Dla osób w żałobie

Webinar: Smutek w procesie żałoby – jak się nim zaopiekować?

Opis spotkania:

Dla wielu osób przeżywanie smutku jest trudne. Czasem pojawia się pytanie, po co nam taka emocja, która jest nieprzyjemna, odbiera energię i siłę oraz zachęca do izolacji i płaczu.

Smutek pojawia się na myśl o czymś, co straciliśmy a przeżywanie tego uczucia bywa trudne. Smutek pozwala pożegnać się z tym, co straciliśmy lub pogodzić z tym, czego mieć nie możemy. Przeżycie trudnych emocji i pogodzenie się ze stratą, pozwala pójść do przodu. Żałoba to proces, którego nie można przyspieszać, możemy jednak zrobić coś, by przeżyć go w zgodzie ze sobą i większą troską o siebie. Tylko my sami najlepiej wiemy, czego potrzebujemy, by najlepiej się sobą zaopiekować.

Gdy jesteśmy smutni zwykle nie mamy ochoty na kontakt z innymi i wycofujemy się z różnych aktywności. Samotność może być cenna i pomocna, jednak zdarza się, że pogrążanie się w rozmyślaniach nie przynosi ulgi. Czasem potrzebujemy troski i obecności innych, ale trudno nam sięgnąć po pomoc. Mogą pojawić się myśli, że będąc „nie w formie” stajemy się dla innych ciężarem.

Podczas spotkania porozmawiamy o tym:

– jak powstają emocje?
– czym jest smutek i jakie są jego funkcje?
– jak odróżnić: smutek, dystymię, depresję, żałobę?
– jak przebiega proces żałoby?
– jakie znaczenie ma smutek w procesie żałoby?
– jak zatroszczyć się o siebie, gdy jest nam smutno?
– jak sprawdzić co nam służy a czego warto unikać?
– jak rozpoznać czy smutek (nasz lub kogoś bliskiego) nie zamienia się w depresję, która wymaga pomocy specjalisty?
– jak komunikować bliskim, co od nich potrzebujemy a na co nie mamy siły lub ochoty?
– jak pomóc bliskiej osobie, która doświadcza smutku?
– kiedy i gdzie szukać pomocy ekspertów?

Dla kogo?

Spotkanie przeznaczone jest dla osób w żałobie, które chcą dowiedzieć się co mogą robić, by przeżywanie smutku z powodu straty bliskiej osoby, było mniej bolesne.

Prowadząca:

Joanna Gieldarska – psycholożka, coacherka zdrowia, psychoterapeutka. Na co dzień pomaga innym wieść pełniejsze i bogatsze życie w oparciu o ich wartości. Wspiera w akceptacji tego, co jest poza kontrolą i zaangażowaniu w działanie, które wzbogaca życie. Pracuje w podejściu poznawczo – behawioralnym. Wspiera osoby zmagające się z trudnościami emocjonalnymi: obniżonym nastrojem, lękami, depresją, dystymią, niską samooceną, brakiem energii oraz kryzysami życiowymi (np. żałoba, rozstanie, zmiana pracy, choroba itp.). Wspiera też dorosłe osoby z ADHD. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla klientów indywidualnych oraz organizacji. Pomaga w zarządzani stresem, radzeniu sobie z emocjami, utrzymaniu równowagi między ważnymi obszarami życia, skutecznym komunikowaniu się, profilaktyką wypalenia.

Informacje organizacyjne:

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego można od razu przejść do systemu umożliwiającego dokonanie płatności.
Po uiszczeniu opłaty uczestnik otrzyma mail potwierdzający zapisanie na webinar.

WAŻNE:

  • Jeśli w ciągu kilku godzin od momentu rejestracji nie otrzymacie Państwo mail z potwierdzeniem płatności oraz linkiem do pokoju webinarowego, prosimy o kontakt pod adresem: info@naglesami.org.pl
  • Bardzo prosimy, by ewentualne trudności techniczne zgłaszać nam na bieżąco i nie później, niż do godziny 16.00 w dniu, w którym odbywa się spotkanie. Tylko wówczas mamy szansę w porę zareagować i pomóc.
  • Wpłaty pokrywające koszt uczestnictwa w webinarze stanowią cegiełkę na działalność statutową Fundacji.
  • Nie wystawiamy faktur za opłaty rejestracyjne.

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 512 674 874

Przejdź do rejestracji

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138

Regulamin Szkoleń