2018

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne!

Przy okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, dzięki wsparciu PZU, zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne w dniach 26.10. – 02.11.

Zapisy przyjmujemy od 22.10. (liczba miejsc jest ograniczona) pod numerami :

Warszawa: tel. 502 511 138

Kraków: tel. 502 568 832

Białystok: tel. 790 520 622

Wrocław: tel. 609 678 730

Tychy: tel. 505 538 263

Projekt sfinansowany z funduszu prewencyjnego PZU.

........................................................................................................................................................................................................................................

O tym, jak wygląda konsultacja z psychologiem w Fundacji Nagle Sami i dlaczego warto z niej skorzystać, można przeczytać w poniższym tekście.  

Konsultacja z psychoterapeutą w Fundacji Nagle Sami ma swoje określone ramy, m.in. w formie stałych pytań np. o to, co skłoniło Państwa do poszukiwania wsparcia, jaka jest Państwa aktualna sytuacja życiowa. Jednak jest ona przede wszystkim rzeczywistym, często głębokim, spotkaniem i formą pomocy psychologicznej.

Podczas takiej rozmowy można w bezpiecznych warunkach, podzielić się tym, co trudne. Zdarza się, że ktoś po raz pierwszy ma szansę opowiedzenia w pełni o tym co się wydarzyło i co się z nim dzieje. Bez obawy, że kogoś urazi, czy zrani, że zostanie oceniony lub usłyszy „weź się w garść” – tak częste w codziennych kontaktach z ludźmi. To spotkanie to czas, w którym nie trzeba „się trzymać”. Niektóre osoby , z różnych przyczyn, od momentu śmierci bliskiego nie okazywały swoich emocji, próbowały być dzielne - tu mogą sobie odpuścić i np. pozwolić na łzy. Takie spotkanie często jest też momentem przyjrzenia się swoim reakcjom, czasem skontaktowania z emocjami, odkrycia lub uporządkowania ich w sobie. Podczas konsultacji można zadać pytania, np. o przebieg żałoby, o niepokojące lub zastanawiające reakcje (własne lub bliskich). Psychoedukacyjny charakter konsultacji może być szczególnie pomocny dla tych, którzy towarzyszą komuś w żałobie i chcą się dowiedzieć jak najlepiej wspierać tę osobę. Podczas spotkania z psychoterapeutą mogą też porozmawiać o tym co dla nich trudne w byciu przy osobie w żałobie i jak zadbać w tym o siebie. Konsultacja w naszej fundacji może być doświadczeniem, które przynosi pewną ulgę, otwiera inną perspektywę, zwiększa świadomość własnego stanu i pomaga podjąć decyzję o ewentualnym skorzystaniu z dalszej pomocy psychologicznej. Z pewnością jest też formą zadbania o siebie w tej ekstremalnie trudnej sytuacji jaką jest śmierć bliskiego.

Drodzy Czytelnicy! Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona była Wam jak najbardziej pomocna. Pamiętajcie jednak, że każda życiowa sprawa, problem, zagadnienie jest wyjątkowe i indywidualne, może wymagać profesjonalnej pomocy.
Nasza strona nie jest poradnikiem, ani encyklopedią wiedzy.
Fundacja Nagle Sami, nasi współpracownicy i przyjaciele dokładają wszelkich profesjonalnych starań, ale ze względu na zawiłość większości spraw, nie mogą ponosić odpowiedzialności, za działania podejmowane przez Was na podstawie zawartych tu informacji.

© 2012 Fundacja Nagle Sami. Wszelkie prawa zastrzeżone.