2020

Jak radzić sobie z pandemią, o której najchętniej chcielibyśmy już zapomnieć? - bezpłatny webinar

Fundacja Nagle Sami powstała po to, by wspierać osoby, które doświadczyły straty i by nieść pomoc w żałobie. Wydarzenia ostatnich miesięcy ukazują nam te zagadnienia z nowej perspektywy. Pandemia sprawiła, że konfrontujemy się ze stratą w zupełnie innym wymiarze, niż dotychczas.

Z dnia na dzień wielu z nas utraciło poczucie bezpieczeństwa, bo świat w którym żyjemy nagle się zmienił. Zmieniło się także środowisko naszej pracy, a wyrażenie work-life balance w kontekście pracy zdalnej nabrało nowego znaczenia. Wszystko to sprawia, że wielu pracowników mierzy się obecnie z podwyższonym poziomem stresu, lękiem o siebie, swoich bliskich i swoją przyszłość.

Jak wesprzeć ich w tym trudnym czasie?

Jakie są psychologiczne aspekty reakcji na chroniczny stres?

Czy pracując zdalnie można znaleźć równowagę między życiem zawodowym, a rodzinnym?

Jak dbać o relacje w miejscu pracy, jednocześnie dbając o zachowanie społecznego dystansu?

Jak funkcjonować w sytuacji, w której wciąż tak wiele pozostaje niewiadomą?

By poznać odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy Państwa do uczestnictwa w bezpłatnym webinarze Fundacji Nagle Sami, "Jak radzić sobie z pandemią, o której najchętniej chcielibyśmy już zapomnieć?".Webinar kierowany jest przede wszystkim do osób zawodowo związanych z obszarem HR, managerów i kierowników zespołów.W czasie webinaru dowiesz się, jakie są psychologiczne aspekty funkcjonowania pracownika, który doświadcza chronicznego stresu i jak wesprzeć zespół w czasie długofalowego kryzysu.

Program webinaru:

- Pandemia ciągle groźna – co już wiemy?; czego nie wiemy?

- Co powinniśmy robić, by chronić siebie i bliskich – dlaczego to nadal ważne?

- Psychologiczne aspekty reakcji na chroniczny stres:

* Lęk przed zarażeniem i śmiercią;

* Obawy związane z zagrożeniami dla osób najbliższych; szczególne grupy ryzyka i nasza pomoc najbardziej zagrożonym;

* Habituacja – jak tracimy czujność na wojnie z wirusem.

* Praca zdalna, a życie rodzinne - jak dbać o granice i znaleźć balans?

* Jak organizować sobie stanowisko pracy – praca zdalna; jak zachowywać się po powrocie do pracy?

* Izolacja i dystans społeczny – jak sobie radzić, by relacje przetrwały?

* Jak nie dać się zwieść teoriom spiskowym na temat pandemii i czemu jesteśmy na nie tak podatni? – obalamy najczęściej powtarzane mity nt. pandemii; jeśli czegoś nie widać – nie znaczy, że tego nie ma i że mamy porzucić ostrożność;

- Co nas jeszcze może czekać w związku z ryzykiem zakażenia COVID-19? Czy jesteśmy w stanie oszacować ryzyko rozwoju pandemii i je ograniczać? .

Webinar powstał dzięki wsparciu Fundacji Energa.

 

Uczestnicy:

Do udziału w spotkaniu zapraszamy osoby związane z obszarem HR, w tym szczególnie managerów i specjalistów HR oraz osoby zarządzające zespołami.

 

Szczegóły organizacyjne :

Webinar odbędzie się 26 sierpnia (środa) w godzinach 10.30 – 12.00 na platformie ClickMeeting.

Spotkanie składa się z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinar przeznaczony jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Prowadzący:

dr Piotr Kiembłowski - psycholog, psychoterapeuta, trener biznesu, konsultant, coach i nauczyciel akademicki.

Posiada ponad 15-letnią praktykę w edukacji studentów i pracowników wielu organizacji. Współpracuje z wiodącymi firmami szkoleniowymi w obszarach tematycznych związanych z usprawnieniem procesów zarządzania, zarządzaniem zmianą, konfliktem, komunikacją i asertywnością, budowaniem zespołu, coachingiem. Posiada również doświadczenie w pracy asesora przy prowadzeniu badań w ramach metodologii centrów oceny i rozwoju oraz prowadzi treningi interpersonalne.

Rejestracja:

Formularz rejestracji dostępny jest pod tym linkiem:

https://fundacjanaglesami.clickmeeting.pl/jak-radzic-sobie-z-pandemia-o-ktorej-najchetniej-chcielibysmy-juz-zapomniec-/register?_ga=2.257338635.1004859198.1597673243-1485196664.1597162675&_gac=1.116407412.1597395531.Cj0KCQjw7Nj5BRCZARIsABwxDKJEQq7H-ornLVnudFWv-scL7jYUWaiU--rM8QBNZ57IqvF4AwjYLZwaAkVREALw_wcB

Po potwierdzeniu rejestracji otrzymają Państwo wiadomość wraz z linkiem dostępu i instrukcją, jak dołączyć do webinaru. W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@naglesami.org.pl

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.