na:
http://pl.ecco.com/pl-pl/company/walkathon#!walkathon/ecco-walkathon-2013

 

 

09/09/2013

KRAKÓW spotkania z prawnikiem!

więcej >
Porady prawne w Krakowie!
Wszystkie osoby z Krakowa i okolic, potrzebujące spotkania z prawnikiem i porady prosimy o kontakt prawnik@naglesami.org.pl

 

 

06/09/2013

W sobotę polecamy w Warszawie Święto Wilanowa w 330-lecie Odsieczy Wiedeńskiej.

więcej >

W dniach 7 września (sobota) - 15 września (niedziela) w Warszawie odbędzie się Święto Wilanowa w 330-lecie Odsieczy Wiedeńskiej. To tydzień imprez, warsztatów, koncertów, przedstawień i atrakcji dla starszych i młodszych. Wstęp wolny.
http://reporter.pl/a/?id=4130-Swieto-Wilanowa-2013

 

 

06/09/2013

Dyniowe imprezy w Małopolsce. Polecamy warsztaty rzeźbienia w warzywach i owocach.

więcej >

Dyniowe imprezy organizowane są od lat na całym świecie i wszędzie tam są to wydarzenia ogromnie popularne, przyciągające z roku na rok rzesze fanów i turystów. Od ubiegłego roku takie wydarzenie ma także Małopolska. Przed nami bowiemorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta II Festiwal Zaklęte w Dyni.
O dekoracyjnych możliwościach dyni będzie można przekonać się w trakcie bezpłatnych warsztatów carvingowych, które odbędą się 21 września 2013 r. w Krakowie (os. Ogrodowe 15). W trakcie zajęć, które poprowadzą mistrzowie carvingu z Krakowskiej Szkoły Restauratorów, poznać będzie można sztukę artystycznego rzeźbienia w warzywach i owocach. Zapisy na warsztaty przyjmowane są osobiście w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, Kraków, tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075) do 18 września lub do wyczerpania miejsc.

 

 

06/09/2013

Zapowiada się słoneczny weekend. Polecamy Europejskie Dni Dziedzictwa w Poznaniu!

więcej >


Jak co roku we wrześniu w Poznaniu odbędą się Europejskie Dni Dziedzictwa! W sobotę 7 września na Ostrowie Tumskim czekać będzie na Was mnóstwo atrakcji!

7 września 2013 r. (sobota), g. 18,
Mieszko I - inwestor, czyli o średniowiecznym boomie budowlanym słów kilka- wycieczka z prelekcją, miejsce spotkania: Śluza Tumska na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, wstęp wolny!

 

 

30/08/2013

Festiwal Przemiany

Przyszłości nie da się przewidzieć ale można ją kształtować. Uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu Przemiany będą mogli się przekonać, że moc tworzenia przyszłości ma każdy z nas.

więcej >

Jak rozwój technologii i nowych mediów wpłynie na życie człowieka?

Zastanawiają się organizatorzy festiwalu Przemiany, który rozpocznie się 5 - go września w Centrum Kopernika w Warszawie.
Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu:
http://www.przemianyfestiwal.pl/

 

 

28/08/2013

GRUPA WSPARCIA w KRAKOWIE - ZGŁOSZENIA

więcej >

GRUPA WSPARCIA w KRAKOWIE - ZGŁOSZENIA
Zapraszamy na grupę wsparcia dla osób w żałobie.
Spotkania są bezpłatne, odbywają się w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca w godzinach 18:00-20:00 przy ul. Bernardyńskiej 9/2a w Krakowie. Grupa będzie liczyć ok. 8 osób.

Zgłoszenia: prosimy o kontakt mailowy i podanie swojego numeru telefonu na adres e-mail: krakow@naglesami.org.pl
Przed rozpoczęciem udziału w spotkaniach grupowych odbędzie się spotkanie indywidualne każdego uczestnika z terapeutką prowadzącą.

Spotkania poprowadzi: Mariola Kijak - Tempska.
Początek spotkań: wrzesień 2013 roku.

 

 

26/08/2013

Grupa wsparcia w Warszawie ruszy od września...

więcej >

Grupa wsparcia w Warszawie.
Przypominamy i informujemy, że grupa wsparcia ruszy od września. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu. W tej chwili trwa nabór do grupy, przed przystąpieniem do grupy jest konsultacja. Konsultacja i uczestnictwo w grupie jest bezpłatne. Szczegółowe informacje, zapisy na konsultacje będą odbywały się po 5 września. Kontakt: psycholog@naglesami.org.pl

 

 

23/08/2013

W najbliższą niedzielę w Warszawie..

rozpocznie się festiwal uliczny wszystkich mieszkańców stolicy

więcej >

WARSZAWA

W Warszawie w niedzielę 25 sierpnia 2013 o godz. 13:00 rozpocznie się festiwal uliczny wszystkich mieszkańców stolicy, których różne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu.

