Aktualności

22/12/2016

Anna Sokołowska została członkiem zarządu Fundacji Nagle Sami

więcej >

Psycholog, psychoterapeutka Anna Sokołowska, która w Fundacji Nagle Sami koordynuje pracę Zespołu Psychologów i Terapeutów została członkiem zarządu Fundacji.

Anna Sokołowska jest absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończyła specjalizację psychoterapia. Obecnie uczestniczy w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie Gestalt organizowanym przez Instytut Terapii Gestalt w Krakowie. Uczestniczyła także w szkoleniach z zakresu dramaterapii, dramy i psychoterapii egzystencjalnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii,  Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic ZOZ Wola, Ośrodku Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, a także w Zespole Psychologów Fundacji Itaka.

W Fundacji prowadzi konsultacje, psychoterapię indywidualną, grupy wsparcia dla osób dorosłych oraz wyjazdowe interwencje kryzysowe. 

22/12/2016

Od Nowego Roku dyżury prawnika Fundacji odbywają się w piątki

więcej >

Z sytuacją straty wiąże się wiele obowiązków urzędowych i prawnych.

Dyżury prawnika Fundacji Nagle Sami - adwokat Justyny Wisińskiej-Kurpiel odbywają się (od 13 stycznia) w każdy piątek w godzinach 9.30-11.30 Porady są bezpłatne, prosimy jednak o wcześniejsze umówienie wizyty. Konsultacje mogą odbywać się również telefoniczne lub mailowo:

Telefon: 519758157

E-mail: prawnik@naglesami.org.pl

Nasz prawnik udziela pomocy między innymi przy formalnościach związanych z utratą osoby bliskiej, w szczególności postępowaniu spadkowym, sprawach z zakresu prawa pracy (koniecznych do uregulowania z pracodawcą po śmierci pracownika), sprawach z ZUS, postępowaniach z ubezpieczycielami.

Postaramy się pomóc w rozwiązaniu każdego problemu prawnego lub przekierować do odpowiednich podmiotów.

Zapraszamy do kontaktu!

14/12/2016

Święta w żałobie, jak je przetrwać?

więcej >

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku idą święta…” piosenkę z tym tekstem można usłyszeć w radiu już od początku grudnia. Dla osób w żałobie święta też idą krok po kroku. Wraz z utworami świątecznymi, reklamami, obrazkami szczęśliwych rodzin czekających i szykujących się na ten dzień, idą wraz z rosnącym napięciem i pojawiającym się pytaniem: jak ja przetrwam te święta?

Bo dla osób, które cierpią po stracie kogoś bliskiego te święta nie są najpiękniejsze – one często są najtrudniejsze. Bo jak sobie poradzić z pustką, która w tym czasie staje się jeszcze bardziej dojmująca? Jak przygotować barszcz, który zawsze robiła zmarła mama? Jak powiedzieć rodzinie, że nie ma się ochoty na obchodzenie świąt? Jak cieszyć się świętami gdy bliskiej osoby już nie ma? No i najważniejsze –  co zrobić, żeby przejść przez te dni?

Niestety trudno tu o jednoznaczne odpowiedzi. Proces żałoby jest sprawą bardzo indywidualną, a myśli, emocje i potrzeby z nim związane mogą być bardzo różne, również te dotyczące dni świątecznych. Święta Bożego Narodzenia są jednak dla większości ludzi czasem wyjątkowym, rodzinnym, związanym z tradycjami, symbolami i emocjami, przez co wyjątkowo trudnym dla osób w żałobie.

Dobrze jest w tym czasie szczególnie zadbać o siebie. To co można dla siebie zrobić to być jak najbardziej w zgodzie z sobą, ze swoimi uczuciami i potrzebami.

Aby to było możliwe należy określić jakie one są. Zapytać siebie samego: Czego potrzebuję w tym okresie? Na co mam ochotę, a na co nie? Co jestem w stanie zrobić a czego nie?

