2016

Artykuł o poronieniach i prawach rodziców po stracie dziecka

W Gazeta.pl weekend można przeczytać artykuł związany z problematyką poronień i strat okołoporodowych. W tekście podnoszona jest kwestia praw rodziców, którzy stracili dziecko. „W Polsce, tak jak w wielu innych krajach, brakuje rzetelnych statystyk na temat poronień. Szacuje się, że to problem, który dotyczy, wedle różnych źródeł, 10-15 proc. wszystkich ciąż. Jeśli zatem przyjmiemy, że rocznie w Polsce ok. 350 tys. kobiet zachodzi w ciążę, a 10 proc. z nich traci ją przedwcześnie, to mówimy o ok. 40 tys. poronień.” Więcej w:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20945836,synka-przyniesli-mi-w-wiaderku-po-kapuscie-prawa-rodzicow.html#TRwknd

W Fundacji Nagle Sami uruchomiliśmy grupę dla kobiet. 

Zapraszamy na cykl 12 spotkań o charakterze wsparciowym dla kobiet, które doświadczyły poronienia lub straty dziecka w wyniku komplikacji okołoporodowych. Pragniemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy o utraconych dzieciach, doświadczeniu straty, emocjach które towarzyszą żałobie. Będziemy mogły rozmawiać także o relacjach z bliskim, kontaktach z personelem medycznym, wsparciu które okazało się pomocne lub którego zabrakło. 

Dwugodzinne spotkania odbywać się będą w czwartki w godzinach 18.00-20.00, dwa razy w miesiącu, w grupie 6-8 kobiet, w siedzibie Fundacji Nagle Sami - al. Wojska Polskiego 1A. Grupa będzie miała charakter zamknięty (w trakcie trwania cyklu nie będą dołączać nowe osoby).

Spotkania mają charakter odpłatny. Koszt uczestnictwa to 300 zł za cały cykl, płatne z góry. Decyzję o dołączeniu do grupy podejmujemy na postawie godzinnej konsultacji. Koszt konsultacji to 25 zł.

Zapisy:

info@naglesami.org.pl lub pod numerem telefonu: 502 511 138

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.