W terminalnej fazie choroby się życie spotyka się ze śmiercią, a nadzieja z godzeniem się z tym, co nieuniknione. Towarzyszą im różne – czasem skrajne – emocje i różne myśli. Każda osoba próbuje odnaleźć siebie na nowo w sytuacji, w której nigdy nie była. Bo tak jak nikt nas nie uczy chorować, tak również nikt nie uczy nas, jak wspierać osoby w chorobie…
Opis spotkania:
Podczas webinaru postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:
– czym jest terminalna choroba?
– sposoby radzenia sobie – chorych i ich bliskich
– emocje i myśli w okresie trwania terminalnej choroby: nadzieja i wdzięczność, rozmowy o umieraniu i śmierci
– jak zadbać o siebie w tym trudnym czasie?
– jak towarzyszyć osobom terminalnie chorym?
– jakie są trudności w takim towarzyszeniu i jak sobie z nimi radzić?
Prowadząca:
Michaela Dłużniewska-Kurowska – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych – Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej oraz Psychoonkologia na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Szpitalu Klinicznym – oddział onkologiczny oraz psychiatryczny w Žilinie (Słowacja), w Care Experts oraz w Fundacji Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa. Współpracowała również z Fundacją Dobrze, że jesteś i Fundacją NAGLE SAMI. Uczestniczyła również w warsztacie Terapii Simontonowskiej przeznaczonej dla osób chorujących i ich bliskich. Na co dzień pracuje jako psycholog na Oddziale Medycyny Paliatywnej oraz jako psychoterapeuta w Poradni Psychoonkologii w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – PIB, a także w Centrum Terapii Dialog.
Dla kogo?
Webinar dedykowany jest wszystkim osobom zainteresowanym zgłębieniem tematów dotyczących straty, a przede wszystkim osobom terminalnie chorym i ich bliskich.
Informacje organizacyjne:
- Data: 29.11.2021, godz. 18.00-19.30
- Struktura: 1h wykładu + 30 minut na odpowiedzi na pytania
- Cena: 35 zł
- Platforma: Webinar prowadzony będzie na platformie ClikMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja i opłacenie uczestnictwa. Liczba miejsc jest ograniczona.
- Webinar będzie nagrany i przez kolejnych 7 dni dostępny dla zarejestrowanych uczestników
- Link rejestracyjny: https://fundacjanaglesami.clickmeeting.com/webinar-pacjent-i-jego-rodzina-w-terminalnej-fazie-choroby-/register?_ga=2.47404327.1891318408.1635610138-1407692600.1626424072&fbclid=IwAR2BqHJ7m3PNbw59Kilc4AN7nN0tfAcof9a6IGnmncEeN9nk3gMS-XX5rAs
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego można od razu przejść do systemu umożliwiającego dokonanie płatności.
Po uiszczeniu opłaty uczestnik otrzyma mail potwierdzający zapisanie na webinar.
WAŻNE:
- Jeśli w ciągu kilku godzin od momentu rejestracji nie otrzymacie Państwo mail z potwierdzeniem płatności oraz linkiem do pokoju webinarowego, prosimy o kontakt pod adresem: info@naglesami.org.pl
- Bardzo prosimy, by ewentualne trudności techniczne zgłaszać nam na bieżąco i nie później, niż do godziny 16.00 w dniu, w którym odbywa się spotkanie. Tylko wówczas mamy szansę w porę zareagować i pomóc.
- Wpłaty pokrywające koszt uczestnictwa w webinarze stanowią cegiełkę na działalność statutową Fundacji.
- Nie wystawiamy faktur za opłaty rejestracyjne.
Kontakt
e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138
Kontakt
e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138