Święta składają się z wielu elementów, wiele z nich jest symbolicznych, mających specjalne znaczenie dla danej rodziny, wpisanych w jej zwyczaje i każdy z nich może być w jakiś sposób trudny.  Przygotowując się do świąt warto rozłożyć je na elementy i obejrzeć każdy z nich – zastanowić się i „poczuć” który jest najtrudniejszy, który warto zostawić i go kultywować, a który zmienić lub pominąć. Może się okazać, że po takiej „analizie” nie całe święta będą się jawić jako trudne do przetrwania, a niektóre ich elementy ważne i warte zachowania i celebrowania.

O swoich przemyśleniach dobrze jest powiedzieć osobom, z którymi mamy te  święta spędzić – one też mają  swoje wyobrażenia i oczekiwania. Bywa, że nie zdają sobie sprawy z tego co może przeżywać osoba w żałobie i jaki jest jej stosunek do świąt lub ich wyobrażenie o tym jest inne niż rzeczywistość.  Dobrze jest o tym porozmawiać, bo niedopowiedziane sytuacje i domysły mogą powodować dodatkowe napięcie, którego można uniknąć.

Ważne jest też to aby dać sobie czas na zastanowienie, pobycie z uczuciami, które pojawiają się na myśl o świętach i na podjęcie decyzji związanych ze sposobem ich spędzania. Przede wszystkim trzeba pozwolić sobie na to aby spędzić je w taki sposób, który będzie dla nas najlepszy – nie ma obowiązku, przymusu by spędzić je pod dyktando, wyobrażenia, czy oczekiwania innych. Wyrozumiałość, tolerancja i otwartość bliskich będzie wówczas najlepszym prezentem.

 

13/12/2016

Havas Media Group gra dla Fundacji Nagle Sami!

więcej >

 

Firma Havas Media Group stworzyła aplikację mobilną, która poprzez zabawę i rywalizację pozwala zbierać punkty, które następnie w finale akcji zostaną przeliczone na wsparcie finansowe dla trzech różnych Fundacji. Nagle Sami jest jedną z organizacji, którą profesjonaliści marketingu i komunikacji z Havas Media Group wybrali, jako Fundację na rzecz, której przekażą środki finansowe. Dziękujemy!

07/12/2016

Opiekunowie PZU i Fundacja Nagle Sami (film)

więcej >

 

Zachęcamy do obejrzenia filmiku o pracy opiekunów PZU i współpracy z Fundacją Nagle Sami. Zobacz jak wspólnie wspieramy osoby po stracie:
https://opiekunpzu.pl/porady#118

 

01/12/2016

Prezent na Święta? Dobry uczynek? Wesprzyj Fundację Nagle Sami i pomóż osobom w żałobie!

więcej >

Fundacja Nagle Sami -  jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się w sposób kompleksowy pomocą dla osób w żałobie. Fundacja dla osób, które straciły bliskich oferuje bezpłatnie: konsultacje psychologiczne, terapię krótkoterminową (12 spotkań), grupę wsparcia dla osób dorosłych, grupę wsparcia dla dzieci, zajęcia relaksacyjne, pomoc w formalnościach, konsultacje prawne.
Przy Fundacji działa bezpłatny telefon wsparcia pod numerem: 800 108 108, czynny codziennie od 14.00 do 20.00.

Dzięki Waszemu wsparciu możemy pomagać osobom w żałobie.

nr. konta: 07 1030 0019 0109 8533 0003 9912

http://naglesami.org.pl/pomagam.html 

24/11/2016

Zapisy na szkolenie 3 grudnia - Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?

więcej >

Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?

Wartościową formę pomocy osobom w żałobie stanowią grupy wsparcia. Spotkania osób, które łączy doświadczenie straty bliskich stanowią okazję do podzielenia się własnymi przeżyciami, poznania historii innych, nawiązania nowych relacji.  Przynależność do grupy pozwala zobaczyć, że są inni, którzy czują podobnie jak my – nie jesteśmy więc zdani tylko na siebie. W czasie szkolenia uczestnicy poznają specyfikę pracy w charakterze prowadzącego grupę wsparcia dla osób w żałobie, zapoznają się m.in. z różnorodnymi sposobami interwencji w grupie, dowiedzą się jakich błędów unikać.

Cel główny: Rozwój wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia grup wsparcia dla osób po stracie bliskich.

