Aktualności

01/12/2016

Prezent na Święta? Dobry uczynek? Wesprzyj Fundację Nagle Sami i pomóż osobom w żałobie!

więcej >

Fundacja Nagle Sami -  jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się w sposób kompleksowy pomocą dla osób w żałobie. Fundacja dla osób, które straciły bliskich oferuje bezpłatnie: konsultacje psychologiczne, terapię krótkoterminową (12 spotkań), grupę wsparcia dla osób dorosłych, grupę wsparcia dla dzieci, zajęcia relaksacyjne, pomoc w formalnościach, konsultacje prawne.
Przy Fundacji działa bezpłatny telefon wsparcia pod numerem: 800 108 108, czynny codziennie od 14.00 do 20.00.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy pomagać osobom w żałobie.

nr. konta: 07 1030 0019 0109 8533 0003 9912

http://naglesami.org.pl/pomagam.html 

24/11/2016

Zapisy na szkolenie 3 grudnia - Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?

więcej >

Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?

Wartościową formę pomocy osobom w żałobie stanowią grupy wsparcia. Spotkania osób, które łączy doświadczenie straty bliskich stanowią okazję do podzielenia się własnymi przeżyciami, poznania historii innych, nawiązania nowych relacji.  Przynależność do grupy pozwala zobaczyć, że są inni, którzy czują podobnie jak my – nie jesteśmy więc zdani tylko na siebie. W czasie szkolenia uczestnicy poznają specyfikę pracy w charakterze prowadzącego grupę wsparcia dla osób w żałobie, zapoznają się m.in. z różnorodnymi sposobami interwencji w grupie, dowiedzą się jakich błędów unikać.

Cel główny: Rozwój wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia grup wsparcia dla osób po stracie bliskich.

Korzyści dla uczestnika

Prowadzący i grupa pomogą uczestnikowi znaleźć odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

 • Czym jest proces żałoby i jak przebiega?
 • Jak wspierać osoby po stracie?
 • Jak może przebiegać żałoba atypowa?
 • Jakie interwencje psychologiczne podejmować na różnych etapach pracy z osobą w żałobie?
 • Na czym polega specyfika pracy w grupie wsparcia?
 • Jakie cechy powinna mieć osoba prowadząca grupę wsparcia?
 • Jak pracować z grupą i czerpać z obecności wielu osób, które borykają się z żałobą?
 • Jak określać zasady panujące w grupie?
 • Jak zaczynać i kończyć pracę z grupą?
 • Jakich błędów unikać?

Główny rezultat: Lepsze przygotowanie do pracy w charakterze prowadzącego grupy wsparcia dla osób w żałobie.

Uczestnicy:

psycholodzy, studenci psychologii

Prowadzący:

Joanna Buczkowska – psycholog z wieloletnim stażem pracy z osobami w żałobie

Czas trwania: 1 dzień

Liczba uczestników: 4 – 12 osób

Cena*: 400 zł, dla studentów cena promocyjna – 320zł

* Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa

Terminy szkolenia w 2016 roku:

 • 3 grudnia 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o pobranie, wypełnienie i odesłanie  FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na adres: szkolenia@naglesami.org.pl 

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu:

mail: szkolenia@naglesami.org.pl

telefon:  +48 22 633 54 25

 

23/11/2016

Fundacja Nagle Sami objęła patronatem Ogólnopolską Konferencję Naukową na KULu

więcej >

Fundacja Nagle Sami objęła patronatem III Ogólnopolską Konferencję Naukową Studentów Pracy Socjalnej KUL- „Samobójstwo- pragnienie śmierci czy niemy krzyk rozpaczy?”
Podczas konferencji wystąpimy z wykładem dotyczącym żałoby po śmierci samobójczej bliskiego oraz poprowadzimy warsztat o pomocy osobom w żałobie. 

http://knsps-kul-3konferencja.blogspot.com/2016/06/zaproszenie-na-konferencje.html​ 

16/11/2016

Książka „Do zobaczenia synku” pod patronatem Fundacji Nagle Sami

więcej >

Fundacja Nagle Sami, objęła specjalnym patronatem publikację „Do zobaczenia, synku” Wydawnictwa Kropla.​ Książka Gregory’ego Floyda to historia żałoby rodziny. Autor przedstawia ją krok po kroku, w bardzo realistyczny sposób, tak, że mamy wrażenie towarzyszenia mu w tym procesie.

Dzieli się tym, co przeżywał po stracie synka, ujawnia czytelnikom swoje myśli i uczucia. Opisuje trudności, wobec których stanęło jego małżeństwo – jak być razem wobec takiej tragedii, jak ze sobą rozmawiać, jak się wspierać. Porusza kwestię żałoby dzieci – ich reakcje na śmierć brata i próby poradzenia sobie z nią, a także trud wspierania dzieci  oraz konieczność  zadbania o nie w momencie, gdy samemu jest się w rozpaczy. Bardzo ważną rolę w życiu autora i jego rodziny odgrywa wiara. Można powiedzieć, że jest dla nich osią radzenia sobie z żałobą. Z tego względu książka może być szczególnie pomocna dla tych osób i najbardziej trafiać do tych czytelników, dla których wiara jest ważnym elementem życia. Historia i przykład rodziny opisane w „Do zobaczenia synku” pokazuje, że uporanie się z taką tragedią jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe.

Polecamy tę lekturę:

http://wydawnictwo-kropla.pl/produkt/do-zobaczenia-synku/

 

14/11/2016

Artykuł o poronieniach i prawach rodziców po stracie dziecka

więcej >

W Gazeta.pl weekend można przeczytać artykuł związany z problematyką poronień i strat okołoporodowych. W tekście podnoszona jest kwestia praw rodziców, którzy stracili dziecko. „W Polsce, tak jak w wielu innych krajach, brakuje rzetelnych statystyk na temat poronień. Szacuje się, że to problem, który dotyczy, wedle różnych źródeł, 10-15 proc. wszystkich ciąż. Jeśli zatem przyjmiemy, że rocznie w Polsce ok. 350 tys. kobiet zachodzi w ciążę, a 10 proc. z nich traci ją przedwcześnie, to mówimy o ok. 40 tys. poronień.” Więcej w:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20945836,synka-przyniesli-mi-w-wiaderku-po-kapuscie-prawa-rodzicow.html#TRwknd

W Fundacji Nagle Sami uruchomiliśmy grupę dla kobiet. 

Zapraszamy na cykl 12 spotkań o charakterze wsparciowym dla kobiet, które doświadczyły poronienia lub straty dziecka w wyniku komplikacji okołoporodowych. Pragniemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy o utraconych dzieciach, doświadczeniu straty, emocjach które towarzyszą żałobie. Będziemy mogły rozmawiać także o relacjach z bliskim, kontaktach z personelem medycznym, wsparciu które okazało się pomocne lub którego zabrakło. 

Dwugodzinne spotkania odbywać się będą w czwartki w godzinach 18.00-20.00, dwa razy w miesiącu, w grupie 6-8 kobiet, w siedzibie Fundacji Nagle Sami - al. Wojska Polskiego 1A. Grupa będzie miała charakter zamknięty (w trakcie trwania cyklu nie będą dołączać nowe osoby).

Spotkania mają charakter odpłatny. Koszt uczestnictwa to 300 zł za cały cykl, płatne z góry. Decyzję o dołączeniu do grupy podejmujemy na postawie godzinnej konsultacji. Koszt konsultacji to 25 zł.

Zapisy:

info@naglesami.org.pl lub pod numerem telefonu: 502 511 138

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.