2019

Kampania "Napisz testament"

Zachęcamy do zapoznania się z ogólnopolską kampanią edukacyjną "Napisz testament".

Nieodłącznym elementem odchodzenia jest dziedzictwo (w tym przypadku materialne), które po sobie zostawiamy. Najczęściej są to mieszkanie lub dom, działka, samochód albo kolekcja obrazów, książek lub starych fotografii. Jeśli dbamy o swoich najbliższych i darzymy ich miłością, pragniemy, aby po naszej śmierci podzielili się sprawiedliwie tym, co im zostawiamy. Nie zawsze jednak chcą lub potrafią zrobić to sami - ich wizja tego, co "powinni" otrzymać, jest inna od naszej. Dlatego też, aby uchronić ich przed ewentualnymi sporami i spędzeniem niepotrzebnego czasu na sali sądowej, warto wybrać się do notariusza i napisać testament. O tym właśnie mówi ogólnopolska kampania edukacyjna "Napisz testament", prowadzona przez Fundację Otwarte Forum. Jej organizatorzy tłumaczą, że dokument ten można napisać w każdym momencie swojego życia i nie oznacza to wcale, że niedługo potem umrzemy. Wręcz przeciwnie, ci co wizytę w kancelarii notarialnej mają już za sobą, tłumaczą, że kamień spadł im z serca i teraz mogą cieszyć się pełnią życia. I Was do tego zachęcamy. A po więcej informacji zapraszamy na stronę www.napisztestament.org.pl

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.