Korzyści dla uczestnika

Prowadzący i grupa pomogą uczestnikowi znaleźć odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

 • Czym jest proces żałoby i jak przebiega?
 • Jak wspierać osoby po stracie?
 • Jak może przebiegać żałoba atypowa?
 • Jakie interwencje psychologiczne podejmować na różnych etapach pracy z osobą w żałobie?
 • Na czym polega specyfika pracy w grupie wsparcia?
 • Jakie cechy powinna mieć osoba prowadząca grupę wsparcia?
 • Jak pracować z grupą i czerpać z obecności wielu osób, które borykają się z żałobą?
 • Jak określać zasady panujące w grupie?
 • Jak zaczynać i kończyć pracę z grupą?
 • Jakich błędów unikać?

Główny rezultat: Lepsze przygotowanie do pracy w charakterze prowadzącego grupy wsparcia dla osób w żałobie.

Uczestnicy:

psycholodzy, studenci psychologii

Prowadzący:

Joanna Buczkowska – psycholog z wieloletnim stażem pracy z osobami w żałobie

Czas trwania: 1 dzień

Liczba uczestników: 4 – 12 osób

Cena*: 400 zł, dla studentów cena promocyjna – 320zł

* Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa

Terminy szkolenia w 2016 roku:

 • 3 grudnia 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o pobranie, wypełnienie i odesłanie  FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na adres: szkolenia@naglesami.org.pl 

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu:

mail: szkolenia@naglesami.org.pl

telefon:  +48 22 633 54 25

 

23/11/2016

Fundacja Nagle Sami objęła patronatem Ogólnopolską Konferencję Naukową na KULu

więcej >

Fundacja Nagle Sami objęła patronatem III Ogólnopolską Konferencję Naukową Studentów Pracy Socjalnej KUL- „Samobójstwo- pragnienie śmierci czy niemy krzyk rozpaczy?”
Podczas konferencji wystąpimy z wykładem dotyczącym żałoby po śmierci samobójczej bliskiego oraz poprowadzimy warsztat o pomocy osobom w żałobie. 

http://knsps-kul-3konferencja.blogspot.com/2016/06/zaproszenie-na-konferencje.html​ 

16/11/2016

Książka „Do zobaczenia synku” pod patronatem Fundacji Nagle Sami

więcej >

Fundacja Nagle Sami, objęła specjalnym patronatem publikację „Do zobaczenia, synku” Wydawnictwa Kropla.​ Książka Gregory’ego Floyda to historia żałoby rodziny. Autor przedstawia ją krok po kroku, w bardzo realistyczny sposób, tak, że mamy wrażenie towarzyszenia mu w tym procesie.

Dzieli się tym, co przeżywał po stracie synka, ujawnia czytelnikom swoje myśli i uczucia. Opisuje trudności, wobec których stanęło jego małżeństwo – jak być razem wobec takiej tragedii, jak ze sobą rozmawiać, jak się wspierać. Porusza kwestię żałoby dzieci – ich reakcje na śmierć brata i próby poradzenia sobie z nią, a także trud wspierania dzieci  oraz konieczność  zadbania o nie w momencie, gdy samemu jest się w rozpaczy. Bardzo ważną rolę w życiu autora i jego rodziny odgrywa wiara. Można powiedzieć, że jest dla nich osią radzenia sobie z żałobą. Z tego względu książka może być szczególnie pomocna dla tych osób i najbardziej trafiać do tych czytelników, dla których wiara jest ważnym elementem życia. Historia i przykład rodziny opisane w „Do zobaczenia synku” pokazuje, że uporanie się z taką tragedią jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe.

Polecamy tę lekturę:

http://wydawnictwo-kropla.pl/produkt/do-zobaczenia-synku/

 

14/11/2016

Artykuł o poronieniach i prawach rodziców po stracie dziecka

więcej >

W Gazeta.pl weekend można przeczytać artykuł związany z problematyką poronień i strat okołoporodowych. W tekście podnoszona jest kwestia praw rodziców, którzy stracili dziecko. „W Polsce, tak jak w wielu innych krajach, brakuje rzetelnych statystyk na temat poronień. Szacuje się, że to problem, który dotyczy, wedle różnych źródeł, 10-15 proc. wszystkich ciąż. Jeśli zatem przyjmiemy, że rocznie w Polsce ok. 350 tys. kobiet zachodzi w ciążę, a 10 proc. z nich traci ją przedwcześnie, to mówimy o ok. 40 tys. poronień.” Więcej w:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20945836,synka-przyniesli-mi-w-wiaderku-po-kapuscie-prawa-rodzicow.html#TRwknd

W Fundacji Nagle Sami uruchomiliśmy grupę dla kobiet. 

