Aktualności

22/01/2020

Olga Puncewicz nominowana w konkursie Osobowość Roku 2019

więcej >

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w konkursie Polska The Times założycielka naszej Fundacji Olga Puncewicz została nominowana do tytułu "Osobowość Roku 2019" w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna. Poniżej list od redaktora naczelnego Polska The Times:

09/01/2020

Olga Puncewicz nominowana w konkursie Osobowość Roku 2019

więcej >

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w konkursie Polska The Times założycielka naszej Fundacji Olga Puncewicz została nominowana do tytułu "Osobowość Roku 2019" w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna. Poniżej list od redaktora naczelnego Polska The Times:

07/01/2020

Zapraszamy na konsultacje psychologiczne w Warszawie

więcej >

Osoby, chętne do skorzystania z pomocy psychologicznej w Fundacji Nagle Sami na początku zapraszamy na indywidualną konsultację z psychologiem.

Takie spotkanie ma na celu określenie czy i jaka pomoc jest potrzebna. Najczęściej jest wstępem do dalszej pomocy psychologicznej. Pomaga ustalić jej formę – indywidualną lub grupową, zastanowić się co jest największą trudnością, czy dana osoba chce się nią zajmować, czy jest na to gotowa i czy to jest dobry moment na podjęcie terapii. 

Czasem okazuje się, że jedno spotkanie wystarcza. Gdy ktoś potrzebuje wiedzy o procesie żałoby może zadać pytania i uzyskać potrzebne odpowiedzi. Zdarza się, że już jedna rozmowa z psychoterapeutą porządkuje i pomaga rozwiać wątpliwości. Bywa też, że samo opowiedzenie swojej historii komuś spoza bliskich, kto wysłucha bez oceniania i dawania rad, przynosi ulgę.

Zapraszamy także osoby, które nie są w żałobie, a czują, że potrzebują wsparcia profesjonalisty w związku z kryzysem jaki przechodzą.

Jedno spotkanie trwa 50 min, a jego koszt to 120 zł w Warszawie,

Kontakt: info@naglesami.org.pl  tel:  502 511 138

20/12/2019

Święta Bożego Narodzenia a żałoba

więcej >

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku idą święta…” piosenkę z tym tekstem można usłyszeć w radiu już od początku grudnia. Dla osób w żałobie święta też idą krok po kroku. Wraz z utworami świątecznymi, reklamami, obrazkami szczęśliwych rodzin czekających i szykujących się na ten dzień, idą wraz z rosnącym napięciem i pojawiającym się pytaniem: jak ja przetrwam te święta?

Bo dla osób, które cierpią po stracie kogoś bliskiego te święta nie są najpiękniejsze – one często są najtrudniejsze. Bo jak sobie poradzić z pustką, która w tym czasie staje się jeszcze bardziej dojmująca? Jak przygotować barszcz, który zawsze robiła zmarła mama? Jak powiedzieć rodzinie, że nie ma się ochoty na obchodzenie świąt? Jak cieszyć się świętami gdy bliskiej osoby już nie ma? No i najważniejsze –  co zrobić, żeby przejść przez te dni?

Niestety trudno tu o jednoznaczne odpowiedzi. Proces żałoby jest sprawą bardzo indywidualną, a myśli, emocje i potrzeby z nim związane mogą być bardzo różne, również te dotyczące dni świątecznych. Święta Bożego Narodzenia są jednak dla większości ludzi czasem wyjątkowym, rodzinnym, związanym z tradycjami, symbolami i emocjami, przez co wyjątkowo trudnym dla osób w żałobie.

Dobrze jest w tym czasie szczególnie zadbać o siebie. To co można dla siebie zrobić to być jak najbardziej w zgodzie z sobą, ze swoimi uczuciami i potrzebami.

Aby to było możliwe należy określić jakie one są. Zapytać siebie samego: Czego potrzebuję w tym okresie? Na co mam ochotę, a na co nie? Co jestem w stanie zrobić a czego nie?

Święta składają się z wielu elementów, wiele z nich jest symbolicznych, mających specjalne znaczenie dla danej rodziny, wpisanych w jej zwyczaje i każdy z nich może być w jakiś sposób trudny.  Przygotowując się do świąt warto rozłożyć je na elementy i obejrzeć każdy z nich – zastanowić się i „poczuć” który jest najtrudniejszy, który warto zostawić i go kultywować, a który zmienić lub pominąć. Może się okazać, że po takiej „analizie” nie całe święta będą się jawić jako trudne do przetrwania, a niektóre ich elementy ważne i warte zachowania i celebrowania.

