2016

Fundacja Nagle Sami na festiwalu Transatlantyk

Tegoroczny festiwal Transatlantyk, którego twórcą jest Jan A.P. Kaczmarek odbywa się w Łodzi między 23 a 30 czerwca. Fundacja Nagle Sami jest partnerem spotkania pt. „Żałoba – Jak pogodzić się ze stratą”, które będzie miało miejsce 24 czerwca w kinie Helios, po pokazie filmu „Dzień po żałobie” w reż. Asapha Polonsky’ego.

W izraelskim filmie „Dzień po żałobie” obserwujemy zachowanie rodziców po śmierci dorosłego dziecka. Każde z nich przeżywa te trudne doświadczenie inaczej. Film mierzy się z problemem motywacji do dalszego życia po stracie bliskiej osoby.

Uczestnicy spotkania po projekcji będą szukać odpowiedzi na pytania: Jakich reakcji doświadcza osoba po śmierci najbliższych? Jakie jest znaczenie rytuału w procesie żałoby? Kiedy warto szukać pomocy specjalisty?

Zaprezentowany w filmie proces przepracowywania straty pozwoli lepiej zrozumieć psycholog Fundacji Nagle Sami - Anna Sokołowska. Opowie ona m. in. o tym jak ważny jest system rodzinny w obliczu straty, jak towarzyszyć osobie w żałobie oraz objaśni, gdzie i jakiej pomocy szukać, kiedy nie jesteśmy w stanie pogodzić się ze śmiercią ukochanej osoby.

SPOTKANIE PO FILMIE “DZIEŃ PO ŻAŁOBIE”

Data: 24.06.2016

Godz. 18:45

Gość: Anna Sokołowska

Miejsce: Kino Helios, Łódź

Więcej informacji o PGNiG TRANSATLANTYK FESTIVAL:

http://transatlantyk.org/pl/program/2016/edukacja-inspiracje/spotkania--5/zaloba-jak-pogodzic-sie-ze-strata-spotkanie-po-filmie-dzien-po-zalobie


Anna Sokołowska:
Jest psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Instytucie Terapii Gestalt. Prowadzi konsultacje, psychoterapię indywidualną, grupy wsparcia dla osób w żałobie oraz wyjazdowe interwencje kryzysowe. Jest także koordynatorem zespołu psychologów i terapeutów Fundacji “Nagle Sami”.

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.