Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Ogólne

Porozmawiajmy o śmierci. Teraz – konwersatorium.

Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie do siedziby Fundacji Nagle Sami w dniu 23 maja, podczas którego porozmawiamy o śmierci – naszej i naszych bliskich.

Opis spotkania:

U osób, zgłaszających się do naszej Fundacji i korzystających z różnego rodzaju wsparcia (indywidualnego, grupowego) często pojawia się refleksja nad tym, jak bardzo wszyscy jesteśmy nieprzygotowani na konfrontację ze śmiercią. Wielokrotnie przy różnych okazjach padają słowa: „Jakby dobrze to było, gdyby każdy przechodził taki kurs przygotowawczy o tym, jak radzić sobie z umieraniem”, albo: „Powinny istnieć jakieś warsztaty, na których mówi się o śmierci”. Zaraz jednak przychodzi kolejna myśl: „no dobrze, ale kiedy? Kiedy jest ten właściwy moment, by porozmawiać o sprawach ostatecznych?”

Każdy wydaje się równie nieodpowiedni: po pracy w środę jesteśmy zmęczeni, więc może nie dziś. W piątek trzeba wyjść i się pobawić, a to nie jest temat na wieczór z przyjaciółmi. Może jutro. Jutro jest sobota, wreszcie mamy wolne i świeci słońce, to pora, by się relaksować, a nie rozmawiać o umieraniu… Nie ma dobrego momentu, by rozmawiać o tym, co trudne. Skoro więc każdy moment jest równie nieodpowiedni, to każdy wydaje się dość dobry. Rozmawiajmy teraz albo jutro, najlepiej dzisiaj i jutro, rozmawiajmy jak najczęściej: w końcu śmierć to jedno z najważniejszych doświadczeń naszego życia i czeka każdego z nas.

Dla kogo?

Konwersatorium przeznaczone jest dla wszystkich tych, którzy chcieliby poświęcić trzy godziny popołudnia po to, by zastanowić się nad zagadnieniem własnej śmiertelności. Może w nim wziąć udział każda osoba, zainteresowana tematem, jednak zależy nam na tym, by podkreślić, że nie jest to spotkanie o charakterze szkoleniowym czy wsparciowym lub psychoterapeutycznym, ma ono postać klubu dyskusyjnego w temacie śmierci.

Prowadząca:

Patrycja Strzeszkowska – psycholog, psychoterapeutka. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS, na kierunku Psychology in English oraz całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w szkole psychoterapii Intra. Obecnie Kontynuuje swoją edukację w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów.

Informacje organizacyjne:

Data: 23.05.2022
Czas trwania: 17.00 – 20.00
Liczba uczestników: do 12 osób
Cena: 120 zł brutto
Miejsce: Fundacja NAGLE SAMI, al. Wojska Polskiego 1A, Warszawa

Dane do przelewu:

KONTO: 15 1030 0019 0109 8530 0038 0190 Citi Handlowy
tytułem: nazwa wydarzenia, data wydarzenia, imię i nazwisko uczestnika

Pytania:

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 512 674 874