O swoich przemyśleniach dobrze jest powiedzieć osobom, z którymi mamy te  święta spędzić – one też mają  swoje wyobrażenia i oczekiwania. Bywa, że nie zdają sobie sprawy z tego co może przeżywać osoba w żałobie i jaki jest jej stosunek do świąt lub ich wyobrażenie o tym jest inne niż rzeczywistość.  Dobrze jest o tym porozmawiać, bo niedopowiedziane sytuacje i domysły mogą powodować dodatkowe napięcie, którego można uniknąć.

Ważne jest też to aby dać sobie czas na zastanowienie, pobycie z uczuciami, które pojawiają się na myśl o świętach i na podjęcie decyzji związanych ze sposobem ich spędzania. Przede wszystkim trzeba pozwolić sobie na to aby spędzić je w taki sposób, który będzie dla nas najlepszy – nie ma obowiązku, przymusu by spędzić je pod dyktando, wyobrażenia, czy oczekiwania innych. Wyrozumiałość, tolerancja i otwartość bliskich będzie wówczas najlepszym prezentem.

 

20/12/2019

Havas Media Group gra dla Nagle Sami!

więcej >


Firma Havas Media Group stworzyła aplikację mobilną, która poprzez zabawę i rywalizację pozwala zbierać punkty, które następnie w finale akcji zostaną przeliczone na wsparcie finansowe dla trzech różnych Fundacji. Nagle Sami jest jedną z organizacji, którą profesjonaliści marketingu i komunikacji z Havas Media Group wybrali, jako Fundację na rzecz, której przekażą środki finansowe. Dziękujemy!

 

 

05/12/2019

Ważna informacja o działalności Fundacji Nagle Sami - podsumowanie zbiórki

więcej >

Niedawno prosiliśmy Was o wsparcie w związku z trudną sytuacją finansową Fundacji. Udało nam się zebrać 14 451 zł przez zbiórkę na Facebooku, niektórzy darczyńcy wpłacali przez system Przelewy24 na naszej stronie i tu zebraliśmy,  do dzisiejszego dnia 3 595 zł, część wpłaciło bezpośrednio na konto Fundacji 2135 zł.

Razem zebraliśmy: 20 181 zł

Wszystkim darczyńcom BARDZO DZIĘKUJEMY. To dzięki Wam drzwi Fundacji są jeszcze ciągle otwarte! Suma zebrana podczas zbiórki pozwoli nam do końca maja 2020 zachować lokal na bieżące terapie i grupę wsparcia dla osób w żałobie w Warszawie. Dzięki tym pieniądzom do końca maja będzie funkcjonował też nasz bezpłatny Telefon Wsparcia 800 108 108 (od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-20.00), a także zamknięta grupa na FB, dla osób w żałobie.

Musimy jednak ograniczyć funkcjonowanie biura Fundacji do czasu znalezienia stałego sponsora. Prosimy więc Was o kontakt mailowy info@naglesami.org.pl, a nie telefoniczny i cierpliwość gdybyśmy od razu nie odpisali. Wszystkie osoby, które są w terapii mogą być spokojne, gdyż te procesy będziemy prowadzić przynajmniej do maja 2020 r.  

Sytuacja naszej organizacji jest wciąż bardzo trudna. Ale walczymy! Wciąż szukamy sponsorów. Dziękujemy za wszystkie pozytywne słowa i Wasze wsparcie jest ono dla nas bardzo cenne.

21/11/2019

Warszawa/ Zapisy do grupy wsparcia dla osób w żałobie

więcej >

 

29/10/2019

Zbiórka na rzecz FUNDACJI NAGLE SAMI

więcej >

NASZEJ FUNDACJI GROZI LIKWIDACJA! Próbując utrzymać się na powierzchni jakiś czas temu musieliśmy wprowadzić odpłatności za konsultacje psychologiczne, które przez lata funkcjonowania Fundacji Nagle Sami były darmowe, tak jak grupy wsparcia. Niestety, te zmiany nie wystarczyły. Nie chcieliśmy prosić o pomoc, to my zawsze byliśmy od jej dawania. Ale doszliśmy do ściany… i teraz od Waszego wsparcia zależy czy Fundacja przetrwa.

