2016

Konferencja o żałobie organizowana przez Nagle Sami

W dniach 14-15 maja odbyła się pierwsza konferencja naukowa organizowana przez Fundację Nagle Sami pt. „Strata i żałoba – podejście interdyscyplinarne”.  

Była to konferencja wewnętrzna, skierowana do zespołu Fundacji. Doświadczenie straty i proces żałoby zostały ujęte z różnych perspektyw. Pozwoliło nam to na pogłębienie wiedzy, umożliwiło nowe spojrzenie i zainspirowało do dalszego rozwijania umiejętności w pracy z osobami w kryzysie. 

Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienie związane m.in. z farmakoterapią, pomocą prawną, a także specyfiką żałoby dzieci i młodzieży oraz osób, które doświadczyły utrat okołoporodowych. Wśród prelegentów znalazły się m.in. prof. Barbara Tryjarska, która przybliżyła systemową koncepcję ujmowania straty i żałoby, psychiatra dr Aldona Krawczyk, która opowiedziała o stracie z perspektywy medycznej i odpowiedziała na pytania o potrzebę konsultacji psychiatrycznej i włączania leków oraz mgr Monika Brzezińska-Okoń , która przedstawiła nam sposoby pracy terapeutycznej z ciałem.

Ważnym punktem konferencji było spotkanie zespołu w szerokim gronie. Mogliśmy wymienić spostrzeżenia i nasze doświadczenia z pracy, ale też zwyczajnie porozmawiać i pobyć razem.

Dziękujemy serdecznie za udział wszystkim uczestnikom i prelegentom. Mamy nadzieję, że to wydarzenia stanie się początkiem nowej fundacyjnej tradycji organizowania podobnych inicjatyw co roku. 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.