Przekaż
1,5% podatku
Wpłać
darowiznę
Rezerwuj Wpłacam/Pomagam

Aktualności > Brak kategorii

Polecamy tomik Marzeny Smyk „Wciąż śnię”

Chcieliśmy się z Wami podzielić czymś wyjątkowym. Do Fundacji Nagle Sami trafił właśnie tomik wierszy „Wciąż śnię”, Marzeny Smyk. „Pamięci Julii – mojej jedynej, ukochanej córeczce, która odeszła tak młodo…” – pisze autorka. We wstępie czytamy: „Przez te wszystkie dni, które upłynęły od odejścia Julci, doświadczyłam tylu emocji, czasem tak biegunowo skrajnych, że zastanawiam się, czy jest jakiś limit, czy są granice przeżywania straty – największej z życiowych, trudnej nawet do wyobrażenia, a co dopiero do przetrwania”.

Tomik to właściwie poetycka rozmowa z córką, wiersz „Anioł” autorstwa Julii rozpoczyna zbiór, to dla uczczenia jej pamięci i talentu został wydany. Niezwykła siła miłości matki i córki bije z każdej strony tej pozycji.

„Zawsze będę o Tobie opowiadać i obiecuję Ci, że przynajmniej postaram się jakoś żyć – bez Ciebie tutaj, ale zawsze z Tobą w sercu. Będą wzloty i upadki, bo tęsknić będę już do końca…

Zamykam oczy i widzą Cię jak biegniesz do mnie taka radosna, beztroska, rozwiane długie, jasne, gęste włosy.. Przytulasz się ciepło i słyszę Twój szept >>Mamuś obudź się… To był tylko koszmarny sen…<<. Wciąż śnię”.

„Wciąż śnię” – chwyta za gardło, wzrusza, przytłacza, a przede wszystkim świadczy o sile słów i poezji Marzeny Smyk. Bardzo polecamy.

https://wydawnictwoepisteme.pl/shop/piekna/poezja/wciaz-snie/