Zapraszamy na cykl 12 spotkań o charakterze wsparciowym dla kobiet, które doświadczyły poronienia lub straty dziecka w wyniku komplikacji okołoporodowych. Pragniemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy o utraconych dzieciach, doświadczeniu straty, emocjach które towarzyszą żałobie. Będziemy mogły rozmawiać także o relacjach z bliskim, kontaktach z personelem medycznym, wsparciu które okazało się pomocne lub którego zabrakło. 

Dwugodzinne spotkania odbywać się będą w czwartki w godzinach 18.00-20.00, dwa razy w miesiącu, w grupie 6-8 kobiet, w siedzibie Fundacji Nagle Sami - al. Wojska Polskiego 1A. Grupa będzie miała charakter zamknięty (w trakcie trwania cyklu nie będą dołączać nowe osoby).

Spotkania mają charakter odpłatny. Koszt uczestnictwa to 300 zł za cały cykl, płatne z góry. Decyzję o dołączeniu do grupy podejmujemy na postawie godzinnej konsultacji. Koszt konsultacji to 25 zł.

Zapisy:

info@naglesami.org.pl lub pod numerem telefonu: 502 511 138

 

10/11/2016

„Jak być przyjacielem chorego przyjaciela” – książka w kampanii „Musimy porozmawiać”

więcej >

Książka – „Jak  być przyjacielem chorego przyjaciela” wpisuje się w przesłanie akcji „Musimy porozmawiać” Fundacji Nagle Sami i Rak’n’Roll. To pozycja, która bardzo otwarcie i bezpośrednio mówi o tym jak powinniśmy zachowywać się wobec chorych, osób w żałobie aby nieść im ulgę, wspierać i otaczać przyjaźnią. Po lekturze można zrozumieć dlaczego mówienie prawdy powinno stać się częścią etykiety w relacjach z chorymi.

Letty Cottin Pogrebin amerykańska dziennikarka w książce „Jak być przyjacielem chorego przyjaciela” wydawnictwa Charaktery udowadnia jak poprzez wskazówki i pomoc osobom towarzyszącym chorym, można lepiej zaopiekować się samymi pacjentami. Pomysł na publikację narodził się w głowie autorki po tym jak sama zachorowała na raka. 

Książka jest dużym wsparciem dla osób, których przyjaciele, czy bliscy zachorowali na nieuleczalną chorobę, są niepełnosprawni, czy stracili kogoś ważnego. Pokazuje ona w bardzo ciepły i nieosądzający sposób, poprzez rozmowy z chorymi, czy osobami w żałobie, jak być blisko tych, którzy tak bardzo cierpią.

Co najważniejsze daje bardzo  konkretne wskazówki jak ich wspierać, rozmawiać, przynosić ulgę. Główną ideą, która przemawia przez książkę to: „Po prostu bądź! I podążaj za przyjaciółmi w potrzebie.”

Więcej informacji:

http://sklep.charaktery.eu/jak-byc-przyjacielem-chorego-przyjaciela.html?utm_source=fundacja_nagle_sami&utm_campaign=jak_byc_przyjacielem_chorego_przyjaciela&utm_medium=link 

09/11/2016

Ruszają zapisy na terapię dla par po starcie dziecka

więcej >

Dla rodziców utrata dziecka zawsze jest doświadczeniem cierpienia i niewyobrażalnej straty. Bez względu czy dziecko miało kilka tygodni i było jeszcze w łonie matki czy było samodzielnym, dojrzałym człowiekiem - zawsze jest stratą przedwczesną, bo odwracającą naturalny porządek w którym to dzieci żegnają swoich zmarłych rodziców, a nie odwrotnie. Pary, które przeżyły śmierć dzieci stają wobec pytań: dlaczego? Dlaczego moje dziecko? Dlaczego spotkało to właśnie nas? Równocześnie często doświadczają poczucia winy wyrażającego się w uporczywym myśleniu „może gdybyśmy bardziej, lepiej, inaczej coś zrobili, gdyby cofnąć czas….”.