 

Datki można przekazywać przez Facebooka jak i przelewem na konto 07 1030 0019 0109 8533 0003 9912 lub systemem przelewy24:  http://naglesami.org.pl/pomagam.html

 

Przez 8 lat działalności:

- powstały 33 edycje grup wsparcia dla osób w żałobie, każda z nich trwała przynajmniej rok 

7 tysięcy osób skorzystało z pomocy psychologicznej: konsultacyjnej lub psychoterapeutycznej; także w ramach pracy darmowego Telefonu Wsparcia 800 108 108, telefon czynny w dni powszednie w godzinach 14:00- 20.00; 

- zespół psychologów Fundacji dokonał 350 wyjazdowych interwencji kryzysowych do rodzin z terenu całej Polski. Interwencje dotyczyły zarówno sytuacji śmierci jednego z członków rodziny, jak i ciężkich obrażeń ciała lub przewlekłej niepełnosprawności będącej skutkiem wypadku;

sześciokrotnie interwenci Fundacji wsparli psychologicznie rodziny poszkodowanych w sytuacji masowych katastrof i wypadków, jak na przykład wybuch w Kopalni w Mysłowicach, wypadek komunikacyjny w Kamieniu Pomorskim, czy wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim;

- rozdaliśmy 25 tys. egzemplarzy bezpłatnego, praktycznego poradnika dla osób w żałobie (dostępny w hospicjach, ośrodkach kryzysowych, szpitalach)

- przeszkoliliśmy 270 osób w ramach szkoleń psychologicznych z zakresu żałoby.

 

Przeprowadziliśmy i wciąż prowadzimy szereg zbiórek i akcji na rzecz osób w żałobie. Powołaliśmy specjalne grupy i warsztaty dedykowane dzieciom po stracie najbliższych. Prowadziliśmy także interwencje w szkołach po samobójstwach uczniów. Rozwinęliśmy pomoc psychologiczną dla kobiet po stratach okołporodowych i poronieniach.

 

Przez lata działalności wspierało nas PZU, jednak z czasem zmieniła się forma jak i sposób finansowania pomocy udzielanej przez Fundację. Obecnie naszej działalności nie wspiera nikt, a prowadzone przez nas działania zarobkowe wystarczają na pokrycie około 1/3 kosztów. Nigdy nie zmieniła się misja Fundacji: aby osobom na najtrudniejszym etapie życia, w żałobie, pomóc stanąć na nogi.

 

Nigdy nie prosiliśmy Was o pomoc w takiej formie, także dlatego, że pracując w fundacji codziennie stykamy się z tragediami i cierpieniem wielu osób i wiemy, jak dużo jest potrzebujących. Jednak by dalej nieść pomoc - prosimy o wsparcie.

Chcielibyśmy dawać radę sami, jednak nie dajemy :(

 

 

08/10/2019

Nie mów mi, że mam się wziąć w garść! - akcja FUNDACJI NAGLE SAMI

więcej >

Nie mów mi, że mam się wziąć w garść!

Kiedy osoba z naszego otoczenia cierpi po stracie bliskiego, jest w żałobie, to choć zwykle mamy jak najlepsze intencje, to nie zawsze potrafimy odpowiednio pomóc. Co gorsza często mówimy rzeczy, których taka osoba słyszeć nie chce.

„W okolicach Wszystkich Świętych zwykle mocniej wybrzmiewają uczucia smutku i bólu po stracie najbliższych. W Fundacji Nagle Sami mamy duże doświadczenie we wspieraniu osób w takiej sytuacji.  Wiemy, że bliscy osób w żałobie nie zawsze potrafią pomóc i nie wiedzą co powiedzieć, jak się zachować. Często zamiast pomagać, szkodzą. Dlatego postanowiliśmy podzielić się zwierzeniami, takimi krótkimi wypowiedziami osób uczestniczących w grupach wsparcia i terapii w Fundacji. By inni lepiej rozumieli osoby w żałobie. A co za tym idzie by mogli im pomóc” – mówi Olga Puncewicz założycielka Fundacji Nagle Sami.

Te anonimowe zdania pochodzą z ust osób, które straciły bliskich, to rodzice opłakujący stratę dziecka, córki i synowie po stracie mamy lub taty, małżonkowie, którzy utracili swoje połówki:

„Nie mów mi, że mam się wziąć w garść.”

