czym się zajmujemy

porady prawne

Z sytuacją straty wiąże się wiele obowiązków administracyjnych i prawnych.
W tej zakładce "krok po kroku" można znaleźć informacje - jakie formalności należy po kolei załatwić w związku ze śmiercią najbliższej osoby.
Zapraszamy do kontaktu z prawnikiem Fundacji Nagle Sami:

Wojciech Glac (dyżuruje w Krakowie).
Spotkania odbywają się w biurze Fundacji w Krakowie po wcześniejszym umówieniu.
Możliwe są też dyżury w biurze w Warszawie, również po wcześniejszym umówieniu terminu.
Udziela też porad mailowo lub telefonicznie.
Telefon: 504 303 877
e-mail: wojciech.glac@naglesami.org.pl

Nasz prawnik udziela pomocy między innymi przy formalnościach związanych z utratą osoby bliskiej, w szczególności postępowaniu spadkowym, sprawach z zakresu prawa pracy (koniecznych do uregulowania z pracodawcą po śmierci pracownika), sprawach z ZUS, postępowaniach z ubezpieczycielami.

*Na spotkania z prawnikiem prosimy o przynoszenie maksymalnie kompletnej dokumentacji aktowej, co pozwoli na zapoznanie z przebiegiem sprawy, mając istotne znaczenie dla możliwości udzielenia właściwej pomocy.*
Postaramy się pomóc w rozwiązaniu każdego związanego ze stratą bliskiej osoby problemu prawnego lub wskazać właściwą drogę i odpowiedni podmiot, lub organ, który zobowiązany jest do pomocy.
Porady prawnika Fundacji Nagle Sami są bezpłatne.
Zapraszamy do kontaktu!

Zastrzeżenie:
Prezentowane poniżej treści mają charakter informacyjny i poglądowy, oparty na najlepszej wiedzy i doświadczeniu naszych prawników. Żadna z sytuacji prawnych, nigdy nie jest taka sama. Zawsze wymaga indywidualnej konsultacji. Fundacja Nagle Sami nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek czynności prawne lub faktyczne podjęte w wyniku zapoznania się niniejszym materiałem.

Zamieszczamy tu także listę koniecznych czynności prawnych, które trzeba wykonać po stracie osoby bliskiej.

Lista koniecznych czynności prawnych (pdf)

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.