Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Ośrodek Terapeutyczny

Jak zadbać o siebie będąc w żałobie?

Zadbanie o siebie, zwłaszcza w tak trudnym momencie jakim jest żałoba, jest bardzo ważne. Warto zwrócić uwagę na kilka punktów:
 
👉 Bądź dla siebie łagodny/a – pozwól sobie na swobodne przeżywanie wszystkich emocji, które się pojawiają w żałobie, z otwartością i bez oceny.
👉 Daj sobie czas – bądź uważny/uważna na swoje potrzeby. Żałoba jest procesem bardzo indywidualnym, który każdy przeżywa na swój sposób.
👉 Nie obawiaj się korzystać z pomocy bliskich osób – wsparcie jest ważnym elementem zadbania o siebie, a obecność innych osób w tym trudnym doświadczeniu jest niezwykle istotna.
👉 Zadbaj o swoje zdrowie – zwróć uwagę na swój sen, ilość wypijanej wody oraz regularne spożywanie posiłków. To, jak czuje się nasz organizm bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie psychiczne.
👉 W razie potrzeby skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Jeżeli czujesz, że jest Ci bardzo trudno, nie jesteś w stanie zadbać o swoje podstawowe potrzeby, chciałbyś/chciałabyś porozmawiać, ale nie wiesz jak, przytłaczają Cię myśli oraz emocje – warto zgłosić się po pomoc do specjalisty – psychologa, psychiatry lub psychoterapeuty.
 
Po pomoc możesz zgłosić się do naszej Fundacji – czekamy pod telefonem wsparcia 800 108 108 oraz prowadzimy ośrodek terapeutyczny, gdzie zapisać można się dzwoniąc do biura lub online – https://booksy.com/pl-pl/134610_fundacja-nagle-sami_psychoterapia_3_warszawa.
 
Jesteśmy, wspieramy 💜