„Ja nie czekam z utęsknieniem na weekend.”

„Nie chcę pytań: co słychać, jak leci? A co ma być słychać, a jak ma lecieć... Wolałabym żeby ktoś zapytał: cześć, czy mogę coś dla Ciebie zrobić? Albo: cześć, wiem że jest Ci ciężko, czy mogę Ci jakoś pomóc?”

„Nie jest ok.”

„Może i czas leczy rany ale nie moje.”

„Nie mów: jesteś młoda, urodzisz sobie inne dziecko.”

 „Zadzwoń jeśli będziesz chciała. Wolę abyś to ty do mnie zadzwonił, najwyżej nie odbiorę ale będę wiedziała, że o mnie myślisz."

„Mówią mi, on się teraz wami tam z góry opiekuje, wolałabym jednak inną formę opieki...”

„>>To my cię tu odwieziemy, idź do domu, odpocznij, zjedz coś, śpij długo, potrzebujesz ciszy i odpoczynku<< - a nic tak mi nie bylo potrzebne po pogrzebie, jak to by ktoś był obok, po prostu był, objął, by przy nim płakać; lęk przed pustką w domu był paraliżujący, cisza uświadamiała, że Jej już nie ma na zawsze, cisza najbardziej bolała, całe ciało bolało”

 „Nie chce słyszeć, że będzie dobrze, że życie jeszcze mi się jakoś ułoży i wszystko poukłada.”

„Kino nie poprawi mi humoru.”

 „Nie znoszę zwrotu - Trzymaj sie!!!!”

„Nie znosiłam tekstu >>Wyjdź do ludzi<<. Albo >>Nie płacz, Tata by tego nie chciał<<. Skąd wszyscy wiedzą, czego chciał mój Tata?”

„Nie mów mi co mam/powinnam czuć.”

„Nie znoszę kiedy mi mówią weź się w garść, życie toczy się dalej ...moje życie to wegetacja jak mam się wziąć w garść, straciłam syna serce mi pęka z bólu i rozpaczy.”

„Nie chcę słyszeć, że to chore, że jeżdżę ciągle na cmentarz"

„Nie płacz, to nie zwróci mu życia! -
A WŁAŚNIE ŻE BĘDĘ PŁAKAĆ, BO JEST MI LŻEJ, BO ZA NIM TĘSKNIĘ BO NIE ROZUMIESZ MOJEGO BÓLU!!!!”

„To boli kiedy słyszę: nie martw się będziecie mieli kolejne dziecko."

„Nie przerywaj mi, gdy mowie o Mamie, nie zmieniaj tematu, nie udawaj, że to się nie stało. Ja CHCĘ o Niej mówić. CHCĘ 'rozpamiętywać,' CHCĘ wyrzucić z siebie ból który czułam patrząc jak odchodzi ode mnie na zawsze. Zapytaj, wysłuchaj, pozwól mi o tym mówić.”

„Daj mi czas na cierpienie i płacz, tak się żegnam. Nie mów kiedy muszę przestać”

 

Te parenaście zdań uświadamia jak trudnym procesem jest żałoba. Jak często zupełnie nieświadomie, zamiast pomagać złościmy i niepotrzebnie dodatkowo frustrujemy osoby po stracie. Jest parę działań, które Fundacja Nagle Sami rekomenduje i warto je podjąć próbując pomóc osobie w żałobie:

- jak najszybciej być przy osobie, która straciła kogoś bliskiego, towarzyszyć jej, być bardziej wyrozumiałym, słuchać, razem pomilczeć, nie bać się zadzwonić, namówić na spotkanie, na spacer,

- być czujnym na potrzeby osoby w żałobie - starać się oferować pomoc adekwatną do potrzeb (pomoc w załatwieniu konkretnych spraw, rozmowa lub wspólne bycie, pomoc w zakupach czy przygotowaniu posiłków),

- zaoferować pomoc w porządkowaniu rzeczy po zmarłej osobie

- akceptować płacz, bo on przynosi ulgę

- nie dawać złotych rad typu „staraj się o tym nie myśleć”, „weź się w garść”, „nie rozgrzebuj ran”, „bądź dzielna/y”, „już nie płacz,  osoba w żałobie często ma potrzebę mówienia o śmierci bliskiej osoby, co przynosi jej ulgę