Starta dziecka może czasami (choć nie musi) przekładać się na osłabienie relacji między jego rodzicami, objawiającą się stopniowym zanikiem dialogu i nie rozmawiania o TEJ TRAGEDII. Czas nadmiernie poświęcony na pracę czy zupełne zerwanie relacji z bliskimi to tylko niektóre sposoby „radzenia” sobie z bólem, skutkujące często życiem pod jednym dachem coraz bardziej obcych sobie ludzi.

Doświadczenie żałoby dotyczy także tych par które doświadczają problemu niepłodności. Żałoba to dla nich przestrzeń na opłakanie straty dziecka, którego nigdy nie będzie, niespełnionych nadziei i marzeń o rodzicielstwie, a także odnalezienie i zdefiniowanie na nowo swojego statusu w środowisku społecznym.

Jeśli doświadczają Państwo opisanych powyżej trudności, zapraszamy do skorzystania z oferty proponowanej  przez  Naszą Fundację. Proponujemy terapię par, prowadzoną przez współpracującego z nami terapeutę Tomasza Kościelnego.

Oferujemy :

Konsultację: 60 min, 1–2 spotkania, celem zdiagnozowania przyczyny, zgłoszenia, określenia formy i długości dalszej pomocy, w tym przekierowania na indywidualną pracę terapeutyczną, grupę wsparcia lub dłuższą pracę w parze; Koszt: 80 zł od pary 

Terapia krótkoterminowa: 60 min, raz na tydzień, liczba spotkań ustalana indywidualnie z parą na podstawie zdiagnozowanego obszaru pracy; praca terapeutyczna skupiona na relacji pary, komunikacji, dialogu oraz pracy z doświadczeniem żałoby. Koszt: 140 zł od pary.

Więcej informacji i zapisy: info@naglesami.org.pl , tel. 502 511 138

09/11/2016

Szukamy wolontariusza w Bydgoszczy!

więcej >

 

Fundacja Nagle Sami poszukuje wolontariusza do współprowadzenia grupy wsparcia dla osób w żałobie w Bydgoszczy

Kogo poszukujemy?

- osoby z wykształceniem psychologicznym, najchętniej w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego

- osoby posiadającej doświadczenie w obszarze świadczenia pomocy psychologicznej, mile widziane doświadczenie w prowadzeniu grup (szkoleniowych, terapeutycznych, rozwojowych)

- osoby rzetelnej, zaangażowanej, gotowej do poruszania w swojej pracy tematów takich jak śmierć, odchodzenie, strata

- osoby gotowej do podjęcia długoterminowej współpracy z Fundacją

Co oferujemy?

- bezpłatne szkolenie wprowadzające „Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?” (szkolenie odbędzie się w listopadzie w Warszawie, w siedzibie Fundacji)

- regularną, bezpłatną superwizję grupową

- możliwość zdobywania unikalnego doświadczenia w obszarze pomocy psychologicznej osobom w żałobie

- możliwość uczestnictwa w szkoleniach rozwojowych organizowanych przez Fundację

- certyfikat podsumowujący współpracę wraz z notą referencyjną

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: bydgoszcz@naglesami.org.pl do dnia 7.12.2016r.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

 

 

08/11/2016

Zostały ostatnie miejsca na listopadowe szkolenia Fundacji

więcej >

19 - 20 listopada Jak pracować z osobą dorosłą w żałobie? Pomoc psychologiczna

26 - 27 listopada Jak pracować z dziećmi i nastolatkami w żałobie? Pomoc psychologiczna

Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniem dotyczącym prowadzenia grup wsparcia dla osób w żałobie, organizujemy je również w dodatkowym terminie:

3 grudnia Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?

Więcej informacji dostępnych jest w zakładce: http://naglesami.org.pl/warsztaty-i-szkolenia-nowe.html

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i kontaktu pod adresem szkolenia@naglesami.org.pl

03/11/2016

Relacja ze spotkania "Musimy porozmawiać"

więcej >

Jak rozmawiać o śmierci? Jak przygotować się do odejścia ukochanej osoby i jak się z tym pogodzić? Czy moje reakcje po śmierci bliskiego są normalne? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty, która odbyła się w klubie Państwomiasto. Dyskusja prowadzona przez psycholog Fundacji Nagle Sami Annę Sokołowską z udziałem psychonokolog Fundacji Rak“n“Roll Katarzyny Borowicz odbyła się po premierze dokumentu «Musimy porozmawiać» w reż. Jędrzeja Michalaka. 

