2016

Ruszają zapisy na terapię dla par po starcie dziecka

Dla rodziców utrata dziecka zawsze jest doświadczeniem cierpienia i niewyobrażalnej straty. Bez względu czy dziecko miało kilka tygodni i było jeszcze w łonie matki czy było samodzielnym, dojrzałym człowiekiem - zawsze jest stratą przedwczesną, bo odwracającą naturalny porządek w którym to dzieci żegnają swoich zmarłych rodziców, a nie odwrotnie. Pary, które przeżyły śmierć dzieci stają wobec pytań: dlaczego? Dlaczego moje dziecko? Dlaczego spotkało to właśnie nas? Równocześnie często doświadczają poczucia winy wyrażającego się w uporczywym myśleniu „może gdybyśmy bardziej, lepiej, inaczej coś zrobili, gdyby cofnąć czas….”.

Starta dziecka może czasami (choć nie musi) przekładać się na osłabienie relacji między jego rodzicami, objawiającą się stopniowym zanikiem dialogu i nie rozmawiania o TEJ TRAGEDII. Czas nadmiernie poświęcony na pracę czy zupełne zerwanie relacji z bliskimi to tylko niektóre sposoby „radzenia” sobie z bólem, skutkujące często życiem pod jednym dachem coraz bardziej obcych sobie ludzi.

Doświadczenie żałoby dotyczy także tych par które doświadczają problemu niepłodności. Żałoba to dla nich przestrzeń na opłakanie straty dziecka, którego nigdy nie będzie, niespełnionych nadziei i marzeń o rodzicielstwie, a także odnalezienie i zdefiniowanie na nowo swojego statusu w środowisku społecznym.

Jeśli doświadczają Państwo opisanych powyżej trudności, zapraszamy do skorzystania z oferty proponowanej  przez  Naszą Fundację. Proponujemy terapię par, prowadzoną przez współpracującego z nami terapeutę Tomasza Kościelnego.

Oferujemy :

Konsultację: 60 min, 1–2 spotkania, celem zdiagnozowania przyczyny, zgłoszenia, określenia formy i długości dalszej pomocy, w tym przekierowania na indywidualną pracę terapeutyczną, grupę wsparcia lub dłuższą pracę w parze; Koszt: 80 zł od pary 

Terapia krótkoterminowa: 60 min, raz na tydzień, liczba spotkań ustalana indywidualnie z parą na podstawie zdiagnozowanego obszaru pracy; praca terapeutyczna skupiona na relacji pary, komunikacji, dialogu oraz pracy z doświadczeniem żałoby. Koszt: 140 zł od pary.

Więcej informacji i zapisy: info@naglesami.org.pl , tel. 502 511 138

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.