2018

Jak wygląda pierwsza konsultacja z psychologiem w Fundacji Nagle Sami? – zapraszamy do lektury tekstu na ten temat.

Pierwsze spotkanie z psychologiem może budzić pytania i obawy. O tym jak wygląda pierwsza konsultacja w naszej fundacji, czego się można spodziewać i czemu służy takie spotkanie pisze psycholog, Edyta Grzegory. 

Kiedy pierwszy raz kontaktujecie się Państwo z naszą Fundacją, z pytaniem o możliwość uzyskania psychologicznego wsparcia, zwykle Kasia – nasza koleżanka z zespołu, proponuje bezpłatną konsultację z psychologiem. Wspólnie szukacie dogodnego terminu spotkania. 

Konsultacja jest punktem wyjścia do korzystania z różnych form pomocy psychologicznej, w tym spotkań wsparciowych, psychoterapii indywidualnej oraz grup wsparcia, które realizujemy w ramach Fundacji. To indywidualne spotkanie z psychologiem, które trwa ok. 50 minut.

Celem konsultacji jest wspólne zastanowienie się nad tym, jakie dalsze działania mogą okazać się wspierające. Pytamy m.in. o to, co skłoniło Państwa do poszukiwania wsparcia, jaka jest Państwa aktualna sytuacja życiowa oraz zapraszamy do podzielenia się tym, czego doświadczacie. Często są to poruszające spotkania. Osoby, z którymi rozmawiamy, podczas konsultacji niejednokrotnie po raz pierwszy mówią głośno o trudnych sytuacjach, skrywanych na co dzień myślach i emocjach. Zdarza się, że już sama rozmowa z psychologiem, który uważnie słucha, jest okazją do przyjrzenia się sobie i przynosi ulgę. 

Część spotkania poświęcona jest omówieniu Państwa oczekiwań i potrzeb dotyczących korzystania z dalszej pomocy. Opowiadamy więcej o formach wsparcia dostępnych w Fundacji, odpowiadamy na pytania, wyjaśniamy wątpliwości, wspólnie określamy kierunek ewentualnej dalszej pomocy. Po rozmowie decydujecie Państwo czy – a jeśli tak, w jakim zakresie chcielibyście z niej skorzystać.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie pomóc, staramy się proponować miejsca, do których można się zwrócić.

Jeśli mielibyście Państwo pytania dotyczące konsultacji czy chcielibyście umówić się na spotkanie, prosimy o kontakt z Kasią, pod numerem: 502 511 138.

Zapraszamy!

 

 

 

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.