czym się zajmujemy

pomoc psychologiczna

pomoc psychologiczna w żałobie

Do skorzystania z pomocy psychologicznej w Fundacji Nagle Sami zapraszamy osoby, które straciły bliskich i czują, że sytuacja, w której się znalazły jest zbyt trudna i sobie z nią nie radzą. 

A także osoby zaniepokojone swoim stanem i te, którym brakuje wsparcia w najbliższym otoczeniu. W naszej Fundacji otrzymacie Państwo profesjonalną pomoc. 

W naszej pracy do procesu żałoby podchodzimy w sposób indywidualny, umożliwiamy aby każdy mógł przechodzić przez to doświadczenie w taki sposób jak tego potrzebuje.

Terapeuci Fundacji specjalizują się w pomocy osobom w żałobie, mają duże doświadczenie w pracy terapeutycznej, stale poszerzają swoją wiedzę i umiejętności.

W  żałobie nie trzeba być samemu, zapraszamy do kontaktu z nami. 

Zapraszamy do kontaktu:

od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-16.30

  tel. 502 511 138,  mail info@naglesami.org.pl.


konsultacja z psychologiem

Osoby, chętne do skorzystania z pomocy psychologicznej w Fundacji Nagle Sami na początku zapraszamy na indywidualną konsultację z psychologiem.

Takie spotkanie ma na celu określenie czy i jaka pomoc jest potrzebna. Najczęściej jest wstępem do dalszej pomocy psychologicznej. Pomaga ustalić jej formę – indywidualną lub grupową, zastanowić się co jest największą trudnością , czy dana osoba chce się nią zajmować, czy jest na to gotowa i czy to jest dobry moment na podjęcie terapii. Podczas takiej konsultacji ustalimy także, czy zgłaszany problem rzeczywiście związany jest z żałobą – zdarza się, że ktoś stracił bliskich jednak to inna sprawa jest podstawową trudnością, np. problemy w relacjach.

Czasem okazuje się, że jedno spotkanie wystarcza. Gdy ktoś potrzebuje wiedzy o procesie żałoby, może zadać pytania i uzyskać potrzebne odpowiedzi. Zdarza się, że już jedna rozmowa z psychoterapeutą porządkuje i pomaga rozwiać wątpliwości. Bywa też, że samo opowiedzenie swojej historii komuś spoza bliskich, kto wysłucha bez oceniania i dawania rad, przynosi ulgę.

Konsultacje są bezpłatne. Jedno spotkanie trwa 50 min.   

Więcej informacji i zapisy: info@naglesami.org.pl, zapisy: tel. 502 511 138

Spotkania konsultacyjne prowadzimy w Warszawie i Krakowie.

 

psychoterapia indywidualna

Osoba korzystająca z tej formy pomocy psychologicznej ustala indywidualnie z psychoterapeutą zakres pracy, zagadnienie czy problem, którym będą się zajmować podczas spotkań.  W Fundacji pracujemy w obszarze żałoby, jednak każdy doświadcza jej w inny sposób, a trudności oraz potrzeby związane z przechodzeniem przez ten proces mogą być bardzo różne.

W Fundacji prowadzimy zarówno terapię krótko- jak i długoterminową. Czas trwania terapii uzależniony jest od indywidualnych potrzeb klienta i jest ustalany wspólnie z nim.


Terapia krótkoterminowa najczęściej koncentruje się wokół jednego problemu, czy trudności. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu spotkań. Terapia długoterminowa pozwala na głębszą pracę nad sobą, poszerzenie własnej świadomości w różnych obszarach życia. Najczęściej trwa powyżej jednego roku.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu, o stałej porze, trwają 50 min.  
Koszt jednego spotkania to 100zł.

Uczestnictwo w psychoterapii indywidualnej nie wyklucza uczestnictwa w grupie wsparcia. 

Więcej informacji i zapisy: info@naglesami.org.pl, zapisy: 502 511 138 

Zapraszamy do kontaktu:

od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-16.30 

 

pomoc po poronieniach i stratach okołoporodowych

Utrata dziecka na etapie ciąży lub chwilę po narodzinach jest niezwykle bolesnym wydarzeniem. 

W Fundacji Nagle Sami oferujemy wsparcie również po tego rodzaju doświadczeniach. 

Zapraszamy do udziału w grupie dla kobiet:

Oferujemy także wsparcie indywidualne.

psychoterapia par

Starta dziecka może czasami przekładać się na osłabienie relacji między jego rodzicami, objawiającą się stopniowym zanikiem dialogu i nie rozmawiania o tej tragedii. Czas nadmiernie poświęcony na pracę czy zupełne zerwanie relacji z bliskimi to tylko niektóre sposoby „radzenia” sobie z bólem, skutkujące często życiem pod jednym dachem coraz bardziej obcych sobie ludzi.

Jeśli doświadczają Państwo opisanych powyżej trudności, zapraszamy do skorzystania z oferty proponowanej  przez  Naszą Fundację. Proponujemy terapię par, prowadzoną przez współpracujących z nami terapeutów. 

Oferujemy :

Konsultację: 60 min, celem zdiagnozowania przyczyny, zgłoszenia, określenia formy i długości dalszej pomocy, w tym przekierowania na indywidualną pracę terapeutyczną, grupę wsparcia lub dłuższą pracę w parze.  Konsultacja jest bezpłatna.  

Terapię krótkoterminową: 60 min, raz na tydzień, liczba spotkań ustalana indywidualnie z parą na podstawie zdiagnozowanego obszaru pracy; praca terapeutyczna skupiona na relacji pary, komunikacji, dialogu oraz pracy z doświadczeniem żałoby. Koszt: 130 zł od pary za sesję. 

Więcej informacji i zapisy: info@naglesami.org.pl , tel. 502 511 138

 

bezpłatny telefon wsparcia
800 108 108

Linia 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie czy zasięgnąć porady. Dyżury w naszym Telefonie Wsparcia pełnią psychologowie i przeszkoleni studenci ostatnich lat psychologii.

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 14.00 - 20.00

Jest bezpłatny, a rozmowy nie są nagrywane.

Linia 800 108 108 powstała w 2013 roku dzięki wsparciu firmy Orange Polska. Sprawne działanie infolinii zapewnia PZU - Z myślą o bezpieczeństwie.

 

 

wsparcie e-mailowe

Ta forma pomocy psychologicznej skierowana jest do osób, którym łatwiej jest napisać niż przyjść czy zadzwonić. Zachęcamy do pisania o swoich trudnościach, wątpliwościach czy pytaniach. Na maile odpowiada psycholog Fundacji. Kontakt mailowy jest szczególnym rodzajem wsparcia, odmiennym od bezpośredniego kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą. Może stanowić pierwszy krok przed podjęciem terapii w gabinecie psychologa.

Adres:  psycholog@naglesami.org.pl

Prosimy o sprawdzanie folderu SPAM na swoim koncie, gdyż zdarza się, że nasze odpowiedzi na Państwa maile trafiają bezpośrednio do SPAMu i nie są widoczne w skrzynce odbiorczej.

dyżur on-line przez Skype'a

Zapraszamy osoby, które straciły bliskich i potrzebują wsparcia psychologa, jednak spotkanie nie jest możliwe. Jest to także rozwiązanie dobre dla Polaków w żałobie, którzy przebywają zagranicą.

Nasz psycholog pełni dyżur on-line przez Skype’a w każdy czwartek od 17.00 do 20.00. Nazwa użytkownika: Fundacja Nagle Sami

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.