Ten sam tytuł — Musimy porozmawiać — nosi też akcja zorganizowana przez Fundację Nagle Sami i Fundację Rak’n’Roll, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej na potrzebę rozmowy i wsparcia osób w obliczu straty i w żałobie. Opiekunowie chorych w stanie terminalnym i osoby w żałobie często mówią, że czują się izolowane, że są niesłyszane, że bliscy, przyjaciele, współpracownicy krążą wokół tematu nie mając odwagi go poruszyć, że telefony milkną, znajomi znikają. Akcja ma na celu przełamanie tej tendencji i zwrócenie społecznej uwagi na potrzebę wsparcia osób w obliczu i po stracie bliskich.

Jędrzej Michalak, reżyser dokumentu opowiadał podczas spotkania jak ważna w życiu, zwłaszcza w obliczu straty jest rozmowa z drugą, bliską osobą. Wyjaśnił, że po śmierci mamy zaczął nagrywać siebie, gdy z mamą rozmawia. Choć jej już nie było przy nim potrzeba rozmowy, nazwania własnych uczuć była w nim bardzo silna. Gdy udostępnił swoje nagranie z takiej rozmowy w sieci, zachęcił innych, po stracie, by przesyłali do niego filmy. W ten sposób powstał dokument. Obraz niezwykle szczery, w którym osoby po stracie, często pełne smutku, goryczy rozmawiają z blikimi, których niestety nie ma już obok nich. Film można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=5Fsz61kjaUE&feature=youtu.be 

31/10/2016

Wpłać darowiznę - wspieraj osoby w żałobie!

więcej >

Jeżeli chcesz w prosty sposób wesprzeć działania naszej Fundacji.

Odwiedź: http://naglesami.org.pl/pomagam.html

Nowy system płatności pozwoli na dokonanie przelewu na rzecz fundacji bez zbędnych formalności.

Możesz określić na co przeznaczasz swoje środki np. warsztaty dla dzieci w żałobie, albo wpłacić dowolną kwotę na rzecz statutowych działań Fundacji.

Razem możemy wiele zmienić! 

 

 

31/10/2016

Fundacja Nagle Sami w mediach - Wszystkich Świętych

więcej >

O naszej misji i o tym jak najlepiej wspierać osoby w żałobie oraz o naszej tegorocznej akcji MUSIMY POROZMAWIAĆ  będzie można usłyszeć w różnych mediach. Zapraszamy:

31 października

godz. 14.35 — Polskie Radio 24

godz. 15.00 — Trójka http://www.polskieradio.pl/9/5363/Artykul/1687084,Jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-smierci 

1 listopada

godz. 8.45 — TVP Info

godz. 10.05 — Dzień Dobry TVN http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/smierc-bliskiej-osoby-jak-sie-z-nia-zmierzyc,216079.html 

godz. 12.05 — Polsat News

godz. 17.00 — Radio Dla Ciebie

2 listopada:

godz.15.00 — Radio Plus http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1214/105348/nagle_sami_o_zalobie_i_stracie_2_11 

godz. 21.50 — TVP Polonia http://polonia24.tvp.pl/27319788/02112016-2150 

A także:

wyborcza.pl — http://wyborcza.pl/10,82983,20914226,czy-rozmowa-z-bliskim-zmarlym-moze-pomoc-w-zalobie.html

rp.pl — http://www.rp.pl/Film/161039947-Jak-sobie-radzic-ze-strata-bliskiej-osoby-Kampania-Musimy-porozmawiac.html

Polska Agencja Prasowa

zwierciadlo.pl — http://zwierciadlo.pl/psychologia/jak-wesprzec-osoby-w-obliczu-straty-i-w-zalobie/3​ 

wpolityce.pl — http://abctygodnik.pl/artykuly/2762-martyna-zagorska-z-fundacji-nagle-sami-w-rozmowie-z-dorota-losiewicz-wideo 

ngo.pl — http://kalendarz.ngo.pl/wiadomosc/1999605.html​ 

rynekzdrowia.pl

radiowpna.com

deon.pl

wiesci.waw.pl

Radio Dzieciom

Miasto Dzieci http://miastodzieci.pl/wydarzenia/musimy-porozmawiac-kampania-fundacji-nagle-sami-i-fundacji-raknroll/

