2013

"Czas wolny" - co to właściwie znaczy?

Piszecie na FORUM, że najtrudniej jest w weekendy, bo dla osoby aktywnej zawodowo czasu jest wówczas dużo, czasami dużo za dużo...

... spotkajmy się zatem wirtualnie, na naszym FORUM, w dziale ŻAŁOBA: Oswajanie pustki

Sposoby oswajania pustki są różne, właściwie... każdy ma swój. Najważniejsze, aby ten sposób był skuteczny, aby pomagał. Nawet, jeśli jest to telewizor czy radio. Ważne, że potrafi uspokoić. Ale też pod warunkiem, że kiedy jest szansa, okazja, aby wyjść z domu, spotkać się z kimś, zaprosić kogoś na herbatę - decydujemy się na to. Oczywiście, że po prostu może brakować siły, chęci, że NIE brakuje wymówek dla samej/samego siebie, że "czekam na telefon", że "żle się czuję", że "nie mogę"...

A może by tak w ten styczniowy zimny weekend - zaplanować wakacje? Co Wy na to? Wymyślmy jakąś datę - 11 lipca? Miejsce - Mazury? Towarzystwo - przede wszystkim własne, bo siebie lubimy - ale możemy też zaprosić dawno niewidzianego przyjaciela, zaproponować wyjazd znajomym z pracy. Są możliwości prawda?

A jeśli już popuścimy wodze fantazji - może Szkocja? Pozwólcie, że poleci ją najwłaściwsza dla tej strony osoba: Olga Morawska. Oddajmy jej głos: "O podróży do Szkocji marzyłam od kiedy po raz pierwszy zobaczyłam film "Waleczne serce". Chciałam na własne oczy zobaczyć te zielone, bezludne wzgórza, zwiedzić zamki lub częściej ich ruiny, nie sądziłam wtedy, że Szkocja poza Potworem z Loch Ness oferuje także potworne meszki, które w najcieplejszych miesiącach roku uprzykrzają życie na całego. Szkocja - moim zdaniem - to znakomite miejsce dla podróżujących samotnie, z dziećmi, tych którzy lubią chodzić po szlakach, dla tych, którzy lubią się wspinać, dla tych, którzy lubią whisky, dla tych, którzy lubią piwo, dla tych, którzy lubią żeglować, jeździć na rowerze, także dla tych, którzy zafascynowani są archeologią..."

Zajrzyjcie do książki Olgi o Szkocji.

Artykuł na temat książki na stronie wp.pl

A JAK TY UJARZMIASZ / OSWAJASZ / SPĘDZASZ... CZAS WOLNY? Napisz na forum, natchnij innych!

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.