2017

„Bajka Plasterek” - seria wydawnicza Fundacji Hospicyjnej

 „Bajka Plasterek” - seria wydawnicza Fundacji Hospicyjnej - zawiera opowiadania terapeutyczne wykorzystujące metaforę, która w sytuacji śmierci kogoś bliskiego i przeżywania po nim żałoby, może spełnić funkcję uzdrawiającą. Lektura bajki-plasterka, wspólna z dorosłym, ułatwia dziecku rozmowę o odczuwanych przez nie dezorientacji, nieporozumieniu czy smutku. Poprzez identyfikację  z bohaterem opowieści dziecko jest w stanie przetworzyć własną traumę, wyjaśnić niepokojące myśli i uczucia, przepracować trudne wspomnienia (bez ujawniania w sposób bezpośredni własnej opinii), wreszcie spojrzeć na nie z dystansu.

 

Czary Mamy

Autor: Magda Małkowska

Bohaterem opowiadania "Czary mamy" jest pięcioletni chłopiec, który po nagłej stracie mamy zamyka się w sobie, na zewnątrz reagując agresją lub pozorną obojętnością. Zaginięcie uszytego przez mamę szmacianego wilczka dodatkowo pogłębia jego izolację. Jednak kiedy zabawka się odnajduje,  dziecko, wspólnie z równie zamkniętym tatą, w skrawkach materiałów, z których powstał wilczek, odkrywa tzw. "mapy pamięci" zmarłej. Dzięki odzyskanej sile do wspomnień obaj odzyskują też radość.

„Czary mamy” jest  książką przeznaczoną dla dzieci w wieku 4-9 lat, którym umarła mama. Może ją dziecku czytać tata, bliski opiekun, nauczyciel lub terapeuta. 

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.