Gazeta Wyborcza Łódź

Magazyn Skarb — dostępny w sieciach Rossmann

Natemat.pl http://prokopowicz.natemat.pl/194117,musimy-porozmawiac-wspieramy-osoby-w-obliczu-straty-i-w-zalobie

31/10/2016

Trwają zapisy na listopadowe szkolenia Fundacji!

więcej >

Specjalizujemy się w realizacji warsztatów i szkoleń związanych z utratą. Prowadzący posiadają szeroką wiedzę i unikatowe doświadczenie w zakresie wsparcia osób w żałobie. W listopadzie planujemy organizację następujących szkoleń:

·         5 listopada Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie?

·         5 listopada Wypalenie zawodowe w pracy psychologa

·         19 listopada Interwencja kryzysowa w żałobie

·         19 – 20 listopada Jak pracować z osobą dorosłą w żałobie? Pomoc psychologiczna

·         26 - 27 listopada Jak pracować z dziećmi i nastolatkami w żałobie? Pomoc psychologiczna

 

 

Zainteresowanych rozwijaniem umiejętności w zakresie pracy z osobami po stracie, w tym przede wszystkim psychologów, psychoterapeutów oraz pedagogów zapraszamy do kontaktu pod adresem: szkolenia@naglesami.org.pl oraz do odwiedzenia zakładki: http://naglesami.org.pl/warsztaty-i-szkolenia-nowe.html

 

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Dla studentów przewidziano ceny promocyjne.

26/10/2016

„Musimy porozmawiać” – kampania Fundacji Nagle Sami i Fundacji Rak’n’Roll

więcej >

 

Jak pożegnać na zawsze kogoś, kogo kochamy? Jak przygotować się do jego odejścia i jak się z tym pogodzić? Opiekunowie chorych w stanie terminalnym i osoby w żałobie często mówią, że czują się izolowane, że są niesłyszane, że bliscy, przyjaciele, współpracownicy krążą wokół tematu nie mając odwagi go poruszyć, że telefony milkną, znajomi znikają.


Fundacja Nagle Sami i Fundacja Rak’n’Roll łączą siły we wspólnej akcji „Musimy porozmawiać”, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej na potrzebę rozmowy i wsparcia osób w obliczu straty i w żałobie. Elementem kampanii będzie internetowa premiera filmu dokumentalnego „Musimy porozmawiać” w reż. Jędrzeja Michalaka, o mówieniu do zmarłego jako sposobie przeżywania żałoby.

W ramach kampanii 3 listopada 2016 roku odbędzie się dzień otwarty Fundacji Nagle Sami i Fundacji Rak’n’Roll, podczas którego w klubie Państwomiasto o godz. 17.30 zaprezentowany zostanie dokument o radzeniu sobie z żałobą „Musimy porozmawiać”. Student reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi Jędrzej Michalak po osobistym doświadczeniu straty zrealizował film, składający się z nagrań osób, które w ramach terapii mówią do swoich zmarłych bliskich.


Po projekcji odbędzie się debata z udziałem reżysera Jędrzeja Michalaka, psycholog i koordynator pracy terapeutów Fundacji Nagle Sami Anny Sokołowskiej oraz Katarzyny Borowicz psychoonkolog Fundacji Rak’n’Roll. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniu i wspólnej rozmowie. Wstęp wolny. Zapisy: info@naglesami.org.pl

              

 

13/10/2016

Fundacja Nagle Sami podpisała umowę o współpracy z Laboratorium Psychoedukacji

więcej >

Informujemy, że Fundacja Nagle Sami podpisała umowę o współpracy z Laboratorium Psychoedukacji w ramach, której studenci studium psychoterapii będą mieli możliwość odbywania stażu terapeutycznego w Fundacji.

Więcej informacji nt. organizacji stażu znajduje się pod linkiem:

http://naglesami.org.pl/wolontariat.html

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.