Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Brak kategorii

Kilka słów o powstaniu 800 108 108

Telefon wsparcia dla osób po stracie 800 108 108 w tym roku obchodzi swoje 10 urodziny. Czy wiecie, jaka jest historia jego powstania?
Olga Puncewicz, założycielka Fundacji, w 2009 roku straciła swojego męża, himalaistę – Piotra Morawskiego. Z potrzeby serca a także chęci wsparcia innych osób z podobnymi doświadczeniami, postanowiła stworzyć bezpieczne miejsce dla osób w żałobie. „W tamtym czasie byłam przekonana, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Niemalże z ulicy poszłam do Orange i przekonałam osoby odpowiedzialne za współpracę z organizacjami, że taka linia musi powstać, i się udało!” – mówi Olga.
Na początku istnienia 800 108 108 telefony odbierała na każdym dyżurze jedna osoba, natomiast 10 lat pozwoliło nam na rozwój, dokształcanie się a także zdobywanie funduszy, aby pomóc coraz
większej liczbie osób. Obecnie telefony odbiera 25 wolontariuszy, psychologów a linia działa w dni robocze od 14:00 do 20:00. Na przestrzeni lat pomogliśmy tysiącom osób.
💜Dziękujemy, że jesteś z nami! Jeśli masz możliwość, dołóż cegiełkę, abyśmy nadal mogli być, działać i pomagać najlepiej jak potrafimy.