2020

Agnieszka Passendorfer - książka "13 lekcji miłości"

 

„Ból jest bardzo intymny. Śmierć jest intymna. Nikt nie wie, jak to jest, dopóki sam tego nie doświadczy.” – pisze Agnieszka Passendorfer w książce „13 lekcji miłości”. „Smutek, samotność, tęsknota, miłość. Zostałam wdową. Dość nieoczekiwanie. W poniedziałek myślałam, że czeka nas jeszcze wiele lat wspólnego życia, w czwartek – że czeka nas kilka miesięcy w domu. W piątek – że spędzimy parę tygodni w hospicjum.  W sobotę okazało się, że to by było na tyle. Nie spędzimy”.

Książka Agnieszki Passendorfer to zapis trudnych, intymnych chwil po stracie ukochanej osoby. Opowieść o miłości dwojga czterdziestolatków. Bardzo szczera, pisana w czasie rozpoczynającej się pandemii. Uczulaliśmy Was niejednokrotnie na stronach Fundacji Nagle Sami, jak trudny jest pandemiczny czas, zwłaszcza dla osób w żałobie, po stracie ukochanych. Ograniczenia, dodatkowe lęki jakie ze sobą przyniósł koronawirus potęgują i tak trudne do zniesienia uczucia i emocje.

Książka „13 lekcji miłości” trafiła do naszej Fundacji z adnotacją, że być może komuś pomoże jej przeczytanie. Naszym zdaniem tak. Jest jakiś wewnętrzny spokój i równowaga, która bije z tej lektury. W tych niepewnych czasach to bardzo pożądana wartość.

„Możesz zrobić tylko jeden oddech na raz, tylko jeden krok na raz, przeżyć tylko jeden dzień dziennie, więc na tym się teraz skup. Jak niepijący alkoholik – myśl o tym, że nie pijesz dzisiaj. Nie myśl o jutrze. Nie myśl o końcu świata. To trochę łagodzi lęk. Postaw sobie malutki cel, który cię nie przeraża. Myśl, że przeżyje bez Tygrysa jeszcze wiele lat, mnie przeraża. Myślę więc, że na razie jeden dzień wystarczy.”

Polecamy. „13 lekcji miłości”, Agnieszka Passendorfer, ilustracja: Aleksandra Perec. Wydawnictwo: Pan Wydawca.

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.