2016

Można cierpieć, tak długo jak się o tym rozmawia

Książę Harry podczas imprezy charytatywnej, zorganizowanej w ogrodach pałacu Kensington, publicznie wyznał, że bardzo żałuje, że nigdy nie mówił na temat śmierci swojej mamy, księżnej Diany. „Przez 28 lat swojego życia nie rozmawiałem o tym” – mówił.

Książę Harry otworzył się i opowiedział o swoich odczuciach w rozmowie z piłkarzem Rio Ferdinandem. Sportowiec stracił w ubiegłym roku żonę i spytał księcia, czy – i jak bardzo – ta tragedia może wpłynąć na trójkę jego dzieci, które teraz sam wychowuje. 

Książę przyznał, że cierpienie jest rzeczą normalną, ale pod warunkiem, że się o nim mówi: – Cierpienie nie jest oznaką słabości. Słabością jest mieć problem i go nie rozpoznawać, nie szukać rozwiązania – dodał. 

„Niezależnie czy jesteś członkiem rodziny królewskiej, żołnierzem, gwiazdą sportu indywidualnego lub zespołowego, czy kierowcą ciężarówki,  nieważne czy jesteś matką, ojcem czy dzieckiem – każdy może cierpieć na zdrowiu psychicznym” – powiedział książę. 

Każdego, kto chciałby porozmawiać o żałobie, o stracie bliskiej osoby zapraszamy na konsultacje do Fundacji Nagle Sami — info@naglesami.org.pl lub 22 633 54 25

informacja i wywiad dostępne na stronie:

http://www.tvp.info/26286410/zaskakujace-wyznanie-ksiecia-harryego-zaluje-ze-nie-mowilem-o-smierci-mamy 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.