Jego celem jest promocja wielokulturowości mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie, poprzez wspólną zabawę, sztukę, muzykę i taniec. W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, które chcą zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności. Street Party stało się wizytówką Warszawy. Wspólna zabawa w sercu stolicy, w tańcu i przy dźwiękach muzyki, łączy ludzi ciekawych świata, zafascynowanych jego różnorodnością, chcących go poznawać także dzięki rozrywce.

23/08/2013

W weekend w Krakowie polecamy..

Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Po raz kolejny cały Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów.

więcej >

KRAKÓW

W najbliższy weekend 24 i 25 sierpnia na krakowskim placu Wolnica odbędzie się Wielki Finał 9. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Po raz kolejny cały Kraków przepełnią aromatyczne zapachy regionalnych specjałów.

Małopolski Festiwal Smaku to najstarsza polska impreza promująca unikatowe dziedzictwo kulinarne regionu, jego produkty regionalne, tradycyjne, lokalne oraz ekologiczne. Jak co roku podczas wydarzenia nie zabraknie okazji do spróbowania najlepszych wyrobów kulinarnych, konkursów z nagrodami oraz występów artystów związanych z Małopolską.

Główną atrakcją dwudniowej imprezy z pewnością będą małopolskie specjały. Zgromadzeni na placu Wolnica smakosze będą mieli okazję spróbować 58 różnych produktów i potraw, w tym m.in. kiełbasy piaszczańskiej z kija, karczku faszerowanego kurkami, staropolskiego krupniku, tradycyjnych lodów maślankowych, hałusek owsianych, tortu babci Eleonory, ekologiczngo kapłona galicyjskiego i wielu innych smakowitości. Podczas tegorocznej edycji na festiwalową publiczność czekają także pokazy kulinarne, m. in. w wykonaniu Sylwestra Lisa – specjalisty kuchni fusion oraz Macieja Koźlakowskiego - uczestnika pierwszej edycji programu „MasterChef”.

22/08/2013

Polecamy książkę Roland Barthes "Dziennik żałobny"

więcej >
 

Polecamy: Roland Barthes, "Dziennik żałobny". Książka ta to zapiski z wnętrza stanu żałoby, która „nie zużywa się, bo nie jest ciągła”. Więcej o tej pozycji można znaleźć tu:

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kultura/ksiazki/recenzjeksiazek/1550405,1,recenzja-ksiazki-roland-barthes-dziennik-zalobny.read#ixzz2chnmDpHB

 

13/08/2013

Zbieraliśmy pieniądze na pomoc rodzinie Tomka w zorganizowaniu wyprawy do Pakistanu...

więcej >

Zbieraliśmy pieniądze na pomoc rodzinie Tomka Kowalskiego, który w marcu w czteroosobowym zespole zdobył pierwszy raz zimą Broad Peak i na stokach tego ośmiotysięcznika został na zawsze, w zorganizowaniu wyprawy do Pakistanu. Tomek został pochowany w lipcu, a rodzina dziękuję Państwu za pomoc. Dołączamy się do tych podziękowań, poniżej załączamy pismo jakie dostaliśmy od Rodziców i Narzeczonej Tomka.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli nasz udział w wyprawie do Pakistanu do bazy pod Broad Peak.

Wyprawa odbyła się w dniach 16.06-15.07.b.r. Byliśmy w bazie razem z Jackiem Berbeką, Jackiem Jawieniem i Krzysztofem Tarasewiczem- himalaistami, którzy po odnalezieniu naszego Tomka pochowali go wśród skał na stokach Broad Peak.

Mogliśmy być bardzo blisko tego miejsca, gdzie Tomek pozostał na zawsze. Mogliśmy także w symbolicznym miejscu, na Kopcu Gikleya, umieścić przywiezioną z Polski tablicę upamiętniającą Tomka i Maćka.

Ta wyprawa była trudna ale bardzo dla nas ważna i bardzo potrzebna. Dziękujemy za Państwa ciepły gest, który w tych trudnym dla nas okresie był szczególnie cenny.

Pani Oldze Morawskiej i prowadzonej przez nią Fundacji Nagle Sami bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę.

Alicja i Marek Kowalscy - rodzice Tomka Agnieszka Korpal – narzeczona Tomka

 

                                         09/08/2013

Na Rynku Starego Miasta w Warszawie

Trwa XIX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce

więcej >

W najbliższą sobotę o godz. 19.00 na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Jorge Pardo Trio.

Jorze Pardo Trio to jeden z najwybitniejszych hiszpańskich muzyków jazzowych i flamenco.  Wirtuoz fletu i saksofonu występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych świata u boku Paco De Lucia, Chicka Corea. Jest jednym z głównych twórców hiszpańskiego jazz fusion. Ikona jazz flamenco zdobył niedawno Nagrodę Francuskiej Akademii Jazzu dla najlepszego europejskiego muzyka. Koncert pod Honorowym Patronatem Ambasadora Hiszpanii w Polsce.