- nie mowić „wiem co czujesz” jeśli naprawdę nie mamy podobnego doświadczenia

- pokazać możliwość szukania pomocy w specjalistycznych ośrodkach psychologicznych, grupach wsparcia

Fundacja Nagle Sami prowadzi terapię i grupy wsparcie dla osób po stracie. Więcej informacji, także praktycznych znajdą Państwo w naszym Poradniku dla osób w żałobie, który można pobrać ze strony: http://naglesami.org.pl/poradnik-nagle-sami.html

 

11/09/2019

Staż w Telefonie Wsparcia dla osób w żałobie 800 108 108

więcej >

Ruszamy z kolejnym naborem do Telefonu Wsparcia (w Warszawie)!
Poszukujemy:

  • studentów IV i V roku oraz absolwentów psychologii,
  • osób posiadających doświadczenie w zakresie świadczenia pomocy psychologicznej
  • osób, które nie boją się podejmowania trudnych tematów, takich jak śmierć, strata i żałoba

Więcej informacji można znaleźć: http://naglesami.org.pl/wolontariat.html

 

 

09/09/2019

Szukasz pomocy psychologa - zapraszamy do Fundacji Nagle Sami

więcej >

Rozwijamy się! Fundacja Nagle Sami zaprasza na terapię indywidualną wszystkie osoby, które szukają wsparcia w kryzysie. Oczywiście naszym flagowym statkiem pozostaje terapia żałoby, ale osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy naszych wykwalifikowanych terapeutów i psychologów zapraszamy do naszej żoliborskiej przystani.   

Im dłużej trwa nasza praktyka w Fundacji Nagle Sami, tym bardziej odkrywamy, że życie bywa historią utrat. Rozwód, strata pracy, utrata zdrowia, wypalenie, samotność to problemy, które często wpisują się w naszą codzienną działalność terapeutyczną.

Jeżeli chcecie skorzystać z naszej pomocy i nie być z tym sami - zapraszamy.

Zapisy: info@naglesami.org.pl i 502 511 138

 

 

28/08/2019

Ruszył nabór na szkolenia psychologiczne w październiku i listopadzie

więcej >

Znamy już terminy szkoleń w ramach jesiennej edycji❗️

W październiku i listopadzie zapraszamy na następujące szkolenia:

- Jak pracować z osobą dorosłą w żałobie? Pomoc psychologiczna po stracie (04.10.2019)
- Dobre praktyki HR w przypadku śmierci pracownika lub bliskiej mu osoby (11.10.2019)
- Kontakt z klientem w żałobie (17.10.2019)
- Żałoba traumatyczna. Praca z klientem, który doświadczył straty osoby bliskiej w wyniku traumatycznych okoliczności. (18.10.2019)
- Praca z rodzicami, którzy doświadczyli poronienia lub straty okołoporodowej (26.10.2019)
- Jak prowadzić grupę wsparcia dla osób w żałobie? (15-16.11.2019)

Więcej informacji na: http://naglesami.org.pl/warsztaty-i-szkolenia-nowe.html 

 

 

28/08/2019

Zapraszamy na konsultacje psychologiczne we wrześniu

więcej >

Fundacja Nagle Sami, zaprasza wszystkich zainteresowanych terapią psychologiczną do zapisywania się na konsutacje.

Konsultacje odbywają się w naszej warszawskiej siedzibie na Żoliborzu. Takie konsultacyjne spotkanie trwa 50 min. i kosztuje 120 zł.

Zachęcamy do kontaktu - 502 511 138. (zapisy trwają między 9.30 a 16.30). Godziny konsultacji są do wyboru w godzinach 8-20.00

Jednocześnie przypominamy, iż w Warszawie istnieje możliwość zapisania się na konsultację psychologiczną za pośrednictwem systemu rezerwacji: http://naglesami.org.pl/rezerwacja.html

 

14/08/2019

Działanie biura i Telefonu Wsparcia w dniach 15-16.sierpnia 2019

więcej >

Informujemy, że w dniach 15 i 16. sierpnia biuro i telefon rejestracji 502 511 138 będą NIECZYNNE!

Jednocześnie przypominamy, że na konsultację psychologiczną w Warszawie można zapisać się za pośrednictwem internetowego

31/07/2019

Funkcjonowanie biura w sierpniu

więcej >

Informujemy, iż w sierpniu ulegają zmianie godziny pracy biura i telefonu rejestracji 502 511 138:

  • 01-02 sierpnia - biuro czynne w godz. 12.00-15.00
  • od 5 sierpnia - biuro czynne w godz. 13.00-17.00

Zapraszamy do kontaktu!

