2015

Szkolenie 7 listopada - Jak rozmawiać z osieroconą rodziną - szkolenie dla psychologów i personelu medycznego

Celem szkolenia jest przedstawienie psychologom i personelowi medycznemu technik właściwej komunikacji z rodziną zmarłego oraz nauczenie odpowiedniego sposobu przekazywania trudnych informacji (zarówno o zakończeniu leczenia przyczynowego jak i o śmierci pacjenta).

Uczestnicy zapoznają się także z przebiegiem żałoby, z reakcjami emocjonalnym osób przeżywających żal po stracie, nauczą się rozróżniać normalny przebieg żałoby od patologicznego, dowiedzą się, jakiego wsparcia i w jaki sposób udzielać pacjentom i ich rodzinom.

W końcowym bloku szkolenia przedstawione zostaną metody eliminowania lub redukowania stresu zawodowego.

Uczestnicy: psycholodzy oraz personel medyczny szpitali i hospicjów: lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, rehabilitanci, personel pomocniczy.

Prowadzący: Joanna Buczkowska - psycholog z wieloletnim stażem pracy z pacjentami w opiece paliatywnej, ich rodzinami, a także z osobami w żałobie.

Czas i miejsce:

7.11 (sobota), godz. 9.00 - 17.00 Warszawa, al. Wojska Polskiego 1a (Plac Inwalidów).

Koszt:

400 zł od osoby

albo

320 zł dla studentów oraz osób, które już brały udział w szkoleniach Fundacji.

Opis szkolenia w zakładce: http://ww.naglesami.org.pl/warsztaty-i-szkolenia-nowe.html

Kontakt i zapis do 30 października:

Katarzyna Jakóbik, e-mail: katarzyna.jakobik@naglesami.org.pl, tel: 502 510 241

 

Zapraszamy Państwa do udziału!

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.