2016

Fundacja wspiera koncert charytatywny "Piotrowi in memoriam"

 

Krakowska grupa muzyków skrzyknęła się by po śmierci drogiego im przyjaciela - Piotra Haczewskiego zorganizować koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczy na pomoc jego żonie i dzieciom. W przepięknych wnętrzach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha wybrzmi blues i jazz - plejada wybitnych muzyków zagra 14 czerwca, o godz. 20.00. Wystąpią: Workaholic, Magda Bożyk, Dżinn i gwiazda wieczoru Marek Bałata. Koncert poprowadzi Tomasz Schimscheiner.

„Chcemy, żeby nie był to jeden ze smutnych charytatywnych koncertów, tylko po prostu świetne, pełne energii wydarzenie muzyczne, na które przyjdzie dużo ludzi, a pieniądze zamiast dla nas pójdą do Agnieszki, żony Piotra” – zapowiada artystka Magda Bożyk, współorganizatorka koncertu. Żaden z muzyków, organizatorów, partnerów nie pobiera wynagrodzenia. Bilety-cegiełki w cenie 40 zł będą dostępne w dniu koncertu w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (dwie godziny przed koncertem).

Fundacja Nagle Sami, która wspiera osoby po stracie bliskich, zaangażowała się w krakowską inicjatywę. Wpłaty na konto Fundacji: 07 1030 0019 0109 8533 0003 9912 z dopiskiem „dla Agnieszki” zostaną przekazane rodzinie.

Więcej informacji o występujących muzykach:

Workaholic to grupa bluesowo-rockowo-swingowa powstała w 2006 roku w Krakowie
z inicjatywy Jana Purchli i Tomasz Pachciarka. Od początku działalności zespół wystąpił
na wielu scenach krajowych i zagranicznych. Workaholicy mają również bogaty dorobek płytowy. Muzycy wystąpią w składzie: Jan Purchla (git), Piotr Kosieradzki (viol, b, voc), Leszek Mierzwa (git), Grzegorz Piecko (bg), Karol Cudzich (dr) i gościnnie Jarema Pogwizd (kbrd).

Magda Bożyk - wokalistka, autorka tekstów i muzyki do nich, w 2014 roku zadebiutowała autorską płytą Yearning, która była początkiem nieustającej przygody       z muzyką. Wraz ze swoim zespołem aktualnie pracuje nad kolejnym albumem. Na koncercie wystąpi z zespołem w składzie: Magda Bożyk (voc), Łukasz Aksamit (git), Radek Kopeć (bg), Michał Tincel (dr), Jarema Pogwizd (kbrd), gościnnie Władek Grochot (tr) i Marcin Dyjak (hca).

Dżinn – Maciej „Dżinn” Słota, poeta, zwycięzca czternastu poetyckich SLAMów –
w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie, autor tomiku wierszy „Hand Made”.

Marek Bałata – wybitny polski wokalista jazzowy, artysta grafik, gitarzysta. Kilkunastokrotny zwycięzca corocznego plebiscytu JAZZ TOP pisma Jazz Forum              w kategorii Wokalista Jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego rozległy repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów Chopina, piosenki Koniecznego, Komedy, Młynarskiego, Waligórskiego i Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja. Na co dzień występuje z własnym Quintetem, współpracuje z takimi światowymi muzykami jazzowymi jak Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy. Ostatnio koncertuje w Europie z austriackim quartetem SONGLINES, KLEZMOKUM, KLEZ EDGE, Włodkiem Pawlikiem, Dominikiem Wanią. Jego ostatnia wyjątkowa produkcja to koncert NIEMEN WSPOMNIENIE, którego fragmenty publiczność zgromadzona podczas wieczoru 14 czerwca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha będzie miała szansa usłyszeć.

Główni partnerzy koncertu:

Fundacja „Nagle Sami”

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Inni Partnerzy: Fundacja „Wawel z rodziną” i Fundacja im. Andrzeja Cudzicha

Sponsorzy druku i plakatowania miasta: Polcom, EL-EN sp.j., Koneser

Patroni medialni: Radio Kraków, TVP Kraków

ZAPRASZAMY!

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.