2020

Szkolenie: Praca z klientem, który doświadczył straty osoby bliskiej w wyniku traumatycznych okoliczności

Zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się w sobotę 25 lipca.

"Żałoba traumatyczna. Praca z klientem, który doświadczył straty osoby bliskiej w wyniku traumatycznych okoliczności".

Nie każda osoba w żałobie potrzebuje pomocy psychologa. Często odpowiednie wsparcie ze strony bliskich i czas sam w sobie mogą stanowić wystarczające czynniki leczące. W przypadku osób, które doświadczyły utraty na skutek traumatycznych okoliczności, mamy jednak do czynienia nie tylko z żałobą jako taką, ale często i z reakcjami posttraumatycznymi. Okoliczności takie (np. zabójstwo, udział w wypadku masowym, na skutek którego inni współpasażerowie utracili życie czy samobójstwo) zazwyczaj generują u tzw. „ocalałych” objawy charakterystyczne dla zaburzeń pourazowych (tendencje unikowe, intruzywne myśli na temat samego zdarzenia czy stałe poczucie zagrożenia i niebezpieczeństwa). W przypadku utraty o takim charakterze, pomoc specjalisty może okazać się niezbędna. W czasie szkolenia uczestnicy zapoznają się z procesem żałoby i jego specyfiką, kiedy idzie o żałobę skomplikowaną przez traumatyczne tło utraty. Odpowiemy na pytanie, jak towarzyszyć osobie w żałobie, ale przede wszystkim, jak pracować z osobą po stracie traumatycznej.

Cel główny:

Rozwój wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu pracy z osobami w żałobie skomplikowanej.

Korzyści dla uczestnika:

Prowadzący i grupa pomogą uczestnikowi znaleźć odpowiedzi między innymi na następujące pytania:

  1. pierwsza pomoc psychologiczna: rola psychologa na miejscu zdarzenia (w tym: przekazanie informacji, ochrona przed wtórną wiktymizacją ze strony otoczenia np. za sprawą służb czy mediów, organizacja wsparcia),

  2. psychoterapia - omówimy m.in. następujące techniki: procedura przedłużonej ekspozycji, pisanie ekspresywne, technika podzielonego tortu, symboliczne pożegnanie,

  3. grupy wsparcia, w tym praca na forum ze zniekształceniami poznawczymi dotyczącymi poczucia winy, inni jako lustro społeczne.

Metoda szkoleniowa:

Szkolenie będzie realizowane w formie wykładu interaktywnego, ćwiczeń w małych grupach, dyskusji. Prowadzący podzieli się z uczestnikami nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim własnymi doświadczeniami.

Główny rezultat:

Lepsze przygotowanie w zakresie udzielania pomocy osobom po stracie bliskich w traumatycznych okolicznościach.

Uczestnicy:

psycholodzy, psychoterapeuci, interwenci kryzysowi

Zapraszamy przede wszystkim osoby, które zrealizowały szkolenie „Jak pracować z osobą dorosłą w żałobie? Pomoc psychologiczna po stracie.” oraz tych z Państwa, którzy posiadają  podstawową wiedzę na temat procesu żałoby i wsparcia w kryzysie utraty.

Prowadzący:

Małgorzata Maj-Mierzejewska – socjolog, psycholog, psychoterapeuta; prowadzi terapię indywidualną i grupy wsparcia dla osób w żałobie.

Czas trwania:

8 godzin szkoleniowych; szkolenie obejmuje część teoretyczną i warsztatową. (od 9.00 do 18.00, w tym godzinna przerwa), szkolenie on-line, program ZOOM, uczestnicy dostaną linki w mailu poprzedzającym szkolenie.

Termin:

25.07.2020- sobota

Liczba uczestników:

6-14 osób

Cena:

300 zł

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy podanie w mailu (info@naglesami.org.pl) poniższych danych:

imię i nazwisko, telefon do kontaktu

Jeżeli chcą Państwo fakturę, to prosimy o podanie danych na kogo ma zostać wystawiona faktura (firma - nazwa/ osoba prywatna) 

imię nazwisko:

adres:

NIP:

i dokonanie przelewu (do 21 lipca 2020):

KONTO:

15 1030 0019 0109 8530 0038 0190

Citi Handlowy

tytułem: szkolenie, data, imię i nazwisko uczestnika

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

mail: info@naglesami.org.pl

telefon:  +48 22 633 54 25

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.