Jednocześnie przypominamy, iż w Warszawie istnieje możliwość zapisania się na konsultację psychologiczną za pośrednictwem systemu rezerwacji: http://naglesami.org.pl/rezerwacja.html

 

11/07/2019

Praca Fundacji w dniach 12-17 lipca

więcej >

Informujemy, że w nadchodzących dniach zmienie ulegają godziny pracy biura i telefonu rejestracji 502 511 138:

  • piątek (12.07) - nieczynne
  • poniedziałek (15.07) - czynne w godz. 13-17
  • wtorek (16.07) - czynne w godz. 13-15
  • środa (17.07) - czynne w godz. 13-17

Jednocześnie przypominamy, iż w Warszawie istnieje możliwość zapisania się na konsultację psychologiczną za pośrednictwem systemu rezerwacji: http://naglesami.org.pl/rezerwacja.html

 

10/07/2019

Perugia - Letnie warsztaty we Włoszech: rysunku i akwareli lub kulinarne

więcej >

We współpracy z Panią Katarzyną Jursz-Salvadori, z Fundacji AtreVita, chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na "Letnie warsztaty we Włoszech: rysunku i akwareli lub kulinarne" w klasztorze Casa Monteripido.

Wszystkie ważne informacje znajdziecie Państwo poniżej:

06/06/2019

System rezerwacji online

więcej >

Z radością informujemy, że od dziś na spotkanie konsultacyjne w Warszawie można umówić się online! Zapraszamy do skorzystania z tego narzędzia, które dostępne jest tu: http://naglesami.org.pl/rezerwacja.html

Uwaga: system rezerwacji obejmuje tylko konsultacje dla osób dorosłych!

 

05/06/2019

Bezpłatne konsultacje z psychoonkologiem!

więcej >

W 2019 roku Światowy Dzień Guza Mózgu przypada na 8 czerwca (sobota).

Dzień ten został zainicjowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Guza Mózgu (Deutsche Hirntumorhilfe eV) w 2000 roku. Ponieważ nowotwory mózgu występują rzadziej w porównaniu z innymi nowotworami i są one mało zauważane przez społeczeństwo.

Dlatego postanowiliśmy w dniu 12. czerwca 2019r. poprowadzić bezpłatne konsultacje psychoonkologiczne. Dla wszystkich chorych onkologicznie oraz ich rodzin. 
Zapisy przyjmujemy od 05. czerwca do wyczerpania miejsc pod numerem 502 511 138, lub na adres: info@naglesami.org.pl
Więcej informacji o konsultacjach i pomocy psychologicznej w chorobie onkologicznej można przeczytać w artykule naszej psychoonkolog Michaeli Dłużniewskiej: http://2018.naglesami.org.pl/artykul-o-nowej-formie-pomocy-w-fundacji-nagle-sami-%E2%80%93-wsparciu-psychoonkologicznym.html

03/06/2019

By móc pomagać dalej!

więcej >

By móc dalej pomagać osobom, które po śmierci bliskich zostają NAGLE SAME potrzebujemy Waszego wsparcia!

W naszej Fundacji pomagamy już od ponad 7 lat. W tym czasie z naszego wsparcia skorzystało kilka tysięcy osób w całej Polsce – zarówno dorosłych, jak i dzieci. To często osoby, którym po śmierci ukochanej osoby rozpadł się świat. Wielu z nich dotkliwie doświadcza pustki, rozpaczy, samotności. Niektórzy, zamknięci w czterech ścianach ze swoim cierpieniem, decydują się zadzwonić na nasz bezpłatny Telefon Wsparcia 800 108 108. Dla wielu staje się on jedynym „miejscem”, w którym mogą podzielić się swoim bólem.

Obecnie nasza Fundacja przechodzi przez trudny czas. Aby nasza linia mogła dalej działać, potrzebujemy Waszej pomocy! Każda złotówka jest dla nas na wagę złota. Darowiznę można przekazać tutaj: http://naglesami.org.pl/pomagam.html

Jeśli reprezentujesz organizację, która chciałaby wesprzeć nasz Telefon, czekamy na kontakt od Ciebie: 502 511 138 lub info@naglesami.org.pl

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.