Dla osób w żałobie

Webinar: Złość w procesie żałoby – jak ją zrozumieć i czerpać z niej siłę?

Opis spotkania:

Proces przeżywania straty ma swój rytm i każdy z nas może przeżywać go bardzo indywidualnie. Możemy doświadczać wówczas wielu uczuć i stanów. Oprócz smutku także żal, lęk, bezradność, poczucie winy, samotność a nawet złość.

Złość bywa dla niektórych osób emocją trudną. Pojawia się, gdy nasze ważne potrzeby nie są zaspokojone, ktoś lub coś nam zagraża a realizacja celów jest zablokowana. Przeżycie złości może pomóc pokonać poczucie bezradności i braku kontroli. Jednak gdy złość wyrażona jest w gwałtowny i agresywny sposób, może niszczyć relacje i na dłuższą metę potęgować uczucie samotność i bezradność. Zdarza się, że nie potrafimy radzić sobie ze swoją złością, wyrażamy ją zbyt gwałtownie lub tłumimy ją w sobie.

Złość bywa tym bardziej trudna jeśli odczuwamy ją w stosunku do osoby, która odeszła. Z którą mamy nie wyjaśnione sprawy, z którą nie zdążyliśmy się pojednać lub też nie mieliśmy możliwości pożegnania.  W trakcie przeżywania żałoby możemy odczuwać złość także w stosunku do naszych bliskich np. gdy w nieadekwatny sposób odpowiadają na nasze potrzeby lub gdy czujemy się przez nich opuszczeni itp. Wówczas złość może prowadzi do obwiniania innych i przerzucania na innych odpowiedzialność za własne cierpienie. Niekiedy jako emocja wtórna do złości pojawia się poczucie winy.

Podczas spotkania dowiesz się:

– jak powstają emocje?
– czym jest złość i jakie są jej funkcje?
– jak przebiega proces żałoby?
– jakie są konstruktywne i niekonstruktywne sposoby wyrażania złości?
– jakie przekonania utrudniają nam wyrażanie złości?
– jak poszukać potrzeb, które się za twoją złością kryją?
– jak komunikować swoje potrzeby?
– jak wziąć odpowiedzialność za zaspokojenie swoich potrzeb?
– jak zadbać o siebie bez poczucia winy?
– kiedy i gdzie szukać pomocy ekspertów, gdy jest nam trudno?

Dla kogo?

Webinar skierowany jest do osób, które przeżywają żałobę lub na co dzień towarzyszą swoim bliskim po stracie. A także wszystkim osobom zainteresowanym zgłębieniem tematów dotyczących straty.

Prowadząca:

Joanna Gieldarska – psycholożka, coacherka zdrowia, psychoterapeutka. Na co dzień pomaga innym wieść pełniejsze i bogatsze życie w oparciu o ich wartości. Wspiera w akceptacji tego, co jest poza kontrolą i zaangażowaniu w działanie, które wzbogaca życie. Pracuje w podejściu poznawczo – behawioralnym. Wspiera osoby zmagające się z trudnościami emocjonalnymi: obniżonym nastrojem, lękami, depresją, dystymią, niską samooceną, brakiem energii oraz kryzysami życiowymi (np. żałoba, rozstanie, zmiana pracy, choroba itp.). Wspiera też dorosłe osoby z ADHD. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla klientów indywidualnych oraz organizacji. Pomaga w zarządzani stresem, radzeniu sobie z emocjami, utrzymaniu równowagi między ważnymi obszarami życia, skutecznym komunikowaniu się, profilaktyką wypalenia.

Informacje organizacyjne:

  • Data: 22.04.2022, godz. 19.00 – 20.30
  • Struktura: 1h wykładu + 30 minut na odpowiedzi na pytania
  • Cena: 35 zł
  • Platforma: Webinar prowadzony będzie na platformie ClikMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja i opłacenie uczestnictwa. Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Webinar będzie nagrany i przez kolejnych 7 dni dostępny dla zarejestrowanych uczestników
  • Link rejestracyjny: https://bit.ly/3LjmRl2

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego można od razu przejść do systemu umożliwiającego dokonanie płatności.
Po uiszczeniu opłaty uczestnik otrzyma mail potwierdzający zapisanie na webinar.

WAŻNE:

  • Jeśli w ciągu kilku godzin od momentu rejestracji nie otrzymacie Państwo mail z potwierdzeniem płatności oraz linkiem do pokoju webinarowego, prosimy o kontakt pod adresem: info@naglesami.org.pl
  • Bardzo prosimy, by ewentualne trudności techniczne zgłaszać nam na bieżąco i nie później, niż do godziny 16.00 w dniu, w którym odbywa się spotkanie. Tylko wówczas mamy szansę w porę zareagować i pomóc.
  • Wpłaty pokrywające koszt uczestnictwa w webinarze stanowią cegiełkę na działalność statutową Fundacji.
  • Nie wystawiamy faktur za opłaty rejestracyjne.

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 512 674 874

Przejdź do rejestracji

Kontakt

e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138

Regulamin Szkoleń