2020

GRUPA WSPARCIA ONLINE DLA OSÓB W ŻAŁOBIE – RUSZAJĄ ZAPISY!

Zapraszamy serdecznie do udziału w grupie wsparcia dla osób w żałobie. Jest ona przeznaczona dla osób, które doświadczyły straty oraz potrzebują towarzyszenia i pomocy w przejściu tego trudnego czasu. Głównym tematem, na którym koncentruje się praca grupy, jest właśnie doświadczanie straty i różnego rodzaju trudności związane ze zmianą po śmierci bliskiej osoby. Źródłem wsparcia są przede wszystkim inni uczestnicy grupy, którzy mają za sobą podobne doświadczenia i mogą w bezpiecznej przestrzeni, w obecności psychoterapeuty, dzielić się swoimi przeżyciami, uczuciami i dawać sobie nawzajem poczucie, że wiele problemów jest uniwersalnych, można je pokonać i przetrwać. Co ważne, osoby w grupie są na różnych etapach żałoby, co pozwala na zyskanie perspektywy czasowej i uzyskanie informacji zwrotnych od innych uczestników na temat tego, co już za nimi.

 

Gdzie? W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, grupa będzie odbywała się online (ZOOM).

 

Kiedy?

Poniedziałki, godz. 18.00-20.00

 

Czas trwania?

Spotkania grupy odbywają się przez pół roku

 

Od kiedy?

Planowany start grupy to 9 listopad

 

Jak wygląda rekrutacja do grupy?

Podstawą przyjęcia do grupy jest przejście dwuetapowej, indywidualnej konsultacji online (koszt 150 zł). Uczestnictwo w konsultacji nie gwarantuje przystąpienia do grupy. Proces konsultacyjny ma na celu określenie, czy grupa wsparcia jest najlepszą na ten moment formą pomocy psychologicznej dla danej osoby, tak aby zapewnić jej optymalne wsparcie.

 

Jaka jest cena?

50 zł to koszt jednego spotkania grupy, w sumie planowanych jest 15 spotkań grupy

 

Ilu jest uczestników?

10 uczestników grupy

 

Kto prowadzi grupę online?

Katarzyna Czajkowska-Łukasiewicz - absolwentka studiów dziennych na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Intensywny Kurs Psychologii Procesu a obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji w Instytucie Analizy Grupowej “Rasztów”. Ukończyła szereg kursów i szkoleń dotyczących interwencji kryzysowej, pomocy psychologicznej i psychoterapii. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Oddziale Psychiatrii, Psychotraumatologii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego, Akademickim Ośrodku Psychoterapii, Oddziale Dziennym Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. Z Fundacją Nagle Sami współpracuje od 2015 r., kiedy to rozpoczęła staż w Telefonie Wsparcia dla osób w żałobie.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres: gw@naglesami.org.pl i podanie w treści maila tytułu: GW ogólna.

 Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.