2012

1 listopada, a do tego jeszcze długi weekend.

Przemyślenia, wspomnienia, impresje

Tak ogólnie to ja lubię bardzo długie weekendy, ale jednak nadal, pomimo upływu czasu nie przepadam za 1 listopada, a już jak ten trudny dzień przemienia się w długi weekend, to ciężko wytrzymać.
Bardzo lubiłam rodzinne spacery po cmentarzu. Od dziecka uwielbiałam wycieczkę z dziadkami, rodziną bliższą i dalszą, moimi rodzicami i braćmi na Powązki, szliśmy na groby pradziadków, prawujków, rodziny znanej mi tylko ze wspomnień dziadka i babci, a także groby powstańców warszawskich i znanych, wielkich ludzi. Po odwiedzeniu grobów, zapaleniu lampek, dziadek kupował dla dzieci pańską skórkę, a potem dorośli piechotą, a dzieci z jakąś opieką cudem wpychaliśmy się do autobusu i jechaliśmy do babci na gorący obiad. Bardzo lubiłam to Święto.
W tym roku gdy umarł mój mąż nie poszłam na groby w ogóle. Poszłam z synami pod jego tablicę i to było jak dla mnie i tak zbyt trudne przeżycie. W kolejnych latach już chodzę. Powoli wraca to poczucie znane mi z dzieciństwa, że to miłe odwiedziny i teraz także już moje wspomnienia o ludziach, którzy już odeszli. Pod tablicą Piotrka zawsze jest najtrudniej, ale jednak z każdym rokiem ciut lżej. Po synach i tym jacy robią się wysocy widzę upływa czasu... Ciężkie to wszystko, ale co zrobić? Trzeba iść dalej tą drogą, z tymi co raz wyższymi wciąż synami.
Spokoju życzę. Spokoju. Proszę myśleć, że jednak nie jesteście w tym sami.

Olga Morawska - 3 listopada 2012 r.

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.