warsztaty i szkolenia

Jak pracować z seniorem w żałobie? Pomoc psychologiczna po stracie. (17.05.2019)

Żałoba jest zjawiskiem, które dotyczy wszystkich ludzi, bez względu na wiek. Jednak w różnych okresach życia sposób przezywania żałoby i radzenia sobie z nią jest inny/ może być inny. Senioralny etap życia człowieka stawia przed nim wiele wyzwań związanych głównie z adaptacją do zmian i doświadczaniem licznych strat – oprócz śmierci bliskich osób są to też utraty sprawności, zdrowia, pracy, przyjaciół. Otoczenie seniora często nie zdaje sobie sprawy, że jest to trudne i uznaje te straty za „normalną kolej rzeczy”. Przez to seniorzy często zostają bez wsparcia w tych wymagających sytuacjach. W jaki sposób pracować z seniorem , aby ułatwić mu tę adaptację? Jak najlepiej wesprzeć go w żałobie, aby mógł osiągnąć równowagę i poprawić swój komfort życia?

Cel główny: Rozwój wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wsparcia seniorów w żałobie.

Korzyści dla uczestnika: 

Prowadzący i grupa pomogą uczestnikowi znaleźć odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

Główny rezultat: Lepsze przygotowanie w zakresie udzielania pomocy psychologicznej seniorom po stracie bliskich i innych życiowych stratach.

Uczestnicy: psycholodzy, psychoterapeuci, pracownicy socjalni, studenci psychologii

Prowadzący:

Martyna Zagórska -psycholog, psychoterapeuta; prowadzi terapię indywidualną i grupy wsparcia dla osób w żałobie. Posiada również kilkuletnie doświadczenie pracy z seniorami w Domu Pomocy Społecznej

Czas trwania: 1 dzień ( 6 godzin) szkolenie obejmuje część teoretyczną i warsztatową

Liczba uczestników: 6 – 12 osób

Cena*: 300 zł brutto, dla studentów cena promocyjna – 240 zł brutto

* Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat uczestnictwa

Terminy szkolenia w 2018 roku:

17 maja 2019, w godz. 9 - 15

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o pobranie, wypełnienie i odesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na adres: szkolenia@naglesami.org.pl 

Oświadczenie dotyczące VAT, o którym mowa w formularzu zgłoszeniowym

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu:

mail: szkolenia@naglesami.org.pl

telefon:  +48 22 633 54 25

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.