warsztaty i szkolenia

Praca z rodzicami, którzy doświadczyli poronienia lub straty okołoporodowej (szkolenie online - 5.06.2021)

Żałoba towarzysząca poronieniu jeszcze do niedawna była tematem tabu, a rodzice, którzy doświadczyli takiej utraty często pozostawali osamotnieni w swoich przeżyciach. Na szczęście od pewnego czasu obserwujemy zmianę w tym obszarze, co sprawia, że coraz więcej kobiet i par zgłasza się również po wsparcie do gabinetu psychologa bądź psychoterapeuty.

Kobiety, które doświadczyły straty często borykają się z  dojmującym poczuciem winy, zmienionym stosunkiem do własnego ciała i kobiecości, nawracającymi i niejednokrotnie traumatycznymi wspomnieniami ze szpitala, czy brakiem zrozumienia ze strony bliskich. Pary, które zgłaszają się do gabinetu terapeuty opowiadają o różnicach w sposobie przeżywania żałoby, o tym, jak zmieniła się ich relacja, czego potrzebują i co budzi ich obawy.
Wiemy, że profesjonalne, a zarazem empatyczne wsparcie w tym kryzysowym okresie jest niezwykle ważne, dlatego postanowiliśmy stworzyć szkolenie, którego celem jest zwiększenie wiedzy i rozwijanie umiejętności w tym zakresie.

UWAGA: Szkolnie dedykowane jest przede wszystkim  terapeutom  i psychologom pracującym w obszarze pomocy psychologicznej. Do uczestnictwa w nim zapraszamy jednak także położne i personel medyczny, który na co dzień towarzyszy pacjentkom w obliczu straty wynikającej z poronienia lub okołoporodowej śmierci dziecka. Wiemy, że często to właśnie Wy jesteście pierwszymi osobami, które udzielają pomocy kobiecie i jej bliskim podczas pobytu w szpitalu. Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat procesu żałoby, możliwych reakcji towarzyszących utracie, a także porozmawiać o tym, jak wspierać osoby w kryzysie, a czego unikać w tym trudnym czasie, to ten kurs jest także dla Was.

Cel główny:  zwiększenie świadomości dotyczącej unikalnych aspektów żałoby związanej z doświadczeniem poronienia i utraty okołoporodowej, rozwijanie dobrych praktyk i umiejętności wsparcia psychologicznego rodziców przeżywających kryzys związany z utratą.

 Program szkolenia:

 Uczestnicy:

psycholodzy i psychoterapeuci, ale także położne i pielęgniarki towarzyszące pacjentkom i ich rodzinom w obliczu straty dziecka

Prowadzący:

Anna Bajkowska — psycholog i psychoterapeutka Gestalt. Od 2014 roku współpracuje z Fundacją Nagle Sami prowadząc konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną i grupy wsparcia.

Data: 5.06.2021 (sobota)

Czas trwania:  od godz. 9.30 do godz 17.30 ( w trakcie szkolenia przewidziana jest 45 min przerwa na lunch), 8 h szkoleniowych, przez system ZOOM (porwadzący roześle linki przez spotkaniem)

Liczba uczestników: 8 – 15 osób

Cena: 300 zł

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy podanie w mailu (info@naglesami.org.pl) poniższych danych:

- imię nazwisko i nr telefonu

- dane na kogo ma zostać wystawiona faktura (firma - nazwa/ osoba prywatna):

- adres:

- NIP:
- krótkiej informacji o obszarze wykonywanej pracy zawodowej

i dokonanie przelewu 

300 zł

KONTO FUNDACJI

15 1030 0019 0109 8530 0038 0190

Citi Handlowy

 tytułem: szkolenie, data, imię i nazwisko uczestnika

Termin uiszczenia opłaty szkoleniowej: 25.05.

 

 

 

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.