szkolenie online

Dla działów HR i managerów

Wsparcie zespołu w trudnych momentach: Jak działać w przypadku straty, kryzysu i żałoby.

21 kwietnia 2023 09:00 - 13:00

Żal po stracie bliskiej osoby jest naturalnym, choć trudnym i niezwykle bolesnym doświadczeniem. Człowiek w takiej sytuacji jest w silnym kryzysie, w którym pojawiają się skrajne stany emocjonalne: od smutku i tęsknoty, po bezradność, złość czy poczucie winy. Szczególnie ważna jest wówczas umiejętność wsparcia takiej osoby nie tylko przez rodzinę i bliskich przyjaciół, ale również przez przełożonych, koleżanki i kolegów z pracy.

O czym jest to szkolenie i dlaczego warto w nim uczestniczyć?

 • Podczas szkolenia opowiemy o specyfice procesu żałoby. Jakie reakcje są jej naturalnym elementem i prawdopodobnie pojawiają się u osoby w doświadczeniu straty.
 • Pokażemy, jak rozmawiać z pracowniczką/pracownikiem w żałobie. Co jest pomocne, a czego warto unikać oraz jak konkretnie wspierać naszą współpracowniczkę/naszego współpracownika.
 • Podpowiemy, co można zrobić w ramach organizacji, aby ułatwić takiej osobie radzenie sobie w tym trudnym czasie.
 • Doradzimy, jak rozmawiać z osobami w organizacji o śmierci pracowniczki/pracownika oraz w jaki sposób prowadzić rozmowy interwencyjne w środowisku biznesowym?
 • Opowiemy, jak rozmawiać o kryzysach pracowników w ramach granic odpowiedzialności managera zarządzającego zespołem i funkcji HR oraz jakie cele wsparcia stawiać przed liderami i działem HR. Pokażemy, jak je realizować?
 • Doradzimy również, jak zadbać o siebie, kiedy doświadczamy trudnych intensywnych emocji związanych ze stratą, śmiercią, nieoczekiwanym kryzysem bliskich osób.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla osób związanych z obszarem HR – dyrektorki/dyrektorów, managerki/managerów i specjalistki/specjalistów w tym obszarze. Zagadnienia, które poruszamy będą przydatne również liderkom/liderom innych działów organizacji, których podwładni doświadczają procesu żałoby.

Kto prowadzi szkolenie?

Michalina Kulczykowska – psycholog w fundacji nagle sami

Michalina Kulczykowska – psycholog, interwent kryzysowa. Przez sześć lat była konsultantką telefonu zaufania 116 111 dla dzieci i młodzieży, prowadzonym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

W Fundacji Nagle Sami koordynowała Telefonu Wsparcia dla osób w żałobie, a obecnie prowadzi webinary oraz szkolenia. Obszar jej zawodowych zainteresowań to wsparcie rodziców oraz praca z dziećmi i nastolatkami w kryzysie.

Kiedy?

21.04.2023 (piątek) godz. 09:00-13:00

W jakiej formie jest szkolenie?

Online na platformie ZOOM.

Cena:

450 zł brutto

Zapis na szkolenie:

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy podanie danych:

☑ Imię nazwisko, telefon do kontaktu, informacja o obszarze wykonywanej pracy zawodowej

☑ Dane do faktury ( imię nazwisko, adres, NIP i nazwa firmy)

☑  Dokonanie przelewu (do 14.04.) na konto: 15 1030 0019 0109 8530 0038 0190 Citi Handlowy
tytułem: szkolenie, data, imię i nazwisko uczestnika

Rezerwacja miejsca na warsztacie następuje po odnotowaniu wpłaty na koncie Fundacji.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: e-mail: info@naglesami.org.pl

Zgłoszenie udziału w szkoleniu: Wsparcie zespołu w trudnych momentach: Jak działać w przypadku straty, kryzysu i żałoby.  W przypadku braku potwierdzenia udziału w szkoleniu, prosimy o kontakt

  Kontakt

  e-mail: info@naglesami.org.pl
  tel. 502 511 138

  Regulamin Szkoleń