Dla osób w żałobie

Webinar: Pacjent i jego rodzina w terminalnej fazie choroby

W terminalnej fazie choroby się życie spotyka się ze śmiercią, a nadzieja z godzeniem się z tym, co nieuniknione. Towarzyszą im różne – czasem skrajne – emocje i różne myśli. Każda osoba próbuje odnaleźć siebie na nowo w sytuacji, w której nigdy nie była. Bo tak jak nikt nas nie uczy chorować, tak również nikt nie uczy nas, jak wspierać osoby w chorobie…

Opis spotkania:

Podczas webinaru postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:

– czym jest terminalna choroba?
– sposoby radzenia sobie – chorych i ich bliskich
– emocje i myśli w okresie trwania terminalnej choroby: nadzieja i wdzięczność, rozmowy o umieraniu i śmierci
– jak zadbać o siebie w tym trudnym czasie?
– jak towarzyszyć osobom terminalnie chorym?
– jakie są trudności w takim towarzyszeniu i jak sobie z nimi radzić?

Prowadząca:

Michaela Dłużniewska-Kurowska – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych – Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej oraz Psychoonkologia na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Szpitalu Klinicznym – oddział onkologiczny oraz psychiatryczny w Žilinie (Słowacja), w Care Experts oraz w Fundacji Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa. Współpracowała również z Fundacją Dobrze, że jesteś i Fundacją NAGLE SAMI. Uczestniczyła również w warsztacie Terapii Simontonowskiej przeznaczonej dla osób chorujących i ich bliskich. Na co dzień pracuje jako psycholog na Oddziale Medycyny Paliatywnej oraz jako psychoterapeuta w Poradni Psychoonkologii w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – PIB, a także w Centrum Terapii Dialog.

Dla kogo?

Webinar dedykowany jest wszystkim osobom zainteresowanym zgłębieniem tematów dotyczących straty, a przede wszystkim osobom terminalnie chorym i ich bliskich.

Informacje organizacyjne:

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego można od razu przejść do systemu umożliwiającego dokonanie płatności.
Po uiszczeniu opłaty uczestnik otrzyma mail potwierdzający zapisanie na webinar.

WAŻNE:

  • Jeśli w ciągu kilku godzin od momentu rejestracji nie otrzymacie Państwo mail z potwierdzeniem płatności oraz linkiem do pokoju webinarowego, prosimy o kontakt pod adresem: info@naglesami.org.pl
  • Bardzo prosimy, by ewentualne trudności techniczne zgłaszać nam na bieżąco i nie później, niż do godziny 16.00 w dniu, w którym odbywa się spotkanie. Tylko wówczas mamy szansę w porę zareagować i pomóc.
  • Wpłaty pokrywające koszt uczestnictwa w webinarze stanowią cegiełkę na działalność statutową Fundacji.
  • Nie wystawiamy faktur za opłaty rejestracyjne.

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138

Przejdź do rejestracji

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138

Regulamin Szkoleń