2015

Kilka słów o Zmartwychwstaniu.

Zmartwychwstanie dla tych co odeszli? Spokojnie, pozostało też trochę dla tych co zostali.

Stajemy w obliczu największego wydarzenia chrześcijaństwa, a mianowicie wobec Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dla człowieka wiary ten fakt to ciągłe zwycięstwo nad niewolą, złem, grzechem, zamknięciem i śmiercią. Ten największy cud chrześcijaństwa najbardziej przekonuje mnie  o życiu wiecznym. Wbrew temu co krzyczy świat mediów, wbrew temu co myślą inni, to życie istnieje naprawdę, to nie jest fikcja.  To życie w pełnym wymiarze jest już udziałem tych, którzy odeszli, a którzy byli nam bardzo bliscy. To dzięki Zmartwychwstaniu Jezusa cieszą się pięknem i dynamizmem wieczności. A co z naszym Zmartwychwstaniem? Ono nie jest bliżej określoną przyszłością, ono jest teraźniejszością. Moja wieczność jest wykuwana w mojej doczesności. To konkretne kroki nadziei wbrew beznadziei, konkretne kroki miłości wbrew nienawiści, konkretne kroki dobra przeciw złu, konkretne kroki prawdy przeciw zakłamaniu. Wszystko zależy ode mnie ile tych kroków postawię, im więcej tym lepiej. Każdy taki krok wyznacz szlak ku wieczności, sprawia, że Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa staje się też moim osobistym zmartwychwstaniem.

 Ks. Andrzej Sochal

 

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.