2020

Nasi psycholodzy polecają filmy i książki na czas epidemii

W nowym cyklu Fundacji Nagle Sami, nasi terapeuci polecają Wam filmy i książki na ten trudny czas epidemii.

Dr Piotr Kiembłowski, psycholog i członek zarządu fundacji, rekomenduje Wam film: „Motylek”. „Dziś, gdy jesteśmy w odizolowaniu i zaczyna nam brakować hartu ducha warto przypomnieć sobie, że prawdziwą siłę i determinację, by stawić czoła przeciwnościom możemy znaleźć w sobie, tego bardzo dziś potrzebujemy czekając na uwolnienie z opresji".
https://www.filmweb.pl/film/Motylek-1973-8529

Małgorzata Maj-Mierzejewska, psycholog, koordynator Telefonu Wsparcia, rekomenduje Wam film „Między piekłem a niebem”: „To poruszająca historia o wielkiej miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Dzieło urzeka z uwagi na swoją wizualną stronę - zapewne wielbiciele impresjonizmu będą zaciekawieni tym, jak malarskie płótna zaistniały w ramach obrazu Vincenta Warda. Film zdobył Oscara za efekty specjalne, ale jeśli kogoś to nie przekonuje, to wymienię osobę Robina Williamsa i być może w ten sposób ostatecznie zachęcę do seansu.”

https://www.filmweb.pl/Miedzy.Pieklem.A.Niebem

Anna Ostrowska, psycholog i pedagog, która w fundacji prowadzi psychoterapię indywidualną w podejściu integracyjnym rekomenduje dwa filmy i książkę:

„>>Dla niej wszystko<< to historia zwykłego mężczyzny, ojca, męża postawionego w niesamowicie trudnej sytuacji. Z dnia na dzień jego życie się dramatycznie zmienia, a obserwując tę historię przed ekranem czasem równie trudno uwierzyć co jest prawdą. Film pokazuje olbrzymią siłę miłości i determinacji. Pozwala wierzyć, że wiara i nadzieja mogą zmienić wszystko. Jak w tytule dla niej wszystko. https://www.filmweb.pl/film/Dla+niej+wszystko-2010-534779

Drugi tytuł, który polecam to film animowany "W głowie się nie mieści" to obowiązkowa pozycja także dla dorosłych. Piękna opowieść o wszystkich emocjach, i ich naturalnym istnieniu i o tym, by je przyjmować i akceptować. https://www.filmweb.pl/film/W+g%C5%82owie+si%C4%99+nie+mie%C5%9Bci-2015-682170

Książka "Oskar i Pani Róża"  została przetłumaczona na 35 języków, by czytelnicy na całym świecie mogli poznać tę poruszająca historię. Mały chłopiec wraz z diagnozą i chorobą, traci chęć do życia. Tytułowa Pani Róża pomaga mu odkryć, że można nadać sens cierpieniu nawet mając 10 lat”.

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.