 

08/08/2013

Napis "zgony" na automatach zostanie zmieniony..

więcej >
 

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pozytywną odpowiedz na nasz wniosek skierowany do Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wniosek dotyczył  rozważenia możliwości zmiany formy komunikatu wyświetlanego w elektronicznym systemie tablic informacyjnych, znajdujących się w Wydziałach Obsługi Mieszkańców m.st. Warszawy, w ten sposób, by informację graficzną, brzmiącą obecnie: cyt. „ZGONY”, zamienić na nieco bardziej wyważoną i licująca z powagą sytuacji, w której znajdują się potencjalni interesanci tego oddziału WOM, np. w brzmieniu „ SPRAWY ZWIĄZANE ZE ZGONEM”, lub podobnie.

Bardzo się cieszymy z pozytywnej decyzji Pani Prezydent i zaczynamy starania w innych miastach.

 

07/08/2013

Pytania i odpowiedzi: Czy mogę iść na przyjęcie/do kina/na wesele?

więcej >
 

W zakładce "Pytania i odpowiedzi" poruszamy kwestię wychodzenia z domu, spotkań ze znajomymi. Zapraszamy do przeczytania...

 

02/08/2013

Tym, którzy na weekend zostają w Warszawie...

Tym, którzy na weekend zostają w Warszawie proponujemy wycieczkę na Myśliwiecką. A tam - Urban Market - jedna z najbardziej apetycznych imprez w Warszawie, łącząca dobre jedzenie z dobrą muzyką. Piąta edycja Urban Marketu odbędzie się w sobotę 3 sierpnia na trawie, na Placu Zabaw.

więcej >


Urban Market:
stworzyły dziewczyny, które same pasjonują się gotowaniem i food designem. Eliza Krakówka i Marta Stachera prowadzą kawiarnię My'o'My, Marta Wajda swoją własną firmę Made with love. Dzięki nim i dziesiątkom zaproszonym przez nie maniaków smacznego i pięknie podawanego jedzenia Urban Market zamienia się w prawdziwe kulinarne święto. Piąta edycja odbędzie się na Akrykoli, w piknikowej, wakacyjnej atmosferze. Start w południe. Wśród wystawców m.in. Made by Porzeczka, Głodne Kawałki i Karma, Sto900, Delicius, Smaki Obfitości, Kartacze, Naturalna Warszawa i Qmam kaszę, Sery Korycińskie, Lodove, Meat Love, Mr. Pancake, Pan Sandacz, OSiR, Dobra kiszka i Rico Taco.

Będą też aktywności sportowe: o godz. 14 - gimnastyka kręgosłupa, a o godz. 18 - joga na trawie; warsztaty sitodruku i plenerowy zakład fryzjerski. W dzień zagrają: Mickey von Wyrozębski, Klaudyna Pétersdóttir, Adrian Tolzdorf i Wujek Ben; a wieczorem i nocą, już po targu - Eli, BLCKSHP, Essence, Mic Ostap i Adrian T.

Jazz na Starówce:
 Przypominamy, że nadal trwa cykl koncertów jazz na Starówce.
3 sierpnia - Enrico Pieranunzi Trio
Jazzowy Top! Gwiazda włoskiego fortepianu, jeden z najbardziej cenionych i znanych muzyków włoskich międzynarodowej sceny jazzowej. Pianista, kompozytor, aranżer, autor ponad 70 płyt. Jego partnerami byli Chet Baker, Charlie Haden, Marc Johnson. W programie muzyka filmowa m.in. Ennio. Morricone i Nino Rota skomponowana dla mistrzów kina włoskiego, F. Felliniego, M. Antonioniego, F.F. Copolli, B.Bertolucciego.

W niedzielę warto zajrzeć do Łazienek i w plenerze posłuchać muzyki Chopina
4 SIERPNIA wystąpią
godz. 12.00 - Krystyna Man Li Szczepańska
godz. 16.00 - Grzegorz Skrobiński

 

 

29/07/2013

Pytania i odpowiedzi: Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

W zakładce "Pytania i odpowiedzi" poruszamy kwestię tego jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci. Zapraszamy do przeczytania...

więcej >

W zakładce "Pytania i odpowiedzi" poruszamy kwestię tego jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci. Zapraszamy do przeczytania...

 

 

 

22/07/2013

Nowa Grupa Wsparcia dla Dorosłych w Żałobie w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na nową grupę wsparcia, która rusza od września w środy.

więcej >

Zapraszamy na grupę wsparcia dla osób w żałobie w całkowitej atmosferze akceptacji, troski i zrozumienia. 

Spotkania grupy odbywają się w pierwszą i trzecią środę miesiąca na Żoliborzu.

Przed przystąpieniem do grupy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny do Karoliny Skrzypczyk.

tel. 502 510 146 

e-mail: karolina@naglesami.org.pl

 

 

15/07/2013

Spotkania autorskie we Wrocławiu

WE WROCŁAWIU trwa miesiąc spotkań autorskich. Jest to okazja do spotkania i dyskusji z wieloma dziennikarzami i pisarzami z różnych krajów. Zachęcamy!

więcej >

WE WROCŁAWIU trwa miesiąc spotkań autorskich. Jest to okazja do spotkania i dyskusji z wieloma dziennikarzami i pisarzami z różnych krajów. Zachęcamy!
Szczegóły na:
http://www.msa.wroclaw.pl/2013/pl/program

 

 

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.