Opis spotkania:
Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu takich sytuacji, które uznaje dla siebie za trudne. Niektóre z nich powodują rany traumatyczne, które powstając w naszej psychice, trudno i długo się goją, uniemożliwiając nam sprawne funkcjonowanie na co dzień. Za takie traumatyczne przeżycia uznaje się silnie stresujące wydarzenia wstrząsające naszym światem wewnętrznym i zewnętrznym – np. wypadek, pobicie, powódź, nagła śmierć bliskiej osoby, czy doświadczenia wojenne, które wyjątkowo naruszają nasze poczucie bezpieczeństwa. Możemy na nie reagować przejściowym kryzysem psychicznym, wypaleniem, zmęczeniem współczuciem, traumą własną czy wtórną traumatyzacją. Powrót do równowagi wymaga czasu, jednak można sobie pomóc dowiadując się, jak radzić sobie z traumą i jak dawać sobie większe zrozumienie co do własnych przeżyć i reakcji.
Dla kogo?
Spotkanie jest kierowane do osób, które mierzą się z trudnym doświadczeniem traumy i/lub wspierają innych m.in. w doświadczeniu żałoby, poronienia, oraz tych, którzy angażują się w pomoc osobom doświadczającym wojny w Ukrainie. Spotkanie nie będzie zawierało opisów sytuacji, które mogłyby przypomnieć aspekt traumatycznego zdarzenia.
Program:
Uczestnictwo w webinarze przybliży odpowiedzi na pytania dotyczące traumy i traumatyzacji:
1) Kiedy zdarzenie może stać się traumatyczne i w jaki sposób możemy na nie reagować?
2) Jak nie przeszkadzać ciału i psychice w dochodzeniu do siebie po traumie?
3) Dlaczego to, co się wydarza po traumie jest czasami gorsze niż sama trauma?
4) Jak wesprzeć siebie i bliskich po zdarzeniu traumatycznym?
Prowadząca:
Kamila Kamińska – psycholog, interwent kryzysowy, na co dzień wspiera osoby doświadczające kryzysów i trudności emocjonalnych. Prowadzi warsztaty dla liderów i managerów z zakresu zarządzania zdrowiem psychicznym w organizacji. Także jest wykładowcą akademickim w obszarze psychologii i zarządzania. Pomaga swoim klientom w lepszym zrozumieniu siebie oraz swoich mechanizmów zachowania, co przekłada się na podnoszenie jakości codziennego życia.
Informacje organizacyjne:
- Data: 27.03.2023, godz. 18.00 – 19.30
- Struktura: 1h wykładu + 30 minut na odpowiedzi na pytania
- Cena: 40 zł
- Platforma: Webinar prowadzony będzie na platformie ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja i opłacenie uczestnictwa. Liczba miejsc jest ograniczona.
- Webinar będzie nagrany i przez kolejnych 7 dni dostępny dla zarejestrowanych uczestników
- Link rejestracyjny: https://bit.ly/3m627G5
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego można od razu przejść do systemu umożliwiającego dokonanie płatności.
Po uiszczeniu opłaty uczestnik otrzyma mail potwierdzający zapisanie na webinar.
WAŻNE:
- Jeśli w ciągu kilku godzin od momentu rejestracji nie otrzymacie Państwo mail z potwierdzeniem płatności oraz linkiem do pokoju webinarowego, prosimy o kontakt pod adresem: info@naglesami.org.pl
- Bardzo prosimy, by ewentualne trudności techniczne zgłaszać nam na bieżąco i nie później, niż do godziny 16.00 w dniu, w którym odbywa się spotkanie. Tylko wówczas mamy szansę w porę zareagować i pomóc.
- Wpłaty pokrywające koszt uczestnictwa w webinarze stanowią cegiełkę na działalność statutową Fundacji.
- Nie wystawiamy faktur za opłaty rejestracyjne.
Kontakt
e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 512 674 874
Kontakt
e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138