2016

Wywiad z dr. Barbarą Arską-Karyłowską

W „Wysokich Obcasach” ukazała się rozmowa z dr. Barbarą Arską-Karyłowską, psychologiem dziecięcym o tym jak rozmawiać z dziećmi o śmierci.

Obserwowałam dwie rodziny, w których umierało jedno z rodziców. Do końca ukrywano to przed dziećmi - przed ośmiolatką i nastolatką. Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci?

Do piątego roku życia dziecko nie jest w stanie zrozumieć, czym jest śmierć, bo nie czuje czasu, nie wie, co to znaczy 'zawsze', 'nigdy'. Jeśli mama wyjeżdża na dwa tygodnie, jest to dla niego taką samą ostatecznością jak jej śmierć. 'Umrzeć' znaczy dla kilkulatka tyle samo co 'zasnąć' czy 'wyjechać'.

 pełen wywiad:

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,6629787,Kiedy_umrzec_znaczy_zasnac.html?disableRedirects=true

 

 

 

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.