2017

"7 minut po północy" - film, który wpisuje się w naszą akcję "Musimy porozmawiać"

„Siedem minut po północy” to historia pełna wielkich emocji i ciekawych refleksji. Główny bohater filmu, Conor to chłopiec, jakby niewidzialny w szkole, a z drugiej strony nękany przez starszych kolegów. W trudnym okresie dojrzewania musi się zmierzyć z jeszcze jedną sytuacją – umieraniem najbliższej osoby … mamy.

Filmowa opowieść wpisuje się w przesłanie kampanii «Musimy Porozmawiać» prowadzonej przez Fundację Nagle Sami i Fundację Rak’n’Roll - o potrzebie wspierania osób w trudnym okresie żałoby i bliskich osób chorych terminalnie.

Film jest niezwykle szczery, to bardzo delikatny i poruszający obraz.  Pokazuje, że w momencie, kiedy tracimy grunt pod nogami, kiedy cały nasz świat się wali, kiedy targają nami najsilniejsze emocje potrzebujemy przyjaciela. Potrzebujemy przestrzeni i czasu na przeżycie emocji w taki sposób, który da nam siłę stawić czoła tragedii, która nas spotkała.

W trzech różnych historiach opowiedzianych w filmie, każdy ma szansę się odnaleźć. 

Więcej o naszej kampanii: http://naglesami.org.pl/fundacja-nagle-sami-kampania.html 

Opis producenta filmu:

Reżyser wizjonerskiego „Sierocińca” i zapierającego dech w piersi „Niemożliwego” przedstawia opowieść o chłopcu, który szukając ratunku dla ukochanej mamy wkracza do świata, którego istnienia nawet nie podejrzewamy.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Patricka Nessa p.t. „Siedem minut po północy”.

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Conor. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Conora w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.