mediateka

“Żałoba po śmierci samobójczej”

“Żałoba po śmierci samobójczej”

Karolina Krysińska (Instytut Psychologii, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Poznań)

Czytaj tutaj

“Depresja a żałoba po stracie bliskiej osoby”

“Depresja a żałoba po stracie bliskiej osoby”

ks. Krzysztof Wędrychowicz; pcts.pl

Opracowanie zawiera rozwinięcie  tematów: żałoba nie jest chorobą; depresja w reakcji żałoby; żałoba powikłana; grupa wsparcia; psychoterapia czy (i) farmakoterapia?; depresja a żałoba wg Z. Freuda i M. Klein

Czytaj tutaj

“Samotność, poczucie winy i wstydu: Rodzina w obliczu samobójstwa”

“Samotność, poczucie winy i wstydu: Rodzina w obliczu samobójstwa”

Joanna Krawczyk, psychotekst.com

Link do tekstu: tutaj

“Żałoba. Jak ją przeżyć”

Eliza Dolecka; zdrowie.gazeta.pl; 25/10/2011

Fragment: „Strata bliskiego człowieka jest wstrząsem. W obliczu nieodwracalnego czas się zatrzymuje, a życie wydaje nie mieć sensu. Trudno wtedy uwierzyć, że w przyszłości nawet najbardziej bolesne doświadczenia mogą okazać się cenne. Bywa, że osoba opuszczona wymaga pomocy lekarskiej.”

Czytaj tutaj 

“Jak radzić sobie po stracie bliskiej osoby”

“Jak radzić sobie po stracie bliskiej osoby”

Agnieszka Sadowska; kobieta.wp.pl; 21/09/2009

Krótki artykuł o tym jak radzić sobie po śmierci bliskiej osoby oraz jak pomagać osobie w żałobie, na podstawie rozmowy z Ewa Chalimoniuk, psychoterapeutki z Laboratorium Psychoedukacji. Fragment:„Informacja o śmierci jest tak wielkim szokiem, że nasza racjonalność nie chce jej przyjąć do wiadomości. Dlatego ludzie reagują już różnie: płaczą, krzyczą, złoszczą się, zamykają w sobie, a czasem mdleją – mówi Ewa Chalimoniuk, psychoterapeutka z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. – W kolejnym etapie pojawia się potworna rozpacz, bezradność, złość i gniew. Opuszczonym przez bliską osobę bardzo trudno poradzić sobie z tym natłokiem emocji.”


Czytaj tutaj

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.