2020

Jak pracować z seniorem w żałobie? Pomoc psychologiczna po stracie. (szkolenie online - 9.10.2020)

Jak pracować z seniorem w żałobie? Pomoc psychologiczna po stracie. (szkolenie online - 9.10.2020)

Żałoba jest zjawiskiem, które dotyczy wszystkich ludzi, bez względu na wiek. Jednak w różnych okresach życia sposób przeżywania żałoby i radzenia sobie z nią jest inny. Senioralny etap życia człowieka stawia przed nim wiele wyzwań związanych głównie z adaptacją do zmian i doświadczaniem licznych strat – oprócz śmierci bliskich osób są to też utraty sprawności, zdrowia, pracy, przyjaciół. Otoczenie seniora często nie zdaje sobie sprawy, że jest to trudne i uznaje te straty za „normalną kolej rzeczy”. Przez to seniorzy często zostają bez wsparcia w tych wymagających sytuacjach. W jaki sposób pracować z seniorem , aby ułatwić mu tę adaptację? Jak najlepiej wesprzeć go w żałobie, aby mógł osiągnąć równowagę i poprawić swój komfort życia? Jak szczególna sytuacja pandemii może wpływać na doświadczanie utrat przez osoby w wieku senioralnym?

Cel główny: Rozwój wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wsparcia seniorów w żałobie (z uwzględnieniem szczególnej sytuacji pandemii)

Korzyści dla uczestnika: Prowadzący i grupa pomogą uczestnikowi znaleźć odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
Jaka jest specyfika procesu żałoby u seniorów? Jak przekonania społeczne wpływają na sposób przeżywania żałoby przez seniorów? Jak wspierać osoby starsze po stracie? Jaka jest rola rodziny seniora i jak ją wspierać? Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalistycznej i gdzie taką pomoc uzyskać? Jakie trudności mogą wystąpić w pracy z seniorem po stracie i jak sobie z nimi radzić? Jak zadbać o siebie, pracując z seniorami w żałobie? W jaki sposób szczególna sytuacja pandemii może wpływać na radzenie sobie z utratami przez seniorów i na możliwości wspierania ich przez bliskich?

Główny rezultat: Lepsze przygotowanie w zakresie udzielania pomocy psychologicznej seniorom po stracie bliskich i innych życiowych stratach.

Uczestnicy: psycholodzy, psychoterapeuci, pracownicy socjalni, studenci psychologii

Prowadzący:
Martyna Zagórska - psycholog, psychoterapeutka. W Fundacji Nagle Sami prowadzi terapię indywidualną i grupy wsparcia dla osób w żałobie. Posiada również kilkuletnie doświadczenie pracy z seniorami w Domu Pomocy Społecznej

Czas trwania: 6 godzin (9.00 - 15.30) (w trakcie szkolenia przerwa lunchowa 30 min).
Szkolenie prowadzone będzie online przez system ZOOM.

Liczba uczestników: 7 – 14 osób

Cena: 300 zł

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy podanie w mailu (info@naglesami.org.pl) poniższych danych:
imię nazwisko:
adres:
NIP:
telefon do kontaktu:
dane na kogo ma zostać wystawiona faktura (firma - nazwa/ osoba prywatna):
i dokonanie przelewu do: 4.10:
300 zł
KONTO FUNDACJI
15 1030 0019 0109 8530 0038 0190
Citi Handlowy
tytułem: szkolenie, data, imię i nazwisko uczestnika

Pytania dotyczące szkolenia prosimy kierować na adres:
info@naglesami.org.pl

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.