Stres towarzyszy Pacjentowi na każdym etapie – od momentu diagnozy, poprzez leczenie, remisję, nawrót choroby, aż po leczeni paliatywne. Pacjent w tym czasie mierzy się nie tylko z procesem leczenia (i jego skutkami ubocznymi), ale też z rekonstrukcją swojego życia na nowo – swoich możliwości i ról społecznych, rodzinnych, zawodowych. Pacjenci w kryzysie psychologicznym, w którym zagrożone jest ich życie i zdrowie tym bardziej potrzebują poczuć, że są godnie traktowani przez zespół medyczny w całym procesie leczenia. Wsparcie psychologa dla pacjenta w trakcie leczenia onkologicznego jest niezbędne. Pacjenci traktowani w sposób partnerski są bardziej zmotywowani do działań prozdrowotnych i bardziej cierpliwi w procesie leczenia, zwłaszcza kiedy się pojawiają skutki uboczne.
Szkolenie jest skierowane do: studentów psychologii i psychologów, którzy na co dzień zajmują leczeniem i opieką nad pacjentami onkologicznymi.
Szkolenie jest dedykowane osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat emocji i potrzeb pacjenta onkologicznego, oraz na temat komunikacji z pacjentem, która jest kluczowa w procesie leczenia.
Zarys szkolenia
Uczestnicy: studenci psychologii i psycholodzy
Cel główny:
Rozumienie zagadnień związanych z procesem choroby onkologicznej. Poszerzenie wiedzy na temat emocji i potrzeb Pacjenta onkologicznego. Lepsze przygotowanie w zakresie komunikowania się z Pacjentem onkologicznym – w zależności od etapu choroby, w którym się Pacjent znajduje.
Program szkolenia:
1. Czym jest diagnoza dla Pacjenta?
2. Sposoby radzenia sobie Pacjenta i rodziny w chorobie.
3. Rodzaje wsparcia potrzebne choremu i rodzinie
4. Nadzieja Pacjenta onkologicznego – jak ją chronić?
5. Jak zadbać o siebie w pracy z pacjentem onkologicznym?
Metoda szkoleniowa:
Szkolenie będzie prowadzone w dużej części metodą warsztatową – poza fragmentami wykładowymi uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić w praktyce omawiane umiejętności i narzędzia.
Zgłoszenie udziału w szkoleniu: Mam pacjenta onkologicznego. Jak go wspierać? Jak się z nim efektywnie komunikować?
W przypadku braku potwierdzenia udziału w szkoleniu, prosimy o kontakt
Kontakt
e-mail: info@naglesami.org.pl
tel. 502 511 138