Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Brak kategorii

GRUPA WSPARCIA ONLINE DLA KOBIET PO PORONIENIACH I STRATACH OKOŁOPORODOWYCH

GRUPA WSPARCIA ONLINE DLA KOBIET W ŻAŁOBIE PO PORONIENIU I STRACIE OKOŁOPORODOWEJ – TRWAJĄ ZAPISY!

Zapraszamy serdecznie do udziału w grupie wsparcia dla kobiet w żałobie po poronieniu i stracie okołoporodowej. Jest ona przeznaczona dla kobiet, które doświadczyły straty oraz potrzebują towarzyszenia i pomocy w przejściu tego trudnego czasu. Głównym tematem, na którym koncentruje się praca grupy, jest właśnie doświadczanie straty i różnego rodzaju trudności i emocji z tym związanych. Źródłem wsparcia są przede wszystkim inne uczestniczki grupy, które przeżywają podobną stratę i mogą w bezpiecznej przestrzeni, w obecności psychoterapeutki, dzielić się swoimi przeżyciami, uczuciami i dawać sobie nawzajem poczucie, że to czego doświadczają ma wymiar zarówno indywidualny, jak i uniwersalny i dzięki temu otrzymać zrozumienie. Co ważne, kobiety w grupie są na różnych etapach żałoby, co pozwala na zyskanie perspektywy czasowej i uzyskanie informacji zwrotnych od innych uczestniczek na temat tego, co już za nimi.

Gdzie? W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, grupa będzie odbywała się online (ZOOM).

Kiedy?
Poniedziałki, godz. 10.00-12.00

Czas trwania?
Spotkania grupy odbywają się przez pół roku

Od kiedy?
Planowany start grupy, gdy uzbiera się odpowiednia liczba uczestników.

Jak wygląda rekrutacja do grupy?
Podstawą przyjęcia do grupy jest przyjście na dwuetapową, indywidualną konsultację online (koszt 150 zł). Uczestnictwo w konsultacji nie gwarantuje przystąpienia do grupy. Proces konsultacyjny ma na celu określenie, czy grupa wsparcia jest najlepszą na ten moment formą pomocy psychologicznej dla danej osoby, tak aby zapewnić jej optymalne wsparcie.

Jaka jest cena?
50 zł to koszt jednego spotkania grupy, w sumie planowanych jest 15 spotkań grupy

Ilu jest uczestników?
10 uczestników grupy

Kto prowadzi grupę online?

Marta Stec – psychoterapeutka Gestalt. Ukończyła całościowe 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, a także liczne szkolenia z zakresu pracy z osobami w żałobie, depresji oraz doświadczającymi przemocy. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego, Oddziale Chorób Afektywnych F7 Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy „Niebieska Linia”.

Z Fundacją Nagle Sami współpracuje od 2017 r., kiedy to rozpoczęła staż w Telefonie Wsparcia dla osób w żałobie, obecnie pracuje jako psychoterapeutka z osobami dorosłymi, młodzieżą, parami, rodzicami i grupami.

Jak się zgłosić?
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres: gw@naglesami.org.pl i podanie w treści maila tytułu: GW dla kobiet.