Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Ogólne

8 lipca – dziś są nasze urodziny!

Dziś Fundacja Nagle Sami obchodzi 12 urodziny, a to oznacza, że już od 12 lat działamy po to, by wspierać osoby po stracie i by pomagać im żyć dalej.

W tym czasie uruchomiliśmy Telefon Wsparcia i przeprowadziliśmy tysiące rozmów z osobami w najtrudniejszych życiowych kryzysach. Stworzyliśmy także ośrodek terapeutyczny, a w nim przestrzeń dla dorosłych i dzieci, miejsce spotkań grup wsparcia i indywidualnej terapii. Napisaliśmy setki artykułów, udzielaliśmy wywiadów, braliśmy udział w kampaniach społecznych i konferencjach. Wszystko po to, by zmieniać rzeczywistość wokół osób w żałobie, przełamywać tabu wokół straty i pokazywać, jak ważne jest prawdziwe wsparcie.

Od zawsze jednym z kluczowych obszarów naszych działań jest edukacja. Na przestrzeni tych 12 lat przeprowadziliśmy setki warsztatów i przeszkoliliśmy ponad 6000 osób. Jesteśmy dumni, że dzieląc się wiedzą i doświadczeniem możemy realnie wpływać na to, by osoby po stracie mogły otrzymywać od specjalistów jak najlepszą pomoc.

Dziś chcemy podzielić się z Wami naszym najnowszym projektem, nad którym pracowaliśmy w ostatnich miesiącach – stworzyliśmy Akademię Fundacji Nagle Sami, a w niej Praktyczny kurs pomocy psychologicznej w obliczu straty i żałoby.

To pierwsze w Polsce całościowe szkolenie przygotowujące psychologów i psychoterapeutów do profesjonalnego, a także empatycznego, etycznego i uważnego towarzyszenia klientom w  najtrudniejszych życiowych doświadczeniach związanych z utratami. Kurs powstał na bazie naszych wieloletnich doświadczeń i w oparciu o ważne dla nas wartości.

Wierzymy, że to kolejny ważny krok w realizacji naszej Fundacyjnej misji.

Jeśli pracujecie w obszarze pomocy psychologicznej, zapraszamy Was do uczestnictwa w tym wyjątkowym projekcie.

O założeniach Kursu, o tym, czego dowiecie się podczas szkolenia, ekspertów Akademii poznacie tutaj: https://naglesami.org.pl/akademia-fns/