2017

Polecamy album „Dorosnąć do śmierci”

Śmierć to temat, którego we współczesnym świecie za wszelką cenę próbujemy uniknąć. Album „Dorosnąć do śmierci” pomaga lepiej zrozumieć, jak rodziny dotknięte tragedią przeżywają stratę, co dzieje się w ich domach. W naszej fundacyjnej bibliotece można wypożyczyć przepiękny album wydany przez Fundację Dorastaj z Nami, która opiekuje się dziećmi poległych i poszkodowanych żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich. Rozmowy Magdaleny Rigamonti z rodzinami podopiecznych fundacji i zdjęcia Maksymiliana Rigamonti w bezpretensjonalny, szczery sposób pokazują jak dorosnąć do śmierci. Wydawnictwo pod patronatem PRESS CLUB POLSKA.

W albumie przedstawiono historie dziewięciu rodzin poległych lub ciężko poszkodowanych strażaków, policjantów i żołnierzy. Ludzi, którzy służąc innym, narażają dla wspólnoty swe zdrowie i życie, nie wahają się zapłacić najwyższej ceny. Ludzi, których często na co dzień nie zauważamy, lecz czujemy, dobrze wiemy, że są niezastąpieni w najtrudniejszych sytuacjach: podczas katastrof, pożarów, walki z przestępcami, działań wojennych. Naszych współczesnych bohaterów.

Album można wypożyczyć z biblioteki Fundacji Nagle Sami, która jest dostępna dla wszystkich podopiecznych. Inne książki i filmy dotyczące tematu straty znajdą Państwo w naszej mediatece.

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.