Webinar: Dziecko po stracie – co przeżywa? Czego potrzebuje? Jak je wesprzeć?

Opis spotkania

Strata i żałoba mogą stać się udziałem każdego. Pandemia oraz koronawirus sprawiły, że więcej osób (w tym dzieci i młodzieży) doświadczyło ich szybciej niż mogli się spodziewać. Zapraszamy Was na webinar, podczas którego przyjrzymy się temu, jak przebiega proces żałoby u dzieci. Zwrócimy uwagę na to, co w związku z żałobą przeżywają dzieci będące w różnym wieku i tym samym w różnych momentach rozwojowych, a także czego potrzebują i jak na te potrzeby można odpowiedzieć. Podpowiemy Wam, jak wspierać podopiecznych i towarzyszyć im w tym trudnym czasie.

W czasie webinaru omówione zostaną też ogólne zasady wsparcia w sytuacji żałoby. Stworzymy też przestrzeń, by zatrzymać się przy dziecięcych pytaniach o śmierć, które mogą dla dorosłego być wyzwaniem.

Program spotkania

1. Jak przebiega żałoba u dzieci?
2. Wpływ okresu rozwojowego na potrzeby dziecka.
3. Ogólne zasady wsparcia w sytuacji żałoby.
4. Dziecięce pytania o śmierć i próba odpowiedzi.

Prowadząca

Ewa Matyszewska – psycholog, trener, certyfikowany terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i wspierającymi ich dorosłymi (rodzicami, opiekunami, nauczycielami, psychologami i pedagogami szkolnymi). W Fundacji Nagle Sami pracuje w telefonie wsparcia dla osób w żałobie, a także prowadzi terapię dla dzieci i młodzieży doświadczających żałoby oraz konsultacje dla dorosłych chcących wesprzeć dziecko w takiej sytuacji.

Informacje organizacyjne:

Cykl webinarów organizujemy dzięki wsparciu firmy PwC.

Przejdź do rejestracji

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138

Regulamin Szkoleń