Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Brak kategorii | Ogólne

Webinar: „Powrót do szkoły po pandemii – jak odbudować spójność klasy?”

Zapraszamy Was na pierwsze spotkanie z cyklu webinarów poświęconych wsparciu dzieci i młodzieży w powrocie do szkolnej społeczności po czasie nauki zdalnej i trudnych doświadczeniach związanych z pandemią. Podczas kolejnych spotkań opowiemy Wam o tym, jak wesprzeć uczniów w odnalezieniu się w szkolnej rzeczywistości i pracować nad spoistością grupy, wspierać ucznia w żałobie i jego szkolnych kolegów w przeżyciu straty, a także jak rozmawiać o śmierci i żałobie w klasie szkolnej.

Opis spotkania

Nauczyciele, wychowawcy, psychologowie/pedagodzy szkolni dbają, by uczniowie po kilku miesiącach zdalnej nauki potrafili się od nowa odnaleźć w stacjonarnej szkolnej rzeczywistości szkolnej. Podczas webinaru chcemy wesprzeć w tym zakresie dorosłych pracujących z dziećmi i młodzieżą. W trakcie webinaru omówione zostaną wybrane zagadnienia z zakresu psychologii i socjologii grupy, ważne w kontekście pracy nad spoistością grupy (czyli np. klasy szkolnej). Przedstawiony zostanie także gotowy pomysł na projekt (re)integrujący klasę (a nawet całą społeczność szkolną) uwzględniający omówione zagadnienia, który uczestnicy będą mogli w całości (lub w wybranym przez siebie zakresie) włączyć do prowadzonych przez siebie działań reintegrujących klasy szkolne.

Program spotkania

  1. Praktyczna teoria do pracy nad spoistością grupy.
  2. Projekt (re)integrujący klasę szkolną.

Prowadząca

Ewa Matyszewska – psycholog, trener, certyfikowany terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i wspierającymi ich dorosłymi (rodzicami, opiekunami, nauczycielami, psychologami i pedagogami szkolnymi). W Fundacji Nagle Sami pracuje w telefonie wsparcia dla osób w żałobie, a także prowadzi terapię dla dzieci i młodzieży doświadczających żałoby oraz konsultacje dla dorosłych chcących wesprzeć dziecko w takiej sytuacji.

Informacje organizacyjne:

Terminarz kolejnych spotkań:

  • 27.10.2021, godz. 18.00: „Dziecko po stracie – co przeżywa? Czego potrzebuje? jak je wesprzeć?”
  • 01.12.2021, godz. 18.00: „W grupie siła – rola społeczności szkolnej we wsparciu w sytuacji żałoby.”

Cykl webinarów organizujemy dzięku wsparciu firmy PwC.